Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Aktualności


News

Bieg Prymasowski

Publikacja: Niedziela, 13 października 2019r.    Wejść 120

Czytaj artykuł
News

Czytamy nie dlatego, że musimy, ale dlatego że chcemy!

Publikacja: Niedziela, 13 października 2019r.    Wejść 15

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa to działania związane z poprawą stanu czytelnictwa bibliotecznego, zwłaszcza młodzieży szkolnej. Współczesny świat oferuje zamienniki czytania w postaci wizualizacji rzeczywistości wraz z narzędziami do jej wirtualizacji. To powoduje, że klasyczna książka odchodzi w cień bardziej atrakcyjnych (czytaj: łatwiejszych) form percepcji. Mimo wszystko rywalizacja pomiędzy książką klasyczną i jej wersjami cyfrowymi, a światem wirtualno – obrazowym nie jest rozstrzygnięta.

Czytaj artykuł
News

Dzieci też mogą uczyć się anatomii!

Publikacja: Piątek, 11 października 2019r.    Wejść 78

Fantomy organów człowieka, modele szkieletów i mięśni ludzkich, warsztaty pierwszej pomocy - to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych dla dzieci i młodzieży w naszej Akademii Młodego Medyka.

Czytaj artykuł
News

Pierwsze kroki w Medyku czyli Otrzęsiny klas pierwszych

Publikacja: Poniedziałek, 7 października 2019r.    Wejść 161

Stara uczniowska tradycja – Otrzęsiny klas I - jest kultywowana w naszym Medyku od lat. Dla pierwszoklasistów to ważny dzień – od tej chwili stają się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej.

Czytaj artykuł
News

Dzień Chłopaka w internacie

Publikacja: Sobota, 5 października 2019r.    Wejść 128

30 września w internacie odbył się Dzień Chłopaka. Myśleliśmy że nic ciekawego dnia już się nie wydarzy, było już późno, prawie wszyscy umyci ale nagle rozbrzmiał alarm pożarowy, co trochę nas zdziwiło.

Czytaj artykuł
News

Dzień głośnego czytania

Publikacja: Poniedziałek, 30 września 2019r.    Wejść 139

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to święto ogłoszone w 2001r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Czytaj artykuł
News

Witamy w Akademii Młodego Medyka!

Publikacja: Czwartek, 26 września 2019r.    Wejść 185

Częstymi gośćmi w naszej szkole są młodzi ludzie z przedszkoli i szkół podstawowych. A wszystko to za sprawą bogactwa pomocy dydaktycznych i ciekawych zajęć jakie oferuje Medyk. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społeczeństwa stworzyliśmy w szkole Akademię Młodego Medyka.

Czytaj artykuł
News

Powitalna integracja

Publikacja: Wtorek, 24 września 2019r.    Wejść 156

24 Września 2019. W ten wtorek odbył się powitalny grill dla nowoprzybyłych pierwszaków.

Czytaj artykuł
News

Jesienny pejzaż w malowniczym Adršpach

Publikacja: Piątek, 20 września 2019r.    Wejść 177

To właśnie tam, w okolicach Teplic nad Metují, młodzież z klasy IIa wraz w wychowawczynią S. Rӧlle oraz dyrektorem szkoły A. Benroth 20 września 2019r. uczestniczyła w wycieczce. Wyprawa pozwoliła poszerzyć wiedzę z zakresu historii, kulturoznawstwa i biologii, a także sprzyjała integracji środowiska uczniowskiego.

Czytaj artykuł
News

NARODOWE CZYTANIE 2019 JUŻ ZA NAMI ……

Publikacja: Piątek, 6 września 2019r.    Wejść 156

”Jest to wybór tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Ich zwięzła forma idzie w parze z mistrzostwem stylu i plastycznością, która pozostawia w umysłach czytelników niezapomniane wrażenia. (…) Dziś teksty te nie straciły nic ze swej aktualności. Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii – napisał w specjalnym liście Prezydent RP Andrzej Duda”.

Czytaj artykuł
News

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

Publikacja: środa, 4 września 2019r.    Wejść 321

2. września 2019 roku po raz 63. w historii naszego Medyka powitano nowy rok szkolny. Uroczystość – zgodnie z tradycją - zgromadziła całą szkolną społeczność oraz przedstawicieli rodziców uczniów.

Czytaj artykuł
News

Ratowniczki z Medyka szkoliły się w Górach Sokolich!

Publikacja: Piątek, 30 sierpnia 2019r.    Wejść 274

Wyruszyły w piątkowy poranek 23 sierpnia 2019 roku. Z plecakami, butami do wspinaczki i uśmiechami na buziach. Pojechały odebrać nagrodę, którą zdobyły przed kilkoma miesiącami podczas Wojewódzkich Mistrzostw Pierwszej Pomocy o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Medycznych w Brzegu. Uplasowały się wówczas na I miejscu wśród kilkunastu drużyn ze szkół średnich naszego województwa! Nagrodą za zwycięstwo był trzydniowy kurs pierwszej pomocy i wspinaczki "Pierwsza pomoc i pierwsze kroki w skale" w Górach Sokolich.

Czytaj artykuł