Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI

9 listopada br. miała miejsce w nasze szkole podniosła uroczystość – uczciliśmy 100 – rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W minionych miesiącach tego roku przypominaliśmy to wydarzenie, braliśmy udział w różnych konkursach i akcjach z nim związanych.

Program słowno–muzyczny z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotowała w tym jubileuszowym roku młodzież z naszego internatu pod kierunkiem wychowawców: Elżbiety Kurek i Krystyny Sikory. Gościnnie wystąpili w nim: słuchaczka kl. IIO Sylwia oraz Nikola, Dominika i Tymek z kl. IIa technikum. Imprezę prowadzili: Wiktoria Bigas i Paweł Gancarz z kl. IIa technikum.

O 11.11 wszyscy uczniowie, słuchacze, pedagodzy i pracownicy administracyjni szkoły odśpiewali 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”, przyłączając się w ten sposób do narodowej akcji.

Później uczniowie zaprezentowali program składający się z historycznego zarysu wydarzeń, wierszy i piosenek upamiętniających niewolę narodową i drogi do wolności.

Scenografia programu, wygłaszane liryki oraz piosenki wprowadziły do szkolnej auli, gdzie odbywała się ta impreza, uroczysty, podniosły nastrój. Młodzież zadedykowała swój występ naszym przodkom, którym zawdzięczamy wolną i niepodległą Polskę, w jakiej możemy żyć i realizować swoje plany oraz marzenia. Im to nie było dane…

Po występie przyjętym gromkimi brawami przez publiczność głos zabrała dyrektor szkoły Adrianna Benroth, a następnie Patrycja Kleszno – nauczycielka  wychowania fizycznego - która  podsumowała jubileuszowe biegi – współzawodnictwo klas - i rozdała zwycięzcom dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Samorząd Szkoły Policealnej dla Dorosłych oraz Radę Rodziców.

Liczne dekoracje na szkolnych korytarzach i w salach lekcyjnych, wystawy, a także galowe stroje uczniów, słuchaczy i pracowników szkoły stworzyły w tym dniu niepowtarzalny klimat.

Słowem: nasz Medyk godnie uczcił narodowe, jubileuszowe święto.

Tekst: Krystyna Sikora

Zdjęcia: Paweł Bochenek


Powrót do listy aktualności