Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Aktualności


News

Kolejny dawca to szansa na kolejne uratowane życie!

Publikacja: Niedziela, 11 grudnia 2016r.    Wejść 1519

Nasza medyczna szkoła bardzo chętnie wspiera wszelkie inicjatywy, które wychodzą naprzeciw ludziom chorym, niepełnosprawnym czy potrzebującym, wszak to właśnie do pracy z człowiekiem kształcimy naszą młodzież. Tym razem nawiązaliśmy współpracę z fundacją DKMS i zorganizowaliśmy w szkole akcję rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych i szpiku.

Czytaj artykuł
News

Czy gimnazjalista może się już uczyć w szkole średniej? Oczywiście! Taka lekcja odbyła się właśnie w naszej pracowni anatomicznej. Lekcja prowadzona przez nauczyciela przedmiotu, ale również... przez starsze koleżanki naszych gości: Ewelinę Heinsch,

Publikacja: Czwartek, 8 grudnia 2016r.    Wejść 1704

Czy gimnazjalista może się już uczyć w szkole średniej? Oczywiście! Taka lekcja odbyła się właśnie w naszej pracowni anatomicznej. Lekcja prowadzona przez nauczyciela przedmiotu, ale również... przez starsze koleżanki naszych gości: Ewelinę Heinsch, Angelikę Pach i Paulinę Stoedter.

Czytaj artykuł
News

PLUSZOWY MIŚ PRZYJACIEL DZIECI

Publikacja: Wtorek, 6 grudnia 2016r.    Wejść 1978

Pluszowy miś to chyba najpopularniejsza zabawka na świecie. To kolega, przyjaciel, powiernik sekretów i tajemnic dzieci. Można się do niego przytulić, gdy jest smutno i źle, bo w końcu jest to przytulanka.

Czytaj artykuł
News

I Ogólnopolska Konferencja Rad Rodziców

Publikacja: Wtorek, 6 grudnia 2016r.    Wejść 1595

Rada Rodziców jest ważnym organem każdej szkoły. Nie zawsze jednak wiadomo, jakie ma kompetencje, o czym może decydować, jakie jest jej miejsce w działaniach szkoły. Czasem warto takie kwestie doprecyzować i wyjaśnić. Temu służyła I Ogólnopolska Konferencja Rad Rodziców, która odbyła się 1 grudnia 2016 r. w Opolu. Organizatorami byli: Fundacja ?Rodzice Szkole?, Kurator Oświaty oraz Wojewoda Opolski. Motyw przewodni spotkania: Rady Rodziców ? Partnerzy i Sprzymierzeńcy.

Czytaj artykuł
News

Warsztaty przedsiębiorczości dla uczniów z Zespołu Szkół Medycznych im. Janusza Korczaka w Prudniku.

Publikacja: Sobota, 3 grudnia 2016r.    Wejść 1662

Dnia 29.11.2016r. doradca zawodowy MCK Prudnik Roland Rogowski-wolontariusz oraz doradca zawodowy Agnieszka Lenkowska przeprowadzili zajęcia dla uczniów z Zespołu Szkół Medycznych im. Janusza Korczaka w Prudniku w ramach Ogólnopolskiego Programu Popularyzacji Przedsiębiorczości i Kształcenia Zawodowego.

Czytaj artykuł
News

Przedszkolaki z Dytmarowa uczą się z nami pierwszej pomocy

Publikacja: Piątek, 2 grudnia 2016r.    Wejść 1774

Dziś odwiedziliśmy grupę przedszkolaków z Gminnego Przedszkola Publicznego w Dytmarowie. Członkinie Szkolnej Drużyny Ratowniczej przygotowały dla nich zajęcia z udzielania pierwszej pomocy.

Czytaj artykuł
News

Izabela Rother Stypendystką Prezesa Rady Ministrów

Publikacja: Poniedziałek, 28 listopada 2016r.    Wejść 1708

Wojewódzka uroczystość wręczenia dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów odbyła się w dniu 24 listopada 2016 roku w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych.

Czytaj artykuł
News

Śląscy nobliści

Publikacja: Poniedziałek, 28 listopada 2016r.    Wejść 3097

Poznawanie przeszłości, a szczególnie przeszłości, której elementy wyzwalają uczucie dumy, jest zawsze zajęciem przyjemnym. Budynek Zespołu Szkół Medycznych im. Janusza Korczaka w Prudniku ma taką historię. Dowiedzieliśmy się (klasy technikum ortopedycznego wraz z nauczycielem, p. Krystyną Krzyżowską) o tym na lekcji muzealnej, przeprowadzonej w Centrum Tradycji Tkackich w Prudniku przez p. Marcina Husaka w dniach 16, 22 i 25. listopada 2016 r.

Czytaj artykuł
News

Zostań Dawcą! Uratuj komuś życie!

Publikacja: Sobota, 26 listopada 2016r.    Wejść 1776

W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież i dorośli. Bez względu na wiek ? każdy może zachorować. Na szczęście każdy może też pomóc. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy.

Czytaj artykuł
News

MEDYK DOŁĄCZYŁ DO SZLACHETNEJ PACZKI !!!

Publikacja: Piątek, 25 listopada 2016r.    Wejść 1730

Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy i darczyńców,na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia, rodziny otrzymują paczki odpowiadające ich indywidualnym potrzebom, a często również marzeniom.

Czytaj artykuł
News

Zajęcia w stacji Pogotowia Ratunkowego Prudnickiego Centrum Medycznego

Publikacja: Czwartek, 24 listopada 2016r.    Wejść 1960

Nasza Szkolna Drużyna Ratownicza rozwija się bardzo dynamicznie. Wciąż przybywa nowych członków (jest juz 25!) i chyba robi się o nas coraz głośniej w środowisku lokalnym. Coraz częściej jesteśmy proszeni o zorganizowanie pokazów i warsztatów pierwszej pomocy dla różnych grup wiekowych, a także zabezpieczenie medyczne podczas zawodów sportowych.

Czytaj artykuł
News

Warsztaty przedsiębiorczości dla uczniów z Zespołu Szkół Medycznych im. Janusza Korczaka w Prudniku.

Publikacja: środa, 23 listopada 2016r.    Wejść 1774

Dnia 22.11.2016r. doradcy zawodowi MCK Prudnik Agnieszka Lenkowska oraz Roland Rogowski przeprowadzili warsztat dla uczniów z Zespołu Szkół Medycznych im. Januszka Korczaka w Prudniku w ramach ogólnopolskiego programu popularyzacji przedsiębiorczości i kształcenia zawodowego.

Czytaj artykuł