Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Aktualności


News

Śląscy nobliści

Publikacja: Poniedziałek, 28 listopada 2016r.    Wejść 2548

Poznawanie przeszłości, a szczególnie przeszłości, której elementy wyzwalają uczucie dumy, jest zawsze zajęciem przyjemnym. Budynek Zespołu Szkół Medycznych im. Janusza Korczaka w Prudniku ma taką historię. Dowiedzieliśmy się (klasy technikum ortopedycznego wraz z nauczycielem, p. Krystyną Krzyżowską) o tym na lekcji muzealnej, przeprowadzonej w Centrum Tradycji Tkackich w Prudniku przez p. Marcina Husaka w dniach 16, 22 i 25. listopada 2016 r.

Czytaj artykuł
News

Zostań Dawcą! Uratuj komuś życie!

Publikacja: Sobota, 26 listopada 2016r.    Wejść 1616

W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież i dorośli. Bez względu na wiek ? każdy może zachorować. Na szczęście każdy może też pomóc. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy.

Czytaj artykuł
News

MEDYK DOŁĄCZYŁ DO SZLACHETNEJ PACZKI !!!

Publikacja: Piątek, 25 listopada 2016r.    Wejść 1605

Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy i darczyńców,na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia, rodziny otrzymują paczki odpowiadające ich indywidualnym potrzebom, a często również marzeniom.

Czytaj artykuł
News

Zajęcia w stacji Pogotowia Ratunkowego Prudnickiego Centrum Medycznego

Publikacja: Czwartek, 24 listopada 2016r.    Wejść 1818

Nasza Szkolna Drużyna Ratownicza rozwija się bardzo dynamicznie. Wciąż przybywa nowych członków (jest juz 25!) i chyba robi się o nas coraz głośniej w środowisku lokalnym. Coraz częściej jesteśmy proszeni o zorganizowanie pokazów i warsztatów pierwszej pomocy dla różnych grup wiekowych, a także zabezpieczenie medyczne podczas zawodów sportowych.

Czytaj artykuł
News

Warsztaty przedsiębiorczości dla uczniów z Zespołu Szkół Medycznych im. Janusza Korczaka w Prudniku.

Publikacja: środa, 23 listopada 2016r.    Wejść 1644

Dnia 22.11.2016r. doradcy zawodowi MCK Prudnik Agnieszka Lenkowska oraz Roland Rogowski przeprowadzili warsztat dla uczniów z Zespołu Szkół Medycznych im. Januszka Korczaka w Prudniku w ramach ogólnopolskiego programu popularyzacji przedsiębiorczości i kształcenia zawodowego.

Czytaj artykuł
News

Nauka poprzez zabawę?

Publikacja: środa, 23 listopada 2016r.    Wejść 1530

9.11.2016 mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Pogórzu wraz z opiekunami. W roli gospodarzy wystąpiły wolontariuszki Fundacji Dr Clown oraz członkowie Szkolnej Drużyny Ratowniczej ?Pomocna dłoń?.

Czytaj artykuł
News

Warsztaty dla opiekunek dziecięcych z noszenia niemowąt w chustach

Publikacja: Wtorek, 22 listopada 2016r.    Wejść 1488

Niemowlęta uwielbiają być noszone i kołysane- zupełnie jakby instynktownie wyczuwały, że jest to bardzo ważny element dla ich prawidłowego rozwoju.Poczucie bliskości,kołysanie się w rytm kroków opiekuna,czucie bicia serca matki- tak bezpiecznego i kojącego, znanego jeszcze z życia płodowego - to ważne potrzeby, które można zaspokoić nosząc niemowlę. Jednym z wygodnych sposobów noszenia małych dzieci jest noszenie w chustach. Sposób znany od wieków, w bardzo wielu kulturach.

Czytaj artykuł
News

Etap szkolny XXV edycji Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

Publikacja: Sobota, 19 listopada 2016r.    Wejść 3379

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia to ogólnopolski konkurs dla tych, którzy wiedzą, jak zdrowo i aktywnie żyć. Uczestnicy Olimpiady muszą wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy.

Czytaj artykuł
News

Promujemy zdrowy styl życia wśród młodzieży gimnazjalnej

Publikacja: Czwartek, 17 listopada 2016r.    Wejść 1852

Kolejna już grupa gimnazjalistów została przez nas wyedukowana z zakresu zasad zdrowego odżywiania. Tym razem zaproszono nas do klasy drugiej Publicznego Gimnazjum nr 2 w Prudniku, aby w korelacji z wiadomościami na temat układu pokarmowego (zdobytymi wcześniej na lekcji biologii) wyjaśnić młodzieży zasady zdrowego odżywiania oraz zasygnalizować skutki zdrowotne wynikające z zaburzeń w odżywianiu.

Czytaj artykuł
News

Montaż słowno-muzyczny w 98 rocznicę odzyskania przez Polskę NIEPODLEGŁOŚCI

Publikacja: Niedziela, 13 listopada 2016r.    Wejść 1447

"Polsko, Ty zawsze wiernych miałaś synów..." - takie hasło przyświecało akademii z okazji Święta Niepodległości, która odbyła się 10 listopada w naszej szkole.

Czytaj artykuł
News

Nasze futbolistki drugie w powiecie !

Publikacja: środa, 9 listopada 2016r.    Wejść 1419

W rozegranych 9 listopada Powiatowych Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjalnych w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt drużyna Medyka zajęła wysokie drugie miejsce!

Czytaj artykuł
News

Wyjazd do kina Helios w Opolu na film pt. "Wołyń"

Publikacja: środa, 9 listopada 2016r.    Wejść 1649

Czterdziestu czterech uczniów naszego technikum obejrzało film Wojciecha Smarzowskiego pt. ?Wołyń?. To pierwsza ekranizacja poruszająca temat tragicznych wydarzeń na Kresach Wschodnich, o których nie mówiono przez lata. Przypomina o tym rozpoczynający film cytat Jana Zaleskiego ? Kresowian zabito dwa razy, raz siekierami, drugi raz przez przemilczenie?.

Czytaj artykuł