Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Aktualności


Stowarzyszenie „MEDYK" w Medyku

Publikacja: Sobota, 3 marca 2018r.    Wejść 2149

W dniu 28.09.2017r. utworzone zostało Stowarzyszenie „Medyk” działające przy naszej szkole. Po dopełnieniu wszystkich formalności zostaliśmy zarejestrowani w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Czytaj artykuł
News

Studniówka 2018

Publikacja: Piątek, 2 marca 2018r.    Wejść 2324

Drugi rocznik maturzystów Publicznego Technikum z naszego Medyka swój bal studniówkowy miał w ostatkową sobotę 10 lutego 2018 roku w restauracji w Krobuszu.

Czytaj artykuł
News

Praktyki zawodowe - przyjemne z pożytecznym

Publikacja: Piątek, 2 marca 2018r.    Wejść 1430

Wraz z rozpoczęciem drugiego semestru słuchaczki kierunku terapeuta zajęciowy oprócz zajęć w szkole rozpoczęły praktyki zawodowe w prudnickich ośrodkach, gdzie terapia zajęciowa jest prowadzona na co dzień. Są to: Środowiskowy Dom Samopomocy, Dom Świętego Jana Bożego, Dom Pomocy Społecznej i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy.

Czytaj artykuł
News

Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole

Publikacja: Niedziela, 25 lutego 2018r.    Wejść 2670

21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Pamiętaliśmy o tym święcie i uczciliśmy go Potyczkami Językowymi „Nasza Ojczyzna – Polszczyzna”. Wzorem lat ubiegłych - przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez nauczycielki: języka polskiego i biblioteki.

Czytaj artykuł
News

Zajęcia z symulatorem odczuć osoby starszej

Publikacja: Piątek, 23 lutego 2018r.    Wejść 1270

Dlaczego nagle poczułem się słaby i niedołężny? Z każdym krokiem męczę się coraz bardziej, a sprawne wykonanie czynności dnia codziennego jest takie trudne. Co się stało, że gorzej widzę i słyszę? Czyżby już dopadła mnie starość? Spokojnie, to tylko symulacja.

Czytaj artykuł
News

Złoty medal dla Julii

Publikacja: środa, 21 lutego 2018r.    Wejść 1344

W rozstrzygniętym 21 lutego międzynarodowym konkursie fotograficznym "Region oczami młodych" uczennica klasy IIa Julia Ledniowska została uhonorowana Złotym Medalem w kategorii "Krajobraz i architektura". Uroczysty finał konkursu odbył się w Teatrze Miejskim w czeskim Bruntalu.

Czytaj artykuł
News

Nasze Technikum wśród dziesięciu najlepszych szkół tego typu w województwie!

Publikacja: Wtorek, 20 lutego 2018r.    Wejść 1468

W tegorocznym rankingu „Perspektyw” nasze technikum zajęło wysokie 8 miejsce pośród wszystkich techników w województwie opolskim, a tym samym 174 miejsce (na 1744 szkół tego typu) w rankingu ogólnokrajowym. Zajmując tak wysoką lokatę otrzymaliśmy srebrną tarczę.

Czytaj artykuł
News

Ratownik medyczny - zawód czy powołanie?

Publikacja: Czwartek, 15 lutego 2018r.    Wejść 2369

„Poszkodowani nas nie wybierają. Pojawiają się na naszej drodze w wyniku urazów i obrażeń, które wymagają naszej pomocy. My natomiast świadomie zdecydowaliśmy się ich ratować. Wybraliśmy ten zawód, a nie inny. Chcąc wykonywać go bezbłędnie powinniśmy czytać i uczyć się każdego dnia... I musimy albo przyjąć na siebie tą odpowiedzialność albo zrezygnować." Dr Norman McSwain

Czytaj artykuł
News

Podstępne WZW

Publikacja: Czwartek, 15 lutego 2018r.    Wejść 1736

Szacuje się, że wirusem zapalenia wątroby typu B lub C zakażony jest co 12-ty człowiek na świecie. Choroby te nie dają typowych objawów ,a nawet mogą przebiegać bezobjawowo, co powoduje ,że większość z zakażonych osób nie jest świadoma istniejącego ryzyka .Nie podejmowanie leczenia może z kolei powodować nieodwracalne konsekwencje zdrowotne, a nawet śmierć. Wirus zapalenia wątroby prowadzi bowiem do marskości i raka wątroby.

Czytaj artykuł
News

Wieści ze Słowenii

Publikacja: Wtorek, 6 lutego 2018r.    Wejść 1477

Minął trzeci tydzień praktyk zawodowych naszych techników ortopedów w słoweńskim Mariborze. Zapraszamy do przeczytania krótkiej korespondencji od Jesiki i Oli.

Czytaj artykuł
News

Pozdrowienia ze Słowenii

Publikacja: Czwartek, 25 stycznia 2018r.    Wejść 1534

Zimowe ferie powoli dobiegają końca, a tymczasem nasi technicy ortopedzi zdobywają nowe doświadczenia na praktyce zawodowej w słoweńskim Mariborze. Oto krótka relacja Jesiki Hoppe z pierwszego tygodnia pobytu.

Czytaj artykuł
News

Nawet maluszki mogą pomóc

Publikacja: Czwartek, 11 stycznia 2018r.    Wejść 1360

Od kiedy należy uczyć dzieci udzielania pierwszej pomocy? Czy w wieku przedszkolnym nie jest na to zbyt wcześnie? A może należy zaczekać z edukacją do czasu aż dzieci będą dojrzalsze, a omawiane zagadnienia bardziej zrozumiałe? Absolutnie nie. Przecież każdy może stać się bezpośrednim świadkiem nieszczęśliwego zdarzenia i osobą, w której rękach będzie ludzkie życie.

Czytaj artykuł