Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Aktualności


News

Andrzejki u opiekunek dziecięcych

Publikacja: Poniedziałek, 3 grudnia 2018r.    Wejść 758

Słuchaczki kl. I O wydziału opiekunek dziecięcych MSZ przygotowały imprezę andrzejkową w piątek, 30 listopada br. Spotkanie było okazją do rozmów na temat andrzejkowych tradycji, wróżb. Nie obyło się bez wspominania pamiętnych andrzejek z ubiegłych lat.

Czytaj artykuł
News

WYPRAWA DO OPOLSKIEGO „ HELIOSA” NA FILM „UTOYA, 22 LIPCA”

Publikacja: Niedziela, 2 grudnia 2018r.    Wejść 900

Grupa 50 uczniów i słuchaczy z naszej szkoły (kl. I a, III a oraz przedstawiciele innych klas) wraz z opiekunkami – Sylwią Rolle i Krystyną Sikorą – uczestniczyło 26 listopadabr. w wycieczce do Opola, której celem było obejrzenie w opolskim „Heliosie” - w ramach Kina na Temat - premierowego dramatu norweskiego w reżyserii Erica Poppe pt. „Utoya, 22lipca”.

Czytaj artykuł
News

Trening kulinarny - najsmaczniejszy i najsłodszy z warsztatów terapeutyczny.

Publikacja: Sobota, 1 grudnia 2018r.    Wejść 905

Słuchaczki wydziału Terapeuta Zajęciowy wzięły udział w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez Panią Katarzynę Adamczyk, których tematem przewodnim było cukiernictwo.

Czytaj artykuł
News

Poezja znad Małej Panwi

Publikacja: Wtorek, 20 listopada 2018r.    Wejść 960

Taki tytuł nosił drugi - w 2018 roku - koncert poezji śpiewanej, z jakim przyjechał do naszej szkoły Pan Józef Kotyś – lider zespołu „Kotyś Device”.

Czytaj artykuł
News

100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI

Publikacja: Sobota, 10 listopada 2018r.    Wejść 1102

9 listopada br. miała miejsce w nasze szkole podniosła uroczystość – uczciliśmy 100 – rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W minionych miesiącach tego roku przypominaliśmy to wydarzenie, braliśmy udział w różnych konkursach i akcjach z nim związanych.

Czytaj artykuł
News

100 kilometrów na 100-lecie niepodległości Polski

Publikacja: Piątek, 9 listopada 2018r.    Wejść 1215

9 listopada podsumowaliśmy innowację, która odbyła się w ramach zajęć wychowania fizycznego pod hasłem „100 kilometrów na 100-lecie niepodległości Polski”.

Czytaj artykuł
News

XVI edycja międzynarodowej konferencji REHA FOR THE BLIND IN POLAND w Warszawie w ramach projektu VIRTUAL WARSAW - MIASTO PRZYJAZNE DLA NIEWIDOMYCH.

Publikacja: środa, 17 października 2018r.    Wejść 1076

Młodzież naszej szkoły już poraz kolejny została zaproszona przez Fundację Szansa dla Niewidomych do udziału w Konferencji REHA FOR THE BLIND IN POLAND, która odbyła się w dniach 12-15.10.2018 r. w Warszawie.

Czytaj artykuł
News

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

Publikacja: Wtorek, 16 października 2018r.    Wejść 1221

Z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji obchodzimy to święto każdego 16 października, od 2013 roku. Jego celem jest podniesienie wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy osobom, u których wystąpiło nagłe zatrzymania akcji serca. W tym dniu w całej Europie odbywają się szkolenia, ponieważ nigdy nie wiadomo kiedy taka wiedza będzie nam potrzebna.

Czytaj artykuł
News

Dzień Komisji Edukacji Narodowej

Publikacja: Poniedziałek, 15 października 2018r.    Wejść 964

„Dobry wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje – przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil.” – Janusz Korczak

Czytaj artykuł
News

Warsztaty z masażu niemowląt

Publikacja: Poniedziałek, 15 października 2018r.    Wejść 1011

Masaż Shantala jest starożytną techniką masażu małych dzieci wprowadzoną na europejski grunt przez francuskiego położnika Frederique'a Leboyera w 1976 roku. Leboyer spotkał w Kalkucie ubogą kobietę ze sparaliżowanymi nogami - Shantalę, która masowała swoje dziecko siedząc bezpośrednio na ziemi - stąd nazwa tej techniki masażu. Zasady i zalety masażu niemowląt poznały nasze opiekunki dziecięce podczas zajęć pozalekcyjnych w Akademii Aktywnego Rodzica w Prudniku.

Czytaj artykuł
News

Terapeutyczna moc dotyku

Publikacja: Wtorek, 9 października 2018r.    Wejść 1037

Dotyk i fizyczna bliskość dają dziecku poczucie bezpieczeństwa i pozwalają na prawidłowy rozwój emocjonalny. Dzieje się tak, m.in. dlatego, że w chwili narodzin zmysł dotyku jest już dobrze rozwinięty i są to doznania znane dziecku z okresu życia płodowego. Jednym ze sposobów, dzięki którym możemy korzystnie wpłynąć na rozwój dziecka, jest noszenie niemowląt w chustach. O terapeutycznej mocy dotyku i zaletach noszenia niemowląt w chustach mówiła położna, pani Aleksandra Osińska, podczas zajęć warsztatowych, które przeprowadziła dla opiekunek dziecięcych pierwszego roku.

Czytaj artykuł
News

Nasza młodzież na XIV NYSKIM FESTIWALU NAUKI

Publikacja: Czwartek, 27 września 2018r.    Wejść 813

Gimnazjaliści oraz uczniowie szkół średnich w dniach 26-27 września 2018 roku brali udział w 14 Nyskim Festiwalu Nauki, któremu w tym roku towarzyszy hasło „Zdrowie i nauki o zdrowiu”. Dla uczestników przygotowano interesujące wykłady, prezentacje, pokazy, ćwiczenia, laboratoria, wystawy i konkursy nawiązujące do problematyki zdrowia i nie tylko. Uczniowie naszej szkoły chętnie wzięli udział w tym wydarzeniu 26 września 2018 roku.

Czytaj artykuł