Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Bogatsi o kolejne doświadczenia i dużą dawkę fachowej wiedzy…

W dniach 25 i 26 maja odbył się w naszej szkole kurs: „Diagnostyka komputerowa i projektowanie indywidualnych wkładek ortopedycznych” dla 30 uczniów klasy II i III kierunku technik ortopeda, uczestniczących w projekcie „Opolskie Szkolnictwo Bliżej Rynku Pracy 2”.

Profesjonalne szkolenie przeprowadziły panie Aleksandra Bitenc-Jasiejko oraz Marcelina Bitenc-Jasiejko z firmy Spondylus ze Szczecina.

Dwa dni były wypełnione ciekawymi i bardzo przydatnymi  zajęciami. Uczestnicy szkolenia mieli okazję przypomnieć sobie anatomię i biomechanikę stopy i kończyn dolnych, a także wskazywać punkty konstrukcyjne stopy. Omawiane były powiązania mięśniowo-powięziowe, aby wiedzieć czy stopa decyduje lub (odwrotnie), jakie wady wpływają na stopę.

Interesującym zajęciem było diagnozowanie stopy metodami tradycyjnymi (podoskopia,plantografia) a następnie porównywanie otrzymanych wyników z diagnozą wykonaną technikami komputerowymi (pedobarografia, podoskaning).

Młodzież z zainteresowaniem odniosła się do tematyki dotyczącej problemów stóp zarówno u dzieci jaki i osób dorosłych, a także przebiegu chorób (diabetycznych, reumatoidalnych itp.). Uczestnicy szkolenia z powodzeniem analizowali rozkład obciążeń, stabilometrię, wysklepienie łuków -  w ten sposób określali wady i dysfunkcje stóp. W dynamice wyznaczali determinanty chodu, aby dobrze ocenić chód konkretnej osoby. Wszystkie wyniki stanowiły podstawę do zaprojektowania indywidualnego zaopatrzenia ortopedycznego: korekcyjnego, odciążającego i amortyzującego.

Nie odbyło się bez rozmów na temat diagnostyki stóp oraz wkładek ortopedycznych. Choć na kurs było przeznaczonych 16 godzin, uczestnicy szkolenia spędzili w szkole dużo więcej czasu.

Profesjonalnie prowadzone zajęcia, interesujące ćwiczenia, będące przymiarką do przyszłej pracy przypadły do gustu młodzieży. Wiedzę teoretyczną – powtórzoną w czasie zajęć – mogli połączyć z zajęciami praktycznymi. Młodzież radziła sobie świetnie i wykazywała duże zaangażowanie podczas warsztatów. Nikomu nie przeszkadzał ani nie dłużył się wielogodzinny pobyt w szkole na zajęciach pozalekcyjnych. Warsztaty uświadomiły im, że dobre funkcjonowanie na rynku pracy ma powiązanie z profesjonalizmem i nieustannym poszerzaniem wiedzy i umiejętności zawodowych.

Obserwacja młodzieży podczas warsztatów pozwala na snucie optymistycznej wizji przyszłych techników ortopedów.

Prowadzącym szkolenie oraz naszej wspaniałej młodzieży – DZIĘKUJEMY !

i.


Powrót do listy aktualności