Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Aktualności


News

Pielęgnowanie dziecka z położną

Publikacja: Wtorek, 4 czerwca 2019r.    Wejść 922

Opiekunka dziecięca zajmuje się dziećmi od urodzenia do czwartego roku życia. Pielęgnuje je, wychowuje, dba o bezpieczeństwo, edukuje również rodziców małych dzieci. Aby dobrze przygotować nasze słuchaczki do wykonywania przyszłych zadań zawodowych niejednokrotnie współpracujemy z ekspertami w określonych dziedzinach. Tym razem, o profesjonalny pokaz kąpieli i pielęgnacji noworodka poprosiłyśmy położną - panią Aleksandrę Osińską.

Czytaj artykuł
News

Ratowniczki na pikniku w Jasionie

Publikacja: Poniedziałek, 3 czerwca 2019r.    Wejść 875

Przepiękną czerwcową niedzielę nasze szkolne ratowniczki spędziły na pikniku rodzinnym w Jasionie. Nie pojechały jednak odpoczywać, ale uczyć tego co najważniejsze - ratowania ludzkiego życia.

Czytaj artykuł
News

Świętowaliśmy Dzień Patrona

Publikacja: Sobota, 1 czerwca 2019r.    Wejść 929

31 maja 2019 roku obchodziliśmy w naszej szkole Święto Patrona Szkoły. Zgodnie z wieloletnią tradycją - ten dzień jest poświęcony Januszowi Korczakowi, który od 41 lat patronuje naszemu Medykowi.

Czytaj artykuł
News

Dzień Dziecka w naszym internacie

Publikacja: Piątek, 31 maja 2019r.    Wejść 843

30 Maja w internacie Zespołu Szkół Medycznych im. Janusza Korczaka odbył się grill z okazji dnia dziecka.

Czytaj artykuł
News

O niesieniu pomocy, leczeniu i rehabilitacji...

Publikacja: środa, 22 maja 2019r.    Wejść 1057

Zawody medyczne to zawody szczególne. Tu nie ma miejsca na bylejakość czy niewiedzę, ponieważ od osób, które je wykonują zależą skutki leczenia i rehabilitacji tych, których zdrowie i życie z różnych przyczyn jest zagrożone. Próbką swoich umiejętności podzieliliśmy się z dziećmi i młodzieżą Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Dytmarowie.

Czytaj artykuł
News

Mamy podium w ogólnopolskim turnieju pierwszej pomocy!

Publikacja: Wtorek, 21 maja 2019r.    Wejść 1620

Nowa Ruda to malownicze miasto w województwie dolnośląskim, które już od 17 lat przyciąga rzesze młodzieży chcącej sprawdzić swoje umiejętności ratownicze w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy "Pierwsza Pomoc".

Czytaj artykuł
News

Jesteśmy mistrzami w udzielaniu pierwszej pomocy!

Publikacja: Niedziela, 7 kwietnia 2019r.    Wejść 1117

Jak co roku, w sobotni wiosenny dzień, nasze szkolne ratowniczki walczyły w Mistrzostwach Pierwszej Pomocy o Puchar Dyrektora Szkół Medycznych w Brzegu. W mistrzostwach brało udział 12 drużyn ze szkół średnich naszego województwa.

Czytaj artykuł
News

46 potencjalnych dawców dołączyło dzięki nam do bazy DKMS

Publikacja: Niedziela, 31 marca 2019r.    Wejść 1002

Przywilej ratowania życia nie jest zarezerwowany tylko dla pracowników służby zdrowia. Każdy z nas ma w sobie COŚ, czym może bezinteresownie dzielić się z innymi. Są to komórki macierzyste z krwi oraz szpik kostny. Nasza przygoda z rejestracją potencjalnych dawców do bazy DKMS zaczęła się trzy lata temu. Od tego czasu zarejestrowaliśmy w szkole już 171 osób!

Czytaj artykuł
News

Praktyka zawodowa to podstawa.

Publikacja: środa, 20 marca 2019r.    Wejść 901

Wraz z rozpoczęciem drugiego semestru słuchaczki kierunku terapeuta zajęciowy oprócz zajęć w szkole rozpoczęły dwutygodniowe praktyki zawodowe w ośrodkach, gdzie terapia zajęciowa jest prowadzona na co dzień a są to: Środowiskowy Dom Samopomocy w Prudniku, Dom Pomocy Społecznej w Prudniku i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Prudniku.

Czytaj artykuł
News

Dzień Edukacji Prawnej

Publikacja: Sobota, 16 marca 2019r.    Wejść 867

Młodzież naszej szkoły - uczniowie klas Ia i IIIa oraz słuchaczki wydziału opiekunka dziecięca w dniu 15 marca uczestniczyli w Dniu Edukacji Prawnej, którego inicjatorem było Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia”, a współorganizatorem Fundacja Edukacji Prawnej „Iustitia”.

Czytaj artykuł
News

Poznajemy nową technikę terapii zajęciowej – tkactwo.

Publikacja: środa, 13 marca 2019r.    Wejść 1763

Tkactwo – dział przemysłu włókienniczego i rzemiosła artystycznego zajmującego się wytwarzaniem tkanin. Jedno z najstarszych rzemiosł uprawianych przez człowieka znalazło zastosowanie też w terapii zajęciowej. Tkactwo jako technika manualna, jest bardzo lubianą i chętnie stosowaną przez terapeutów zajęciowych podczas zajęć terapeutycznych z podopiecznymi.

Czytaj artykuł
News

Krawiectwo w terapii zajęciowej.

Publikacja: środa, 13 marca 2019r.    Wejść 1094

Słuchaczki kierunku terapii zajęciowej są już na końcówce nauki, już niedługo egzaminy zawodowe a one poznają tajniki dużego działu w terapii zajęciowej jakim jest krawiectwo. Pracownia krawiectwa obejmuje : szycie ręczne i maszynowe, prucie i zwijanie włóczki, haftowanie, aplikacje.

Czytaj artykuł