Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Warsztaty z masażu niemowląt

Masaż Shantala jest starożytną techniką masażu małych dzieci wprowadzoną na europejski grunt przez francuskiego położnika Frederique'a Leboyera w 1976 roku. Leboyer spotkał w Kalkucie ubogą kobietę ze sparaliżowanymi nogami - Shantalę, która masowała swoje dziecko siedząc bezpośrednio na ziemi - stąd nazwa tej techniki masażu. Zasady i zalety masażu niemowląt poznały nasze opiekunki dziecięce podczas zajęć pozalekcyjnych w Akademii Aktywnego Rodzica w Prudniku.

Nasze słuchaczki, razem z młodymi i przyszłymi rodzicami, uczestniczyły w warsztatach z masażu niemowląt pod okiem doświadczonej położnej. A ponieważ modelami podczas zajęć były prawdziwe niemowlęta, miały niepowtarzalną okazję obserwacji pozytywnych reakcji maluszków na czuły dotyk podczas masażu.

Prawidłowo wykonany masaż może pomóc podczas niemowlęcych dolegliwości takich jak kolki czy ząbkowanie, a także zrelaksuje i ułatwi zasypianie.

Badania nad kulturami różnych narodów wykazały, że w społeczeństwach, w których dzieci są masowane, tulone, kołysane, noszone na rękach i karmione piersią, jako dorośli są mniej gwałtowni i agresywni, wykazują większą gotowość do współpracy i są bardziej skłonni do okazywania współczucia. Tak więc masaż to o wiele więcej niż tylko przyjemne doznanie zmysłowe – jego pozytywny wpływ na życie dziecka wybiega daleko w przyszłość. Warto się go nauczyć.

Sabina Wencel


Powrót do listy aktualności