Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Aktualności


News

100 kilometrów na 100-lecie niepodległości Polski

Publikacja: Piątek, 9 listopada 2018r.    Wejść 1420

9 listopada podsumowaliśmy innowację, która odbyła się w ramach zajęć wychowania fizycznego pod hasłem „100 kilometrów na 100-lecie niepodległości Polski”.

Czytaj artykuł
News

XVI edycja międzynarodowej konferencji REHA FOR THE BLIND IN POLAND w Warszawie w ramach projektu VIRTUAL WARSAW - MIASTO PRZYJAZNE DLA NIEWIDOMYCH.

Publikacja: środa, 17 października 2018r.    Wejść 1284

Młodzież naszej szkoły już poraz kolejny została zaproszona przez Fundację Szansa dla Niewidomych do udziału w Konferencji REHA FOR THE BLIND IN POLAND, która odbyła się w dniach 12-15.10.2018 r. w Warszawie.

Czytaj artykuł
News

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

Publikacja: Wtorek, 16 października 2018r.    Wejść 1430

Z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji obchodzimy to święto każdego 16 października, od 2013 roku. Jego celem jest podniesienie wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy osobom, u których wystąpiło nagłe zatrzymania akcji serca. W tym dniu w całej Europie odbywają się szkolenia, ponieważ nigdy nie wiadomo kiedy taka wiedza będzie nam potrzebna.

Czytaj artykuł
News

Dzień Komisji Edukacji Narodowej

Publikacja: Poniedziałek, 15 października 2018r.    Wejść 1157

„Dobry wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje – przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil.” – Janusz Korczak

Czytaj artykuł
News

Warsztaty z masażu niemowląt

Publikacja: Poniedziałek, 15 października 2018r.    Wejść 1182

Masaż Shantala jest starożytną techniką masażu małych dzieci wprowadzoną na europejski grunt przez francuskiego położnika Frederique'a Leboyera w 1976 roku. Leboyer spotkał w Kalkucie ubogą kobietę ze sparaliżowanymi nogami - Shantalę, która masowała swoje dziecko siedząc bezpośrednio na ziemi - stąd nazwa tej techniki masażu. Zasady i zalety masażu niemowląt poznały nasze opiekunki dziecięce podczas zajęć pozalekcyjnych w Akademii Aktywnego Rodzica w Prudniku.

Czytaj artykuł
News

Terapeutyczna moc dotyku

Publikacja: Wtorek, 9 października 2018r.    Wejść 1261

Dotyk i fizyczna bliskość dają dziecku poczucie bezpieczeństwa i pozwalają na prawidłowy rozwój emocjonalny. Dzieje się tak, m.in. dlatego, że w chwili narodzin zmysł dotyku jest już dobrze rozwinięty i są to doznania znane dziecku z okresu życia płodowego. Jednym ze sposobów, dzięki którym możemy korzystnie wpłynąć na rozwój dziecka, jest noszenie niemowląt w chustach. O terapeutycznej mocy dotyku i zaletach noszenia niemowląt w chustach mówiła położna, pani Aleksandra Osińska, podczas zajęć warsztatowych, które przeprowadziła dla opiekunek dziecięcych pierwszego roku.

Czytaj artykuł
News

Nasza młodzież na XIV NYSKIM FESTIWALU NAUKI

Publikacja: Czwartek, 27 września 2018r.    Wejść 987

Gimnazjaliści oraz uczniowie szkół średnich w dniach 26-27 września 2018 roku brali udział w 14 Nyskim Festiwalu Nauki, któremu w tym roku towarzyszy hasło „Zdrowie i nauki o zdrowiu”. Dla uczestników przygotowano interesujące wykłady, prezentacje, pokazy, ćwiczenia, laboratoria, wystawy i konkursy nawiązujące do problematyki zdrowia i nie tylko. Uczniowie naszej szkoły chętnie wzięli udział w tym wydarzeniu 26 września 2018 roku.

Czytaj artykuł
News

Dzień Kota 2018

Publikacja: środa, 19 września 2018r.    Wejść 2010

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego już za nami, mieliśmy trochę czasu aby zapoznać się z nowymi członkami naszej Medykowej społeczności i nadszedł dzień "Chrztu". Rok temu, też przypadł mi zaszczyt pisania kilku zdań o tym wydarzeniu lecz teraz, to ja byłem "chrzcicielem".

Czytaj artykuł
News

Narodowe czytanie "Przedwiośnia"

Publikacja: Piątek, 7 września 2018r.    Wejść 884

W jubileuszowym roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości podczas Narodowego Czytania sięgnięto do ważnej dla naszej klasyki literackiej powieści Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie”. Jej fabuła wpisuje się w tematykę obchodzonej rocznicy.

Czytaj artykuł
News

XXVII Konkurs Recytatorski Wierszy już za nami… II miejsce należy do nas !!!

Publikacja: Poniedziałek, 18 czerwca 2018r.    Wejść 1397

Jak co roku młodzież z powiatu prudnickiego ma możliwość rozwijać swoje zainteresowania literackie i recytować poezję Josepha von Eichendorffa w języku niemieckim.

Czytaj artykuł
News

Wyróżniono nas w ogólnopolskim konkursie Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości

Publikacja: Poniedziałek, 11 czerwca 2018r.    Wejść 1387

Głównym celem Ogólnopolskiego konkursu Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości jest zidentyfikowanie, wybór i rozpowszechnienie najciekawszych rozwiązań podnoszących jakość edukacji zawodowej w Polsce. Dobra praktyka w szkolnictwie zawodowym, w myśl regulaminu konkursu jest rozumiana jako „sprawdzona, godna naśladowania inicjatywa, często przełamująca dotychczasowe schematy, nastawiona na rozwiązanie problemu (lub jego części), wykazująca duży stopień skuteczności, a także pewne nowatorstwo i prostotę”. Praktyka zatytułowana "Moja pasja - mój zawód", dotycząca zajęć naszej Szkolnej Drużyny Ratowniczej "Pomocna dłoń", otrzymała wyróżnienie w tym prestiżowym konkursie.

Czytaj artykuł
News

Targi Ortopedyczne w Lipsku

Publikacja: Poniedziałek, 11 czerwca 2018r.    Wejść 1263

17-18 maja uczennice klasy IIIa miały okazję pojechać na targi ortopedyczne, które odbyły się w Lipsku. Wystawcami były największe i najpopularniejsze firmy ortopedyczne z całego świata, w tym rówież z Polski.

Czytaj artykuł