Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Aktualności


News

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

Publikacja: środa, 4 września 2019r.    Wejść 1526

2. września 2019 roku po raz 63. w historii naszego Medyka powitano nowy rok szkolny. Uroczystość – zgodnie z tradycją - zgromadziła całą szkolną społeczność oraz przedstawicieli rodziców uczniów.

Czytaj artykuł
News

Ratowniczki z Medyka szkoliły się w Górach Sokolich!

Publikacja: Piątek, 30 sierpnia 2019r.    Wejść 1671

Wyruszyły w piątkowy poranek 23 sierpnia 2019 roku. Z plecakami, butami do wspinaczki i uśmiechami na buziach. Pojechały odebrać nagrodę, którą zdobyły przed kilkoma miesiącami podczas Wojewódzkich Mistrzostw Pierwszej Pomocy o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Medycznych w Brzegu. Uplasowały się wówczas na I miejscu wśród kilkunastu drużyn ze szkół średnich naszego województwa! Nagrodą za zwycięstwo był trzydniowy kurs pierwszej pomocy i wspinaczki "Pierwsza pomoc i pierwsze kroki w skale" w Górach Sokolich.

Czytaj artykuł
News

Dziecko - człowiek wymagający szczególnej pielęgnacji

Publikacja: Piątek, 23 sierpnia 2019r.    Wejść 883

W czwartkowe popołudnie odwiedziły naszą szkołę przyszłe i obecne mamy oraz osoby, które zechciały dowiedzieć się czegoś na temat opieki nad dziećmi. Nieprzypadkowo takie spotkanie odbyło się w szkole, której od lat patronuje Janusz Korczak - lekarz, pisarz i pedagog, który całą swoją wiedzę, talent i życie oddał dzieciom.

Czytaj artykuł

Podręczniki dla klas pierwszych

Publikacja: Piątek, 19 lipca 2019r.    Wejść 1780

Osoby przyjęte do klas pierwszych technikum zapraszamy do zapoznania się z wykazem podręczników obowiązującym w nadchodzącym roku szkolnym.

Czytaj artykuł
News

POŻEGNALIŚMY ROK SZKOLNY 2018/2019

Publikacja: Niedziela, 30 czerwca 2019r.    Wejść 1011

Uroczystość miała miejsce 19 czerwca 2019 roku i zgromadziła w szkolnej auli pedagogów, uczniów i słuchaczy naszej szkoły. Był to 62. rok szkolny w historii Medyka.

Czytaj artykuł
News

Gminne zawody strażackie w Lubrzy

Publikacja: Niedziela, 23 czerwca 2019r.    Wejść 1527

Pokazy musztry pożarniczej, sztafeta strażacka, zawody dla ochotniczych drużyn naszej gminy i … ratowniczki z Medyka promujące szkołę, mimo, że wakacje już się rozpoczęły.

Czytaj artykuł
News

Byliśmy na Festiwalu Zdrowia w Głogówku

Publikacja: Sobota, 15 czerwca 2019r.    Wejść 1189

Upalną sobotę spędziliśmy na Festiwalu Zdrowia, organizowanym przez firmę Sklepy Medyczne Artromed z Głogówka. Na imprezę pojechaliśmy całą ekipą: słuchaczki wydziału opiekunka dziecięca działające w naszym oddziale Fundacji dr Clown oraz kilka szkolnych ratowniczek.

Czytaj artykuł
News

Ratowniczki na szkoleniu dla najlepszych

Publikacja: Wtorek, 11 czerwca 2019r.    Wejść 1301

Sokolec - turystyczna wioska położona w województwie dolnośląskim w paśmie Gór Sowich. To właśnie tam zaproszono zwycięzców tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy" Pierwsza Pomoc", który odbył się w maju br. w Nowej Rudzie. Szkolenie w nagrodę? Świetny pomysł! Przecież chcemy się uczyć od najlepszych! Tym razem naszymi instruktorami byli ratownicy GOPR grupy Wałbrzysko-Kłodzkiej.

Czytaj artykuł
News

Wizyta gości z Niemiec

Publikacja: Czwartek, 6 czerwca 2019r.    Wejść 1207

W czwartek 23 maja 2019 roku gościliśmy w murach naszej szkoły 4–osobową delegację uczniów i pracowników szkoły o podobnym profilu z niemieckiego miasta Straubing (Bawaria). Przebywali oni w Polsce przez tydzień - na zaproszenie prudnickiego Domu Św. Jana Bożego, z którym nawiązali współpracę partnerską.

Czytaj artykuł
News

Pielęgnowanie dziecka z położną

Publikacja: Wtorek, 4 czerwca 2019r.    Wejść 1114

Opiekunka dziecięca zajmuje się dziećmi od urodzenia do czwartego roku życia. Pielęgnuje je, wychowuje, dba o bezpieczeństwo, edukuje również rodziców małych dzieci. Aby dobrze przygotować nasze słuchaczki do wykonywania przyszłych zadań zawodowych niejednokrotnie współpracujemy z ekspertami w określonych dziedzinach. Tym razem, o profesjonalny pokaz kąpieli i pielęgnacji noworodka poprosiłyśmy położną - panią Aleksandrę Osińską.

Czytaj artykuł
News

Ratowniczki na pikniku w Jasionie

Publikacja: Poniedziałek, 3 czerwca 2019r.    Wejść 1052

Przepiękną czerwcową niedzielę nasze szkolne ratowniczki spędziły na pikniku rodzinnym w Jasionie. Nie pojechały jednak odpoczywać, ale uczyć tego co najważniejsze - ratowania ludzkiego życia.

Czytaj artykuł
News

Świętowaliśmy Dzień Patrona

Publikacja: Sobota, 1 czerwca 2019r.    Wejść 1120

31 maja 2019 roku obchodziliśmy w naszej szkole Święto Patrona Szkoły. Zgodnie z wieloletnią tradycją - ten dzień jest poświęcony Januszowi Korczakowi, który od 41 lat patronuje naszemu Medykowi.

Czytaj artykuł