Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Aktualności


News

Dzień Zdrowej Przekąski

Publikacja: Wtorek, 21 marca 2017r.    Wejść 1554

W kalendarzu mamy już wiosnę. Natura budzi się do życia, a my postanowiliśmy zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie.

Czytaj artykuł

Wyniki ewaluacji zewnetrznej

Publikacja: Czwartek, 16 marca 2017r.    Wejść 1581

Z przyjemnością informujemy naszych słuchaczy i wszystkich zainteresowanych, że poznaliśmy już wyniki przeprowadzonej w naszej szkole ewaluacji zewnętrznej.

Czytaj artykuł
News

Profilaktyka uzależnień w szkole podstawowej

Publikacja: środa, 15 marca 2017r.    Wejść 1527

"Alkohol, papierosy, narkotyki,dopalacze i inne substancje zagrażające zdrowiu i życiu"- to temat zajęć edukacyjnych, które przeprowadziliśmy dla uczniów pięciu klas Szkoły Podstawowej nr 1 w Prudniku, na prośbę nauczycieli tamtejszej szkoły. Czy to jednak tematy odpowiednie dla tak młodej grupy wiekowej? Czy omawiane zagadnienia nie będą zbyt trudne lub poważne? Takie wątpliwości towarzyszyły nam podczas przygotowywania się do zajęć. Niestety, szybko okazało się, że niepotrzebnie - dzieci posiadają już sporą wiedzę na temat rodzajów substancji psychoaktywnych, a statystyki dotyczące korzystania z używek przez młodych ludzi są wręcz szokujące!

Czytaj artykuł

Zapraszamy na Festiwal Nauki

Publikacja: Wtorek, 14 marca 2017r.    Wejść 945

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i społeczność szkolna Zespołu Szkół Medycznych im. Janusza Korczaka w Prudniku serdecznie zapraszają do udziału w Festiwalu Nauki, który odbędzie się 30 marca (czwartek) w godzinach od 8:45 do 13:30. Podczas Festiwalu będą mieli Państwo okazję do uczestniczenia w ciekawych wykładach zgodnie z załączonym programem a także do zapoznania się z bogatą ofertą edukacyjną szkoły na rok szkolny 2017/2018.

Czytaj artykuł
News

Podstępne WZW

Publikacja: Niedziela, 12 marca 2017r.    Wejść 1989

Wirusowe zapalenie wątroby (WZW) ? potocznie zwane żółtaczką wywołuje kilka rodzajów wirusa. Oznacza się je kolejnymi literami alfabetu: A, B, C, itd. Zakażenia spowodowane wirusem typu B i typu C są jednymi z najbardziej powszechnych. Corocznie z powodu powikłań tych zakażeń umiera na całym świecie blisko 300 000 osób. Podstępne - ponieważ bardzo długo nie daje charakterystycznych objawów, a kiedy już się pojawią - wątroba jest tak uszkodzona, że na skuteczne leczenie jest już najczęściej za późno. Co zatem robić, aby nie zachorować, a w przypadku zakażenia dać sobie szansę na wyleczenie? Badać się, szczepić, unikać ryzyka zachorowań.

Czytaj artykuł
News

Bez krwi nie ma życia

Publikacja: Wtorek, 7 marca 2017r.    Wejść 1760

Krew to cenna tkanka, która dostarcza komórkom tlen i substancje odżywcze, zabiera z nich produkty przemiany materii, reguluje temperaturę ciała, walczy z drobnoustrojami. W organizmie dorosłego czlowieka znajduje się około 5-6 litrów krwi. Gdy zaczyna jej brakować, pojawiają się problemy zdrowotne. Na szczęście istnieje idea honorowego krwiodastwa, dzieki której można poprawić stan zdrowia, a nawet uratować czyjeś życie.

Czytaj artykuł
News

Gościliśmy w Akademii Aktywnego Rodzica w Prudniku

Publikacja: Poniedziałek, 6 marca 2017r.    Wejść 1858

Czytaj artykuł
News

Kurs pierwszej pomocy PCK w naszej szkole

Publikacja: Poniedziałek, 27 lutego 2017r.    Wejść 1951

Ośmiu członków naszej Szkolnej Drużyny Ratowniczej odbyło 16-to godzinny, certyfikowany kurs pierwszej pomocy PCK, który przeprowadził dla nich pan Filip Bednarz - ratownik medyczny, instruktor pierwszej pomocy PCK z Opola.

Czytaj artykuł

III Zjazd Absolwentów

Publikacja: Poniedziałek, 6 lutego 2017r.    Wejść 1598

Uwaga Absolwenci! W związku z przypadającą w tym roku 60-tą rocznicą powstania naszej szkoły, planowany jest jesienią III Zjazd Absolwentów.

Czytaj artykuł
News

Chcemy sprawić radość seniorom

Publikacja: Niedziela, 5 lutego 2017r.    Wejść 1772

Na zakończenie okresu bożonarodzeniowego mieszkańcy internatu Zespołu Szkół Medycznych odwiedzili Dom Jana Bożego w Prudniku by zaprezentować jego pensjonariuszom program artystyczny ? w tym jasełka.

Czytaj artykuł
News

Kolęda w Medyku

Publikacja: Poniedziałek, 30 stycznia 2017r.    Wejść 1627

Nasza szkoła to miejsce, w którym wszyscy staramy się żyć pięknymi dobrymi i chrzescijańskimi wartościami. Dlatego wszyscy chętnie odpowiedzieli na kolędowe odwiedziny ks. Szymona, nauczyciela religii.

Czytaj artykuł
News

Pozdrowienia z Berlina!

Publikacja: środa, 25 stycznia 2017r.    Wejść 1301

Od kilkunastu dni grupa słuchaczek II roku wydziału opiekunka dziecięca przebywa na praktykach zawodowych w Berlinie. Zamieszczamy przesłaną nam krótką relację.

Czytaj artykuł