Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Aktualności


News

Wigilia u terapeutek

Publikacja: Sobota, 22 grudnia 2018r.    Wejść 1150

Słuchaczki kierunku terapeuta zajęciowy zorganizowały spotkanie świąteczne, na które zaprosiły również dyrekcję oraz nauczycieli. Były tradycyjne potrawy wigilijne, świąteczne wypieki, a przede wszystkim okazja do rozmów i spędzenia czasu inaczej niż w szkolnej ławce.

Czytaj artykuł
News

Świąteczny czas

Publikacja: Piątek, 21 grudnia 2018r.    Wejść 1468

W życiu każdego człowieka potrzebne są szczególne chwile, dzięki którym stajemy się bardziej wrażliwi i serdeczni, bliscy i potrzebni. Nie ma w naszym kalendarzu świąt bardziej rodzinnych niż grudniowe święta Bożego Narodzenia.

Czytaj artykuł
News

Przedświąteczne działania Klubu Wolontariatu

Publikacja: Czwartek, 6 grudnia 2018r.    Wejść 1169

W ostatnim czasie członkowie Klubu Wolontariatu mieli „ręce pełne roboty”.

Czytaj artykuł
News

Mikołaj w „Medyku”

Publikacja: Czwartek, 6 grudnia 2018r.    Wejść 1353

6 grudnia każdego roku do wszystkich grzecznych dzieci przychodzi Święty Mikołaj z prezentami. Samorząd Uczniowski postarał się o to by odwiedził on i naszych uczniów.

Czytaj artykuł
News

Anatomiczne Mikołajki

Publikacja: Czwartek, 6 grudnia 2018r.    Wejść 1256

W mikołajkowe święto odwiedziły naszą szkołę dzieci z klasy II i III z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Głuchołazach. Lekcja anatomii w szkole średniej to główna atrakcja, którą przygotowaliśmy dla naszych gości. Czy nie jest na to zbyt wcześnie? Absolutnie! Przecież każdy człowiek, niezależnie od wieku, posiada takie same narządy wewnętrzne i powinien przynajmniej w stopniu podstawowym wiedzieć jak funkcjonuje jego organizm. A organizm można poznawać na wiele sposobów.

Czytaj artykuł
News

Andrzejki w internacie

Publikacja: Poniedziałek, 3 grudnia 2018r.    Wejść 1415

Impreza andrzejkowa w naszym szkolnym internacie miała miejsce 29 listopada br. Samorząd Internatu zadbał o to, by – zgodnie z tradycją – były wróżby, zabawa i smaczny poczęstunek.

Czytaj artykuł
News

Światowy Dzień Walki z AIDS

Publikacja: Poniedziałek, 3 grudnia 2018r.    Wejść 1099

O HIV i AIDS wiemy już sporo, jednak szereg mitów narosło wokół tego tematu. Dlatego wciąż należy aktualizować wiedzę na temat zakażeń wirusem, którego do tej pory nie udało się pokonać.

Czytaj artykuł
News

Andrzejki u opiekunek dziecięcych

Publikacja: Poniedziałek, 3 grudnia 2018r.    Wejść 923

Słuchaczki kl. I O wydziału opiekunek dziecięcych MSZ przygotowały imprezę andrzejkową w piątek, 30 listopada br. Spotkanie było okazją do rozmów na temat andrzejkowych tradycji, wróżb. Nie obyło się bez wspominania pamiętnych andrzejek z ubiegłych lat.

Czytaj artykuł
News

WYPRAWA DO OPOLSKIEGO „ HELIOSA” NA FILM „UTOYA, 22 LIPCA”

Publikacja: Niedziela, 2 grudnia 2018r.    Wejść 1112

Grupa 50 uczniów i słuchaczy z naszej szkoły (kl. I a, III a oraz przedstawiciele innych klas) wraz z opiekunkami – Sylwią Rolle i Krystyną Sikorą – uczestniczyło 26 listopadabr. w wycieczce do Opola, której celem było obejrzenie w opolskim „Heliosie” - w ramach Kina na Temat - premierowego dramatu norweskiego w reżyserii Erica Poppe pt. „Utoya, 22lipca”.

Czytaj artykuł
News

Trening kulinarny - najsmaczniejszy i najsłodszy z warsztatów terapeutyczny.

Publikacja: Sobota, 1 grudnia 2018r.    Wejść 1104

Słuchaczki wydziału Terapeuta Zajęciowy wzięły udział w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez Panią Katarzynę Adamczyk, których tematem przewodnim było cukiernictwo.

Czytaj artykuł
News

Poezja znad Małej Panwi

Publikacja: Wtorek, 20 listopada 2018r.    Wejść 1140

Taki tytuł nosił drugi - w 2018 roku - koncert poezji śpiewanej, z jakim przyjechał do naszej szkoły Pan Józef Kotyś – lider zespołu „Kotyś Device”.

Czytaj artykuł
News

100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI

Publikacja: Sobota, 10 listopada 2018r.    Wejść 1307

9 listopada br. miała miejsce w nasze szkole podniosła uroczystość – uczciliśmy 100 – rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W minionych miesiącach tego roku przypominaliśmy to wydarzenie, braliśmy udział w różnych konkursach i akcjach z nim związanych.

Czytaj artykuł