Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Aktualności


News

Dzień Dziecka w naszym internacie

Publikacja: Piątek, 31 maja 2019r.    Wejść 1059

30 Maja w internacie Zespołu Szkół Medycznych im. Janusza Korczaka odbył się grill z okazji dnia dziecka.

Czytaj artykuł
News

O niesieniu pomocy, leczeniu i rehabilitacji...

Publikacja: środa, 22 maja 2019r.    Wejść 1225

Zawody medyczne to zawody szczególne. Tu nie ma miejsca na bylejakość czy niewiedzę, ponieważ od osób, które je wykonują zależą skutki leczenia i rehabilitacji tych, których zdrowie i życie z różnych przyczyn jest zagrożone. Próbką swoich umiejętności podzieliliśmy się z dziećmi i młodzieżą Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Dytmarowie.

Czytaj artykuł
News

Mamy podium w ogólnopolskim turnieju pierwszej pomocy!

Publikacja: Wtorek, 21 maja 2019r.    Wejść 1875

Nowa Ruda to malownicze miasto w województwie dolnośląskim, które już od 17 lat przyciąga rzesze młodzieży chcącej sprawdzić swoje umiejętności ratownicze w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy "Pierwsza Pomoc".

Czytaj artykuł
News

Jesteśmy mistrzami w udzielaniu pierwszej pomocy!

Publikacja: Niedziela, 7 kwietnia 2019r.    Wejść 1352

Jak co roku, w sobotni wiosenny dzień, nasze szkolne ratowniczki walczyły w Mistrzostwach Pierwszej Pomocy o Puchar Dyrektora Szkół Medycznych w Brzegu. W mistrzostwach brało udział 12 drużyn ze szkół średnich naszego województwa.

Czytaj artykuł
News

46 potencjalnych dawców dołączyło dzięki nam do bazy DKMS

Publikacja: Niedziela, 31 marca 2019r.    Wejść 1176

Przywilej ratowania życia nie jest zarezerwowany tylko dla pracowników służby zdrowia. Każdy z nas ma w sobie COŚ, czym może bezinteresownie dzielić się z innymi. Są to komórki macierzyste z krwi oraz szpik kostny. Nasza przygoda z rejestracją potencjalnych dawców do bazy DKMS zaczęła się trzy lata temu. Od tego czasu zarejestrowaliśmy w szkole już 171 osób!

Czytaj artykuł
News

Praktyka zawodowa to podstawa.

Publikacja: środa, 20 marca 2019r.    Wejść 1099

Wraz z rozpoczęciem drugiego semestru słuchaczki kierunku terapeuta zajęciowy oprócz zajęć w szkole rozpoczęły dwutygodniowe praktyki zawodowe w ośrodkach, gdzie terapia zajęciowa jest prowadzona na co dzień a są to: Środowiskowy Dom Samopomocy w Prudniku, Dom Pomocy Społecznej w Prudniku i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Prudniku.

Czytaj artykuł
News

Dzień Edukacji Prawnej

Publikacja: Sobota, 16 marca 2019r.    Wejść 1023

Młodzież naszej szkoły - uczniowie klas Ia i IIIa oraz słuchaczki wydziału opiekunka dziecięca w dniu 15 marca uczestniczyli w Dniu Edukacji Prawnej, którego inicjatorem było Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia”, a współorganizatorem Fundacja Edukacji Prawnej „Iustitia”.

Czytaj artykuł
News

Poznajemy nową technikę terapii zajęciowej – tkactwo.

Publikacja: środa, 13 marca 2019r.    Wejść 2555

Tkactwo – dział przemysłu włókienniczego i rzemiosła artystycznego zajmującego się wytwarzaniem tkanin. Jedno z najstarszych rzemiosł uprawianych przez człowieka znalazło zastosowanie też w terapii zajęciowej. Tkactwo jako technika manualna, jest bardzo lubianą i chętnie stosowaną przez terapeutów zajęciowych podczas zajęć terapeutycznych z podopiecznymi.

Czytaj artykuł
News

Krawiectwo w terapii zajęciowej.

Publikacja: środa, 13 marca 2019r.    Wejść 1555

Słuchaczki kierunku terapii zajęciowej są już na końcówce nauki, już niedługo egzaminy zawodowe a one poznają tajniki dużego działu w terapii zajęciowej jakim jest krawiectwo. Pracownia krawiectwa obejmuje : szycie ręczne i maszynowe, prucie i zwijanie włóczki, haftowanie, aplikacje.

Czytaj artykuł
News

Targi Edu Opole

Publikacja: środa, 13 marca 2019r.    Wejść 1160

W dniach 5-6 marca nasz Medyk wziął udział w Targach Edukacyjnych w Opolu promując kierunki kształcenia: technik ortopeda i technik masażysta dla osób niewidomych i niedowidzących. Nasze stoisko cieszyło się zainteresowaniem kandydatów do klasy pierwszej szkół średnich oraz ich rodziców i nauczycieli. Dziękujemy za zaangażowanie młodzieży z klasy IIIa oraz słuchaczkom szkoły policealnej.

Czytaj artykuł
News

Zaopatrzenie pacjenta we wkładki ortopedyczne

Publikacja: Poniedziałek, 18 lutego 2019r.    Wejść 1380

15 lutego w Medyku odbyło się spotkanie z Panem Bartkiem Banasiem, przedstawicielem fimy Vasyli Medical pochodzącej z Australii, w ramach projektu "Wsparcie kształcenia zawodowego w kluczowych dla regionu branżach", na którym omówiliśmy zagadnienia związane z zaopatrzeniem pacjenta we wkładki ortopedyczne.

Czytaj artykuł
News

Walentynki w Medyku

Publikacja: Poniedziałek, 18 lutego 2019r.    Wejść 1236

14 luty, Walentynki... Przez wielu uważane za bardzo przereklamowane święto. Faktycznie, to tylko kolejna okazja na zarobek poprzez akcje związane z tym dniem ale w Medyku, jako że zawsze panuje przyjazna atmosfera, dzień ten był pełen śmiechu i radości.

Czytaj artykuł