Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Aktualności


News

Wieści ze Słowenii

Publikacja: Wtorek, 6 lutego 2018r.    Wejść 1275

Minął trzeci tydzień praktyk zawodowych naszych techników ortopedów w słoweńskim Mariborze. Zapraszamy do przeczytania krótkiej korespondencji od Jesiki i Oli.

Czytaj artykuł
News

Pozdrowienia ze Słowenii

Publikacja: Czwartek, 25 stycznia 2018r.    Wejść 1286

Zimowe ferie powoli dobiegają końca, a tymczasem nasi technicy ortopedzi zdobywają nowe doświadczenia na praktyce zawodowej w słoweńskim Mariborze. Oto krótka relacja Jesiki Hoppe z pierwszego tygodnia pobytu.

Czytaj artykuł
News

Nawet maluszki mogą pomóc

Publikacja: Czwartek, 11 stycznia 2018r.    Wejść 1182

Od kiedy należy uczyć dzieci udzielania pierwszej pomocy? Czy w wieku przedszkolnym nie jest na to zbyt wcześnie? A może należy zaczekać z edukacją do czasu aż dzieci będą dojrzalsze, a omawiane zagadnienia bardziej zrozumiałe? Absolutnie nie. Przecież każdy może stać się bezpośrednim świadkiem nieszczęśliwego zdarzenia i osobą, w której rękach będzie ludzkie życie.

Czytaj artykuł
News

Seria nieprzewidzianych zdarzeń w Dytmarowie ...

Publikacja: Wtorek, 9 stycznia 2018r.    Wejść 1239

Gdy widzisz, że ktoś potrzebuje pomocy - reaguj, to Twój obowiązek! Łatwo mówić, trudniej wykonać. Bo jak to zrobić, gdy w sytuacji zagrożenia dominuje stres i wszystko, czego uczyliśmy się kiedyś, nagle odchodzi w zapomnienie?

Czytaj artykuł
News

Szkolne Jasełka i Wigilie 2017

Publikacja: Czwartek, 4 stycznia 2018r.    Wejść 1837

Tegoroczne jasełka w naszej szkole przygotowywała klasa II a technikum. Zostaną one zapamiętane jako jedyne w swoim rodzaju, oryginalne. Stało się tak, gdyż uczniowie nie skorzystali z gotowych scenariuszy, tylko urządzili bożonarodzeniowe widowisko w oparciu o scenariusz napisany przez swoją klasową koleżankę – Julkę Ledniowską.

Czytaj artykuł
News

Kiermasz bożonarodzeniowy

Publikacja: Czwartek, 4 stycznia 2018r.    Wejść 1524

Cóż by to było za Boże Narodzenie bez kiermaszu świątecznego? Jego organizacją w okresie poprzedzającym święta zajmuje się od lat młodzież zamieszkała w szkolnym internacie wraz z opiekunką Panią Elżbietą Kurek. W ten sposób dbają oni o to, by w domach nie tylko naszych, ale i naszych przyjaciół znalazły się choćby drobne akcenty świąteczne wykonane przez nich.

Czytaj artykuł
News

Mistrzostwa Medyka w tenisie stołowym

Publikacja: Czwartek, 21 grudnia 2017r.    Wejść 1082

18 grudnia 2017 roku odbyły się Mistrzostwa "Medyka" w tenisie stołowym. Po zaciętej walce wyłoniliśmy zwycięzców

Czytaj artykuł
News

Mamy III miejsce w Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

Publikacja: Wtorek, 19 grudnia 2017r.    Wejść 1152

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia to ogólnopolski konkurs dla tych, którzy wiedzą jak zdrowo i aktywnie żyć. Uczestnicy Olimpiady muszą wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy. Promocja zdrowego stylu życia to bardzo ważny aspekt w działaniach naszej szkoły.

Czytaj artykuł
News

Nasi nauczyciele na medal!

Publikacja: Wtorek, 19 grudnia 2017r.    Wejść 2095

Troje nauczycieli naszej szkoły odebrało dziś w Opolu nagrody w plebiscycie "Nauczyciel na medal" organizowanym przez nto. Do konkursu nauczyciele zostali nominowani przez uczniów, później odbywało się głosowanie sms-owe.

Czytaj artykuł
News

Spotkanie z wnuczką Lucjana Rydla

Publikacja: Niedziela, 10 grudnia 2017r.    Wejść 1555

W roku Narodowego Czytania „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego nie tylko czytaliśmy fragmenty tego arcydzieła (8 września), ale dokładnie trzy miesiące po tym wydarzeniu gościliśmy w naszej szkole Panią Marię Barbarę Rydel – Hetnał … wnuczkę Młodej Pary z „Wesela”, (czyli Lucjana Rydla i Jadwigi Mikołajczykówny). Blisko 2 - godzinne spotkanie miało miejsce 8 grudnia br. w auli i zgromadziło społeczność szkolną.

Czytaj artykuł
News

Odwiedziliśmy prudnicki kirkut

Publikacja: Niedziela, 10 grudnia 2017r.    Wejść 1138

W jubileuszowym roku naszej szkoły wspominamy ludzi tworzących jej 60 – letnią historię. Szkoła to także baza dydaktyczna. W rozmowach, np. podczas III Zjazdu Absolwentów, poruszany był temat zmieniającego się oblicza Medyka. W uroczystej gali Pan Marcin Husak przypomniał zebranym historię naszego budynku, przeobrażonego z dawnej willi Fränkla w bazę dydaktyczną szkoły.

Czytaj artykuł
News

Udało się! Przygotowaliśmy Szlachetną Paczkę!

Publikacja: Niedziela, 10 grudnia 2017r.    Wejść 1105

W ten szczególny przedświąteczny czas po raz trzeci już podjęliśmy w szkole decyzję, aby zaangażować się w przygotowanie Szlachetnej Paczki dla rodziny w potrzebie, którą z dostępnej listy wybrała nasza młodzież. Przez dwa tygodnie gromadziliśmy fundusze, przynosiliśmy produkty i artykuły, aby w ostatnich dniach przed finałem spakować 17 mniejszych, większych i bardzo dużych paczek. Oprócz wielu rzeczy niezbędnych w codziennym funkcjonowaniu udało nam się również zakupić nową pralkę dla wybranej rodziny. Podczas przygotowania paczki towarzyszyło nam sporo pozytywnych emocji, ale bywały też chwile zwątpienia. Zastanawialiśmy się czy zdążymy, czy uda nam się zgromadzić odpowiednią ilość środków, aby zaspokoić potrzeby wybranej rodziny. Udało się!

Czytaj artykuł