Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Aktualności


News

Finał Ogólnopolskiego Konkursu Literatury Fantasy „Źródła marzeń”.

Publikacja: Wtorek, 8 maja 2018r.    Wejść 1036

21 kwietnia 2018 po raz pierwszy wystąpiliśmy (jako szkoła) w finale Ogólnopolskiego Konkursu Literatury Fantasy „Źródła marzeń”, a startujemy w nim od trzech lat.

Czytaj artykuł
News

Zdrowie dla wszystkich

Publikacja: środa, 11 kwietnia 2018r.    Wejść 1302

Tegoroczny Światowy Dzień Zdrowia obchodzony był pod hasłem „Zdrowie dla wszystkich", a głównym celem było zwrócenie uwagi na konieczność zapewnienia wszystkim ludziom dostępu do powszechnej opieki zdrowotnej. Z tej okazji uczniowie i nauczyciele Medyka wyszli ze szkoły, aby na prudnickim Rynku umożliwić mieszkańcom naszego miasta wykonanie badań profilaktycznych. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane we współpracy naszej szkoły z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną.

Czytaj artykuł
News

Mamy to! W pierwszej pomocy jesteśmy najlepsi w województwie !!!

Publikacja: Niedziela, 8 kwietnia 2018r.    Wejść 2655

To musiał być szczęśliwy dzień! Losowanie numerów drużyn - mamy ostatni, 14-ty. Ale to nic, przecież "ostatni będą pierwszymi" - od razu stwierdza Kamila. Za chwilę, na szkolnym korytarzu szkoły medycznej w Brzegu, Andzia znajduje grosik. To "na szczęście"- mówi i pieczołowicie przechowuje go w kieszeni przez cały czas trwania zawodów. Jednak to nie szczęście czy przypadek tak naprawdę zdecydowały o naszym sukcesie, a wiele godzin ćwiczeń, ciągle aktualizowanie wiedzy i doskonalenie umiejętności w różnych warunkach przełożyły się na wyniki zawodów.

Czytaj artykuł
News

Szkolny etap XIII edycji Konkursu Wiedzy o Czerwonym Krzyżu

Publikacja: Czwartek, 5 kwietnia 2018r.    Wejść 1259

Problemy najbardziej potrzebujących w XXI wieku to wyzwanie dla PCK oraz dla tych, którym nieobca jest idea jego działań.My, w medycznej szkole, jesteśmy wciąż gotowi na to, aby wyciągnąć pomocną dłoń do tych, którzy jej od nas oczekują. Systematycznie bierzemy więc udział w akcjach i konkursach organizowanych przez PCK. Jednym z takich działań jest coroczny Konkurs Wiedzy o Czerwonym Krzyżu i Półksiężycu.

Czytaj artykuł
News

I znów pierwsza pomoc ...

Publikacja: Wtorek, 20 marca 2018r.    Wejść 1372

Statystyki mówią, że każdy z nas przynajmniej raz w życiu znajdzie się w sytuacji, w której powinien udzielić pierwszej pomocy. Wielu tej pomocy nie udziela z obawy przed tym, aby nie zaszkodzić. Jednak ciężko jest pogorszyć stan poszkodowanego gdy i tak już trwa walka o jego życie.

Czytaj artykuł
News

61 potencjalnych dawców zarejestrowaliśmy do bazy DKMS

Publikacja: Piątek, 16 marca 2018r.    Wejść 1367

Czy istnieje cudowny lek na raka? Tak. Każdy z nas nosi go w sobie. Wydaje się wręcz niemożliwe, żeby to było takie proste. Okazuje się, że szczególnie w przypadku chorych na nowotwory krwi przeszczepienie komórek macierzystych i szpiku kostnego od niespokrewnionego "bliźniaka genetycznego" często jest jedyną szansą na wyleczenie.

Czytaj artykuł
News

Trening pierwszej pomocy z Grupą Poszukiwawczo-Ratowniczą z Krapkowic

Publikacja: Poniedziałek, 12 marca 2018r.    Wejść 2000

Dzięki uprzejmości ratowników Krapkowickiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej, w sobotnie pogodne popołudnie mieliśmy niesamowitą okazję, aby uczestniczyć w ich treningu w terenie. Odwiedziliśmy ich w ramach wycieczki dydaktycznej dla członków Szkolnej Drużyny Ratowniczej.

Czytaj artykuł
News

Przyszli ratownicy wodni rozpoczęli szkolenie!

Publikacja: Poniedziałek, 12 marca 2018r.    Wejść 2734

W sobotnie popołudnie, 3 marca 2018 roku, na prudnickiej pływalni odbyły się pierwsze zajęcia szkoleniowe z ratownictwa wodnego. Uczestniczyło w nich 27 osób – członków nowo powstałej w naszej szkole Drużyny Środowiskowej WOPR MEDYK RESCUE Prudnik.

Czytaj artykuł
News

Dzieci ze szkoły podstawowej uczą się w Medyku!

Publikacja: środa, 7 marca 2018r.    Wejść 1622

W gościnnych progach naszej szkoły przywitaliśmy dziś grupę dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej z Białej. Nauczyciele tamtejszej szkoły zorganizowali dla uczniów klas III wycieczkę dydaktyczną do prudnickiego Medyka, aby umożliwić im zapoznanie się z zasadami udzielania pierwszej pomocy.

Czytaj artykuł
News

Znamię? Znam je - czyli co musisz wiedzieć o czerniaku skóry

Publikacja: środa, 7 marca 2018r.    Wejść 1542

Czerniak to złośliwy nowotwór powstający najczęściej w obrębie zmian barwnikowych znajdujących się na naszej skórze. Ten rodzaj raka bardzo szybko daje przerzuty i trudno poddaje się leczeniu. We współpracy z Opolskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym oraz Fundacją „Gwiazda Nadziei” pod patronatem merytorycznym Akademii Czerniaka po raz drugi zrealizowaliśmy w szkole program edukacyjno-informacyjny "Znamię? Znam je".

Czytaj artykuł
News

Zostań Dawcą! Uratuj komuś życie!

Publikacja: Wtorek, 6 marca 2018r.    Wejść 2722

W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież i dorośli. Bez względu na wiek ? każdy może zachorować. Na szczęście każdy może też pomóc. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy.

Czytaj artykuł
News

Lider zespołu „Kotyś Device” śpiewał w Medyku utwory Eichendorffa (i nie tylko)

Publikacja: Wtorek, 6 marca 2018r.    Wejść 1480

Niezapomniane spotkanie z poezją Josepha von Eichendorffa, niemieckiego poety romantycznego, związanego z naszym regionem (ostatnie lata życia spędził w Nysie, tam też został pochowany), miało miejsce w naszej szkole 28 lutego 2018 roku.

Czytaj artykuł