Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Aktualności


News

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Publikacja: Poniedziałek, 16 stycznia 2017r.    Wejść 2053

,,Bezpiecznik szkolny - lekcja obowiązkowa" to projekt edukacyjny stworzony przez osoby, które uległy urazom kręgosłupa i poruszają się za pomocą wózków inwalidzkich. Teraz docierają do szkół i ostrzegają młodych ludzi przed bezmyślnością, która w ciągu paru sekund może zmienić ich życie na zawsze.

Czytaj artykuł
News

Z wizytą w Powiatowej Komendzie Straży Pożarnej w Prudniku

Publikacja: Poniedziałek, 16 stycznia 2017r.    Wejść 1906

Gdyby kiedykolwiek przyszło nam ratować ludzkie życie - chcielibyśmy zrobić to dobrze i skutecznie. To wspólny cel zarówno naszych szkolnych ratowników, jak i służb zawodowo zajmujących się udzielaniem pierwszej pomocy. Jednak aby tak się stało, wciąż musimy się kształcić i zdobywać nowe umiejętności. Od kogo uczyć się najlepiej? Oczywiście od profesjonalistów!

Czytaj artykuł
News

Medyk na meczu ZAKSY z Effectorem Kielce o Puchar Polski

Publikacja: Niedziela, 15 stycznia 2017r.    Wejść 1636

Niemałą niespodziankę sprawił naszym uczniom i słuchaczom zarząd klubu siatkarskiego ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, udostępniając bilety na 1/4 finału Pucharu Polski. Inicjatorem wyjazdu był nauczyciel zawodu, pan Krzysztof Pałka, który od paru lat współpracuje z działaczami ZAKSY.

Czytaj artykuł
News

Pracodawca partnerem szkoły

Publikacja: Wtorek, 10 stycznia 2017r.    Wejść 1871

Współpraca pracodawców ze szkołami niesie za sobą same korzyści. Przykładem takiej dobrej praktyki są Zakłady Sprzętu Ortopedycznego i Rehabilitacyjnego "KORFANTÓW" przy Opolskim Centrum Rehabilitacji w Korfantowie wraz z Panem Prezesem Zdzisławem Bochenkiem.

Czytaj artykuł
News

Spotkanie wigilijne w szkole

Publikacja: Poniedziałek, 2 stycznia 2017r.    Wejść 2775

W tradycję Świąt Bożego Narodzenia wpisane są jasełka ? wystawiane od przedszkolaków - po dorosłych. Młodzież z naszego internatu wystawiła w szkolnej auli dość oryginalną wersję współczesnych jasełek. Ich przekaz był dość klarowny: zachęcał do refleksji nad świętami i ich roli w naszym życiu. Święta bowiem to nie tylko kolorowe choinki, lampki, ale też zaduma nad kondycją naszego człowieczeństwa. Wszak tyle się ostatnio dzieje dookoła nas, w świecie. Młodzi aktorzy włożyli wiele serca w grane przez siebie role, za co zostali nagrodzeni rzęsistymi brawami.

Czytaj artykuł
News

Własne przedsiębiorstwo receptą na sukces - zajęcia z przedsiębiorczości dla uczniów z Zespołu Szkół Medycznych w Prudniku

Publikacja: Czwartek, 22 grudnia 2016r.    Wejść 1439

Dnia 13.12.2016r.- doradca zawodowy MCK Prudnik Roland Rogowski - wolontariusz oraz doradca zawodowy Agnieszka Lenkowska przeprowadzili zajęcia dla uczniów z Zespołu Szkół Medycznych im. Janusza Korczaka w Prudniku w ramach Ogólnopolskiego Programu Popularyzacji Przedsiębiorczości i Kształcenia Zawodowego.

