Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Aktualności


News

Złota medalistka trzech paraolimpiad w "Medyku"

Publikacja: środa, 14 grudnia 2016r.    Wejść 1414

Spotkanie z Panią Barbarą Niewiedział i Jej trenerem Panem Mariuszem Żabińskim na długo zapadnie nam w pamięć. ?a mogło dojść do niego dokładnie 4 lata temu, po Igrzyskach Paraolimpijskich w Londynie. Na zakończenie Roku Janusza Korczaka (2012) wybitna biegaczka miała być naszym gościem ? niestety - obowiązki wezwały ją do stolicy. Za to my gościliśmy u Niej w domu z kamerą. Właśnie od fragmentu wywiadu nagranego 4 lata temu rozpoczęło się to niezwykłe spotkanie. Dorobek medalowy Pani Barbary powiększył się w tym roku o dwa krążki: brązowy i złoty zdobyte w Rio. Były więc kwiaty, gratulacje i? życzenia kolejnych paraolimpijskich medali. Uczestnicy spotkania mogli przyjrzeć się z bliska medalom, niektórzy przymierzali je, fotografowali? No, skoro była okazja? .

Czytaj artykuł
News

Design thinking

Publikacja: Wtorek, 13 grudnia 2016r.    Wejść 1376

"Design Thinking" - warsztaty realizowane z projektu unijnego "Opolskie Szkolnictwo Zawodowe bliżej rynku pracy 2". To właśnie w nich wzięli udział uczniowie z klasy II (Izabela Rother oraz Paweł Wilk) i III (Izabela Dziadkowiec, Ewa Iwaszkiewicz oraz Patrycja Tomczyszyn) naszego technikum.

Czytaj artykuł
News

Potrzeba tak niewiele, by uszczęśliwić innych

Publikacja: Niedziela, 11 grudnia 2016r.    Wejść 1115

Szlachetne Paczki - dar uczniów, słuchaczy, rodziców, nauczycieli i innych pracowników Medyka - dostarczone! Było ich aż 38 - w mniejszych, większych i bardzo dużych opakowaniach.

Czytaj artykuł
News

Kolejny dawca to szansa na kolejne uratowane życie!

Publikacja: Niedziela, 11 grudnia 2016r.    Wejść 1296

Nasza medyczna szkoła bardzo chętnie wspiera wszelkie inicjatywy, które wychodzą naprzeciw ludziom chorym, niepełnosprawnym czy potrzebującym, wszak to właśnie do pracy z człowiekiem kształcimy naszą młodzież. Tym razem nawiązaliśmy współpracę z fundacją DKMS i zorganizowaliśmy w szkole akcję rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych i szpiku.

Czytaj artykuł
News

Czy gimnazjalista może się już uczyć w szkole średniej? Oczywiście! Taka lekcja odbyła się właśnie w naszej pracowni anatomicznej. Lekcja prowadzona przez nauczyciela przedmiotu, ale również... przez starsze koleżanki naszych gości: Ewelinę Heinsch,

Publikacja: Czwartek, 8 grudnia 2016r.    Wejść 1490

Czy gimnazjalista może się już uczyć w szkole średniej? Oczywiście! Taka lekcja odbyła się właśnie w naszej pracowni anatomicznej. Lekcja prowadzona przez nauczyciela przedmiotu, ale również... przez starsze koleżanki naszych gości: Ewelinę Heinsch, Angelikę Pach i Paulinę Stoedter.

Czytaj artykuł
News

PLUSZOWY MIŚ PRZYJACIEL DZIECI

Publikacja: Wtorek, 6 grudnia 2016r.    Wejść 1754

Pluszowy miś to chyba najpopularniejsza zabawka na świecie. To kolega, przyjaciel, powiernik sekretów i tajemnic dzieci. Można się do niego przytulić, gdy jest smutno i źle, bo w końcu jest to przytulanka.

Czytaj artykuł
News

I Ogólnopolska Konferencja Rad Rodziców

Publikacja: Wtorek, 6 grudnia 2016r.    Wejść 1421

Rada Rodziców jest ważnym organem każdej szkoły. Nie zawsze jednak wiadomo, jakie ma kompetencje, o czym może decydować, jakie jest jej miejsce w działaniach szkoły. Czasem warto takie kwestie doprecyzować i wyjaśnić. Temu służyła I Ogólnopolska Konferencja Rad Rodziców, która odbyła się 1 grudnia 2016 r. w Opolu. Organizatorami byli: Fundacja ?Rodzice Szkole?, Kurator Oświaty oraz Wojewoda Opolski. Motyw przewodni spotkania: Rady Rodziców ? Partnerzy i Sprzymierzeńcy.

Czytaj artykuł
News

Warsztaty przedsiębiorczości dla uczniów z Zespołu Szkół Medycznych im. Janusza Korczaka w Prudniku.

Publikacja: Sobota, 3 grudnia 2016r.    Wejść 1432

Dnia 29.11.2016r. doradca zawodowy MCK Prudnik Roland Rogowski-wolontariusz oraz doradca zawodowy Agnieszka Lenkowska przeprowadzili zajęcia dla uczniów z Zespołu Szkół Medycznych im. Janusza Korczaka w Prudniku w ramach Ogólnopolskiego Programu Popularyzacji Przedsiębiorczości i Kształcenia Zawodowego.

Czytaj artykuł
News

Przedszkolaki z Dytmarowa uczą się z nami pierwszej pomocy

Publikacja: Piątek, 2 grudnia 2016r.    Wejść 1550

Dziś odwiedziliśmy grupę przedszkolaków z Gminnego Przedszkola Publicznego w Dytmarowie. Członkinie Szkolnej Drużyny Ratowniczej przygotowały dla nich zajęcia z udzielania pierwszej pomocy.

Czytaj artykuł
News

Izabela Rother Stypendystką Prezesa Rady Ministrów

Publikacja: Poniedziałek, 28 listopada 2016r.    Wejść 1523

Wojewódzka uroczystość wręczenia dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów odbyła się w dniu 24 listopada 2016 roku w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych.

Czytaj artykuł
News

Śląscy nobliści

Publikacja: Poniedziałek, 28 listopada 2016r.    Wejść 2341

Poznawanie przeszłości, a szczególnie przeszłości, której elementy wyzwalają uczucie dumy, jest zawsze zajęciem przyjemnym. Budynek Zespołu Szkół Medycznych im. Janusza Korczaka w Prudniku ma taką historię. Dowiedzieliśmy się (klasy technikum ortopedycznego wraz z nauczycielem, p. Krystyną Krzyżowską) o tym na lekcji muzealnej, przeprowadzonej w Centrum Tradycji Tkackich w Prudniku przez p. Marcina Husaka w dniach 16, 22 i 25. listopada 2016 r.

Czytaj artykuł
News

Zostań Dawcą! Uratuj komuś życie!

Publikacja: Sobota, 26 listopada 2016r.    Wejść 1553

W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież i dorośli. Bez względu na wiek ? każdy może zachorować. Na szczęście każdy może też pomóc. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy.

Czytaj artykuł