Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Aktualności


News

Nasze technikum trzecie w województwie!

Publikacja: środa, 27 stycznia 2021r.    Wejść 414

Czytaj artykuł
News

Stypendystka Prezesa Rady Ministrów

Publikacja: Niedziela, 20 grudnia 2020r.    Wejść 485

Tegoroczna stypendystka Prezesa Rady Ministrów to Sandra Weicht, obecnie uczennica klasy IVa. W związku z pandemią wręczenie dyplomów odbyło się drogą pocztową.

Czytaj artykuł

Szkoła do hymnu 2020

Publikacja: Poniedziałek, 9 listopada 2020r.    Wejść 536

Zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnej edycji akcji MEN „Szkoła do hymnu” i odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” we wtorek, 10 listopada o godz. 11:11.

Czytaj artykuł
News

„Szkoła pamięta” 2020

Publikacja: Piątek, 6 listopada 2020r.    Wejść 648

Początek listopada jest dla Polaków niezwykłym czasem. Odwiedzając nekropolie wspominamy naszych zmarłych. Rok 2020 okazał się być inny niż wszystkie. W tym czasie, Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca do włączenia się do akcji „Szkoła pamięta”.

Czytaj artykuł
News

Przerwa na czytanie

Publikacja: środa, 4 listopada 2020r.    Wejść 584

9 października 2020 roku nasza Szkoła wzięła udział w organizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim I MIĘDZYNARODOWEJ EDYCJI „PRZERWY NA CZYTANIE”. Jest to międzybiblioteczny konkurs polegający na motywowaniu jak największej ilości uczniów do czytania na przerwach, a przy okazji na biciu ilościowych rekordów czytelniczych.

Czytaj artykuł
News

Nagroda Zarządu Województwa Opolskiego

Publikacja: Wtorek, 27 października 2020r.    Wejść 773

Miło nam poinformować, że Dyrektor Szkoły mgr Adrianna Benroth znalazła się wśród 5 pedagogów województwa opolskiego uhonorowanych Nagrodą Zarządu Województwa Opolskiego za osiągnięcia w zakresie pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej oraz realizacji innych zadań statutowych. Nagrodę przyznaje się nauczycielom zatrudnionym w szkołach i placówkach, dla których organem prowadzącym jest Województwo Opolskie.

Czytaj artykuł
News

Profilaktyka raka piersi

Publikacja: Piątek, 16 października 2020r.    Wejść 744

Rak piersi to najczęściej występujący nowotwór złośliwy u kobiet. Głównym powodem, dla którego tak wiele z nich nadal umiera na raka sutka jest zbyt późne wykrycie choroby. A często do wykrycia niepokojących objawów wystarczy obserwacja własnego organizmu oraz regularne, comiesięczne samobadanie.

Czytaj artykuł
News

Nawiązaliśmy współpracę z Głuchołaską Grupą Poszukiwawczo-Ratowniczą

Publikacja: Niedziela, 4 października 2020r.    Wejść 708

Nasza Szkolna Drużyna Ratownicza ciągle się rozwija, przybywa nowych członków, zdobywamy kolejne doświadczenia oraz poszukujemy możliwości współpracy. Ostatnio nawiązaliśmy kontakt z Głuchołaską Grupą Poszukiwawczo-Ratowniczą.

Czytaj artykuł
News

Nie taki zwykły las…

Publikacja: Czwartek, 1 października 2020r.    Wejść 447

Łambinowice to szczególne miejsce na mapie naszego województwa. W latach II wojny światowej władze hitlerowskie zorganizowały w Lamsdorf jeden z największych kompleksów obozów jenieckich na terenie III Rzeszy i krajów okupowanych. Przeznaczony był głównie dla szeregowców i podoficerów, chociaż przebywali w nim także jeńcy cywilni. Szacuje się, że przez kompleks obozów przeszło około 300 tys. jeńców – żołnierzy koalicji antyhitlerowskiej, w tym blisko 200 tys. jeńców radzieckich.

Czytaj artykuł
News

Jak się ratuje dzieci?

Publikacja: środa, 30 września 2020r.    Wejść 597

Tegoroczna edycja Nyskiego Tygodnia Bliskości rozpoczęła się u nas, w Medyku. I bardzo słusznie, bo nasza korczakowska szkoła od zawsze uczy troski o zdrowie i bezpieczeństwo maluchów.

Czytaj artykuł
News

„Balladyna” Juliusza Słowackiego lekturą dziewiątej odsłony Narodowego Czytania

Publikacja: Poniedziałek, 7 września 2020r.    Wejść 308

Już po raz dziewiąty odbyło się Narodowe Czytanie. W swoim zamierzeniu jest to popularyzacja polskiej klasyki literackiej, a że jest skierowana i prowadzona przede wszystkim w szkołach jest szansa na to, że zaistnieje w świadomości uczniów i słuchaczy.

Czytaj artykuł

Informacja dla mieszkańców internatu

Publikacja: Poniedziałek, 31 sierpnia 2020r.    Wejść 538

Czytaj artykuł