Czytaj artykuł
News

SŁABOWIDZĄCA MŁODZIEŻ Z NASZEJ SZKOŁY PO RAZ CZWARTY NA REHA W WARSZAWIE

Publikacja: Czwartek, 15 grudnia 2016r.    Wejść 1686

W pierwszych dniach grudnia w Warszawie odbyła się XIV Edycja REHA FOR THE BLIND IN POLAND. Po raz czwarty z rzędu w tym niezwykłym Spotkaniu Niewidomych i Niedowidzących z Polski i całego świata brali udział nasi uczniowie. Prawdziwymi ?weteranami? wyjazdów są maturzyści: Piotrek i Szymon; Arek i Ola z kl. II byli po raz drugi. Jak zawsze ? młodzież udała się do stolicy pod opieką pani pedagog Teresy Gacek. Swój wyjazd zawdzięczają Fundacji Szansa dla Niewidomych.

Czytaj artykuł
News

Złota medalistka trzech paraolimpiad w "Medyku"

Publikacja: środa, 14 grudnia 2016r.    Wejść 1618

Spotkanie z Panią Barbarą Niewiedział i Jej trenerem Panem Mariuszem Żabińskim na długo zapadnie nam w pamięć. ?a mogło dojść do niego dokładnie 4 lata temu, po Igrzyskach Paraolimpijskich w Londynie. Na zakończenie Roku Janusza Korczaka (2012) wybitna biegaczka miała być naszym gościem ? niestety - obowiązki wezwały ją do stolicy. Za to my gościliśmy u Niej w domu z kamerą. Właśnie od fragmentu wywiadu nagranego 4 lata temu rozpoczęło się to niezwykłe spotkanie. Dorobek medalowy Pani Barbary powiększył się w tym roku o dwa krążki: brązowy i złoty zdobyte w Rio. Były więc kwiaty, gratulacje i? życzenia kolejnych paraolimpijskich medali. Uczestnicy spotkania mogli przyjrzeć się z bliska medalom, niektórzy przymierzali je, fotografowali? No, skoro była okazja? .

Czytaj artykuł
News

Design thinking

Publikacja: Wtorek, 13 grudnia 2016r.    Wejść 1573

"Design Thinking" - warsztaty realizowane z projektu unijnego "Opolskie Szkolnictwo Zawodowe bliżej rynku pracy 2". To właśnie w nich wzięli udział uczniowie z klasy II (Izabela Rother oraz Paweł Wilk) i III (Izabela Dziadkowiec, Ewa Iwaszkiewicz oraz Patrycja Tomczyszyn) naszego technikum.

Czytaj artykuł
News

Potrzeba tak niewiele, by uszczęśliwić innych

Publikacja: Niedziela, 11 grudnia 2016r.    Wejść 1325

Szlachetne Paczki - dar uczniów, słuchaczy, rodziców, nauczycieli i innych pracowników Medyka - dostarczone! Było ich aż 38 - w mniejszych, większych i bardzo dużych opakowaniach.

Czytaj artykuł
News

Kolejny dawca to szansa na kolejne uratowane życie!

Publikacja: Niedziela, 11 grudnia 2016r.    Wejść 1504

Nasza medyczna szkoła bardzo chętnie wspiera wszelkie inicjatywy, które wychodzą naprzeciw ludziom chorym, niepełnosprawnym czy potrzebującym, wszak to właśnie do pracy z człowiekiem kształcimy naszą młodzież. Tym razem nawiązaliśmy współpracę z fundacją DKMS i zorganizowaliśmy w szkole akcję rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych i szpiku.

Czytaj artykuł
News

Czy gimnazjalista może się już uczyć w szkole średniej? Oczywiście! Taka lekcja odbyła się właśnie w naszej pracowni anatomicznej. Lekcja prowadzona przez nauczyciela przedmiotu, ale również... przez starsze koleżanki naszych gości: Ewelinę Heinsch,

Publikacja: Czwartek, 8 grudnia 2016r.    Wejść 1686

Czy gimnazjalista może się już uczyć w szkole średniej? Oczywiście! Taka lekcja odbyła się właśnie w naszej pracowni anatomicznej. Lekcja prowadzona przez nauczyciela przedmiotu, ale również... przez starsze koleżanki naszych gości: Ewelinę Heinsch, Angelikę Pach i Paulinę Stoedter.

Czytaj artykuł