Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Aktualności


Podręczniki dla klas pierwszych

Publikacja: Piątek, 19 lipca 2019r.    Wejść 72

Osoby przyjęte do klas pierwszych technikum zapraszamy do zapoznania się z wykazem podręczników obowiązującym w nadchodzącym roku szkolnym.

Czytaj artykuł
News

POŻEGNALIŚMY ROK SZKOLNY 2018/2019

Publikacja: Niedziela, 30 czerwca 2019r.    Wejść 80

Uroczystość miała miejsce 19 czerwca 2019 roku i zgromadziła w szkolnej auli pedagogów, uczniów i słuchaczy naszej szkoły. Był to 62. rok szkolny w historii Medyka.

Czytaj artykuł
News

Gminne zawody strażackie w Lubrzy

Publikacja: Niedziela, 23 czerwca 2019r.    Wejść 137

Pokazy musztry pożarniczej, sztafeta strażacka, zawody dla ochotniczych drużyn naszej gminy i … ratowniczki z Medyka promujące szkołę, mimo, że wakacje już się rozpoczęły.

Czytaj artykuł
News

Byliśmy na Festiwalu Zdrowia w Głogówku

Publikacja: Sobota, 15 czerwca 2019r.    Wejść 119

Upalną sobotę spędziliśmy na Festiwalu Zdrowia, organizowanym przez firmę Sklepy Medyczne Artromed z Głogówka. Na imprezę pojechaliśmy całą ekipą: słuchaczki wydziału opiekunka dziecięca działające w naszym oddziale Fundacji dr Clown oraz kilka szkolnych ratowniczek.

Czytaj artykuł
News

Ratowniczki na szkoleniu dla najlepszych

Publikacja: Wtorek, 11 czerwca 2019r.    Wejść 107

Sokolec - turystyczna wioska położona w województwie dolnośląskim w paśmie Gór Sowich. To właśnie tam zaproszono zwycięzców tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy" Pierwsza Pomoc", który odbył się w maju br. w Nowej Rudzie. Szkolenie w nagrodę? Świetny pomysł! Przecież chcemy się uczyć od najlepszych! Tym razem naszymi instruktorami byli ratownicy GOPR grupy Wałbrzysko-Kłodzkiej.

Czytaj artykuł
News

Wizyta gości z Niemiec

Publikacja: Czwartek, 6 czerwca 2019r.    Wejść 140

W czwartek 23 maja 2019 roku gościliśmy w murach naszej szkoły 4–osobową delegację uczniów i pracowników szkoły o podobnym profilu z niemieckiego miasta Straubing (Bawaria). Przebywali oni w Polsce przez tydzień - na zaproszenie prudnickiego Domu Św. Jana Bożego, z którym nawiązali współpracę partnerską.

Czytaj artykuł
News

Pielęgnowanie dziecka z położną

Publikacja: Wtorek, 4 czerwca 2019r.    Wejść 144

Opiekunka dziecięca zajmuje się dziećmi od urodzenia do czwartego roku życia. Pielęgnuje je, wychowuje, dba o bezpieczeństwo, edukuje również rodziców małych dzieci. Aby dobrze przygotować nasze słuchaczki do wykonywania przyszłych zadań zawodowych niejednokrotnie współpracujemy z ekspertami w określonych dziedzinach. Tym razem, o profesjonalny pokaz kąpieli i pielęgnacji noworodka poprosiłyśmy położną - panią Aleksandrę Osińską.

Czytaj artykuł
News

Ratowniczki na pikniku w Jasionie

Publikacja: Poniedziałek, 3 czerwca 2019r.    Wejść 93

Przepiękną czerwcową niedzielę nasze szkolne ratowniczki spędziły na pikniku rodzinnym w Jasionie. Nie pojechały jednak odpoczywać, ale uczyć tego co najważniejsze - ratowania ludzkiego życia.

Czytaj artykuł
News

Świętowaliśmy Dzień Patrona

Publikacja: Sobota, 1 czerwca 2019r.    Wejść 142

31 maja 2019 roku obchodziliśmy w naszej szkole Święto Patrona Szkoły. Zgodnie z wieloletnią tradycją - ten dzień jest poświęcony Januszowi Korczakowi, który od 41 lat patronuje naszemu Medykowi.

Czytaj artykuł
News

Dzień Dziecka w naszym internacie

Publikacja: Piątek, 31 maja 2019r.    Wejść 116

30 Maja w internacie Zespołu Szkół Medycznych im. Janusza Korczaka odbył się grill z okazji dnia dziecka.

Czytaj artykuł
News

O niesieniu pomocy, leczeniu i rehabilitacji...

Publikacja: środa, 22 maja 2019r.    Wejść 147

Zawody medyczne to zawody szczególne. Tu nie ma miejsca na bylejakość czy niewiedzę, ponieważ od osób, które je wykonują zależą skutki leczenia i rehabilitacji tych, których zdrowie i życie z różnych przyczyn jest zagrożone. Próbką swoich umiejętności podzieliliśmy się z dziećmi i młodzieżą Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Dytmarowie.

Czytaj artykuł
News

Mamy podium w ogólnopolskim turnieju pierwszej pomocy!

Publikacja: Wtorek, 21 maja 2019r.    Wejść 170

Nowa Ruda to malownicze miasto w województwie dolnośląskim, które już od 17 lat przyciąga rzesze młodzieży chcącej sprawdzić swoje umiejętności ratownicze w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy "Pierwsza Pomoc".

Czytaj artykuł