Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Aktualności


News

Dzieci ze szkoły podstawowej uczą się w Medyku!

Publikacja: środa, 7 marca 2018r.    Wejść 815

W gościnnych progach naszej szkoły przywitaliśmy dziś grupę dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej z Białej. Nauczyciele tamtejszej szkoły zorganizowali dla uczniów klas III wycieczkę dydaktyczną do prudnickiego Medyka, aby umożliwić im zapoznanie się z zasadami udzielania pierwszej pomocy.

Czytaj artykuł
News

Znamię? Znam je - czyli co musisz wiedzieć o czerniaku skóry

Publikacja: środa, 7 marca 2018r.    Wejść 615

Czerniak to złośliwy nowotwór powstający najczęściej w obrębie zmian barwnikowych znajdujących się na naszej skórze. Ten rodzaj raka bardzo szybko daje przerzuty i trudno poddaje się leczeniu. We współpracy z Opolskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym oraz Fundacją „Gwiazda Nadziei” pod patronatem merytorycznym Akademii Czerniaka po raz drugi zrealizowaliśmy w szkole program edukacyjno-informacyjny "Znamię? Znam je".

Czytaj artykuł
News

Zostań Dawcą! Uratuj komuś życie!

Publikacja: Wtorek, 6 marca 2018r.    Wejść 1856

W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież i dorośli. Bez względu na wiek ? każdy może zachorować. Na szczęście każdy może też pomóc. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy.

Czytaj artykuł
News

Lider zespołu „Kotyś Device” śpiewał w Medyku utwory Eichendorffa (i nie tylko)

Publikacja: Wtorek, 6 marca 2018r.    Wejść 656

Niezapomniane spotkanie z poezją Josepha von Eichendorffa, niemieckiego poety romantycznego, związanego z naszym regionem (ostatnie lata życia spędził w Nysie, tam też został pochowany), miało miejsce w naszej szkole 28 lutego 2018 roku.

Czytaj artykuł

Stowarzyszenie „MEDYK" w Medyku

Publikacja: Sobota, 3 marca 2018r.    Wejść 1166

W dniu 28.09.2017r. utworzone zostało Stowarzyszenie „Medyk” działające przy naszej szkole. Po dopełnieniu wszystkich formalności zostaliśmy zarejestrowani w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Czytaj artykuł
News

Studniówka 2018

Publikacja: Piątek, 2 marca 2018r.    Wejść 1444

Drugi rocznik maturzystów Publicznego Technikum z naszego Medyka swój bal studniówkowy miał w ostatkową sobotę 10 lutego 2018 roku w restauracji w Krobuszu.

Czytaj artykuł
News

Praktyki zawodowe - przyjemne z pożytecznym

Publikacja: Piątek, 2 marca 2018r.    Wejść 677

Wraz z rozpoczęciem drugiego semestru słuchaczki kierunku terapeuta zajęciowy oprócz zajęć w szkole rozpoczęły praktyki zawodowe w prudnickich ośrodkach, gdzie terapia zajęciowa jest prowadzona na co dzień. Są to: Środowiskowy Dom Samopomocy, Dom Świętego Jana Bożego, Dom Pomocy Społecznej i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy.

Czytaj artykuł
News

Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole

Publikacja: Niedziela, 25 lutego 2018r.    Wejść 1761

21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Pamiętaliśmy o tym święcie i uczciliśmy go Potyczkami Językowymi „Nasza Ojczyzna – Polszczyzna”. Wzorem lat ubiegłych - przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez nauczycielki: języka polskiego i biblioteki.

Czytaj artykuł
News

Zajęcia z symulatorem odczuć osoby starszej

Publikacja: Piątek, 23 lutego 2018r.    Wejść 589

Dlaczego nagle poczułem się słaby i niedołężny? Z każdym krokiem męczę się coraz bardziej, a sprawne wykonanie czynności dnia codziennego jest takie trudne. Co się stało, że gorzej widzę i słyszę? Czyżby już dopadła mnie starość? Spokojnie, to tylko symulacja.

Czytaj artykuł
News

Złoty medal dla Julii

Publikacja: środa, 21 lutego 2018r.    Wejść 588

W rozstrzygniętym 21 lutego międzynarodowym konkursie fotograficznym "Region oczami młodych" uczennica klasy IIa Julia Ledniowska została uhonorowana Złotym Medalem w kategorii "Krajobraz i architektura". Uroczysty finał konkursu odbył się w Teatrze Miejskim w czeskim Bruntalu.

Czytaj artykuł
News

Nasze Technikum wśród dziesięciu najlepszych szkół tego typu w województwie!

Publikacja: Wtorek, 20 lutego 2018r.    Wejść 670

W tegorocznym rankingu „Perspektyw” nasze technikum zajęło wysokie 8 miejsce pośród wszystkich techników w województwie opolskim, a tym samym 174 miejsce (na 1744 szkół tego typu) w rankingu ogólnokrajowym. Zajmując tak wysoką lokatę otrzymaliśmy srebrną tarczę.

Czytaj artykuł
News

Ratownik medyczny - zawód czy powołanie?

Publikacja: Czwartek, 15 lutego 2018r.    Wejść 1051

„Poszkodowani nas nie wybierają. Pojawiają się na naszej drodze w wyniku urazów i obrażeń, które wymagają naszej pomocy. My natomiast świadomie zdecydowaliśmy się ich ratować. Wybraliśmy ten zawód, a nie inny. Chcąc wykonywać go bezbłędnie powinniśmy czytać i uczyć się każdego dnia... I musimy albo przyjąć na siebie tą odpowiedzialność albo zrezygnować." Dr Norman McSwain

Czytaj artykuł