Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik
  • Poniedziałek-Piątek

    8:00-15:00

Aktualności


News

Dzień Kota 2018

Publikacja: środa, 19 września 2018r.    Wejść 482

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego już za nami, mieliśmy trochę czasu aby zapoznać się z nowymi członkami naszej Medykowej społeczności i nadszedł dzień "Chrztu". Rok temu, też przypadł mi zaszczyt pisania kilku zdań o tym wydarzeniu lecz teraz, to ja byłem "chrzcicielem".

Czytaj artykuł
News

XXVII Konkurs Recytatorski Wierszy już za nami… II miejsce należy do nas !!!

Publikacja: Poniedziałek, 18 czerwca 2018r.    Wejść 237

Jak co roku młodzież z powiatu prudnickiego ma możliwość rozwijać swoje zainteresowania literackie i recytować poezję Josepha von Eichendorffa w języku niemieckim.

Czytaj artykuł
News

Wyróżniono nas w ogólnopolskim konkursie Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości

Publikacja: Poniedziałek, 11 czerwca 2018r.    Wejść 233

Głównym celem Ogólnopolskiego konkursu Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości jest zidentyfikowanie, wybór i rozpowszechnienie najciekawszych rozwiązań podnoszących jakość edukacji zawodowej w Polsce. Dobra praktyka w szkolnictwie zawodowym, w myśl regulaminu konkursu jest rozumiana jako „sprawdzona, godna naśladowania inicjatywa, często przełamująca dotychczasowe schematy, nastawiona na rozwiązanie problemu (lub jego części), wykazująca duży stopień skuteczności, a także pewne nowatorstwo i prostotę”. Praktyka zatytułowana "Moja pasja - mój zawód", dotycząca zajęć naszej Szkolnej Drużyny Ratowniczej "Pomocna dłoń", otrzymała wyróżnienie w tym prestiżowym konkursie.

Czytaj artykuł
News

Targi Ortopedyczne w Lipsku

Publikacja: Poniedziałek, 11 czerwca 2018r.    Wejść 272

17-18 maja uczennice klasy IIIa miały okazję pojechać na targi ortopedyczne, które odbyły się w Lipsku. Wystawcami były największe i najpopularniejsze firmy ortopedyczne z całego świata, w tym rówież z Polski.

Czytaj artykuł
News

Bieszczadzkie wspomnienia

Publikacja: Poniedziałek, 11 czerwca 2018r.    Wejść 168

W dniach 21 - 25 maja 2018 r. uczennica naszej szkoły Anna Próchnicka miała przyjemność uczestniczyć w Obozie Naukowym w Bieszczadach.

Czytaj artykuł
News

VI Wojewódzkie Warsztaty Pierwszej Pomocy w Opolu

Publikacja: środa, 6 czerwca 2018r.    Wejść 317

O udzielaniu pierwszej pomocy wiemy już bardzo dużo. Co nie znaczy, że jesteśmy w tej dziedzinie nieomylni oraz, że nie chcemy wciąż się rozwijać i uczyć od najlepszych. Dlatego już po raz drugi wzięliśmy udział w corocznie organizowanych, tym razem już szóstych Wojewódzkich Warsztatach Ratowniczych dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

Czytaj artykuł
News

Święto naszego Patrona

Publikacja: środa, 30 maja 2018r.    Wejść 354

Po co szkole patron? Patron to ktoś, kogo podziwiamy i chcemy naśladować. Jego osiągnięcia są dla nas wzorem. Janusz Korczak- lekarz z wykształcenia, pisarz z talentu, wychowawca i pedagog z wyboru i powołania. To właśnie Jemu poświęciliśmy dzisiejszy dzień.

Czytaj artykuł
News

„Droga do Niepodległej”

Publikacja: Czwartek, 24 maja 2018r.    Wejść 181

W Opolskim Urzędzie Wojewódzkim 21 maja br. podczas uroczystej gali podsumowano konkurs o tematyce patriotycznej, zorganizowany w ramach obchodów 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Czytaj artykuł
News

Mamy II miejsce w etapie rejonowym Konkursu Wiedzy o Czerwonym Krzyżu i Półksiężycu!

Publikacja: środa, 23 maja 2018r.    Wejść 204

Jako członkowie Szkolnego Koła PCK z oddziałem rejonowym w Opolu staramy sie systematycznie włączać w działania Polskiego Czerwonego Krzyża. Trzy nasze uczennice: Sandra Weicht, Zuzia Dudek i Marysia Lenartowicz, które w kwietniu br. pomyślnie przeszły eliminacje szkolne, wzięły udział w kolejnym, rejonowym etapie Konkursu Wiedzy o Czerwonym Krzyżu i Półksiężycu w Opolu.

Czytaj artykuł
News

Kolejny turniej pierwszej pomocy za nami.

Publikacja: środa, 23 maja 2018r.    Wejść 198

Każdego roku w maju, już od 16 lat, przyjeżdżają do Nowej Rudy drużyny z całej Polski, aby sprawdzić swoje umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy. W tej malowniczej części kraju, na ziemi kłodzkiej, nasi ratownicy walczyli po raz trzeci.

Czytaj artykuł
News

Pożegnanie Absolwentów Publicznego Technikum

Publikacja: środa, 23 maja 2018r.    Wejść 50

„To nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca, to dopiero koniec początku” - tymi słowami Winstona Churchilla w ostatni piątek kwietnia Absolwenci naszego Publicznego Technikum pożegnali się ze społecznością szkolną. Odebrali świadectwa ukończenia technikum. Wyróżniający się w nauce uczniowie otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy. Podziękowano również tym, którzy w ciągu czterech lat nauki działali aktywnie na rzecz szkoły. Podziękowania i listy gratulacyjne otrzymali również rodzice wyróżnionych uczniów.

Czytaj artykuł
News

Pożegnanie absolwentów technikum w internacie

Publikacja: Wtorek, 8 maja 2018r.    Wejść 100

Taka jest szkolna rzeczywistość - każdego roku o tej samej porze żegnamy najstarszy rocznik – naszych Absolwentów internatu. Ostatni wspólny internacki wieczór upłynął pod znakiem grilla – przygotowanego przez młodszych kolegów a także słodkiego poczęstunku. Miło było przy wspólnym stole powspominać razem spędzone lata.

Czytaj artykuł