Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

2. września 2019 roku po raz 63. w historii naszego Medyka powitano nowy rok szkolny. Uroczystość – zgodnie z tradycją - zgromadziła całą szkolną społeczność oraz przedstawicieli rodziców uczniów.

W części oficjalnej głos zabrała Pani Dyrektor Adrianna Benroth, witając wszystkich po wakacyjnej przerwie. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do uczniów klas I. W tym roku grono uczniowskie technikum zostało zasilone: w kl. Ia -  absolwentami gimnazjum, a w kl. Ib  - absolwentami szkoły podstawowej. Dyrektor przedstawiła także i powitała nowych pedagogów oraz wychowawców klas. Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie i - jako pełnoprawni uczniowie – wraz ze swoimi starszymi kolegami oraz z pedagogami i pracownikami szkoły - przyjęli od Pani Dyrektor życzenia udanego, owocnego, spokojnego roku szkolnego.                            

Życzenia dla wszystkich zgromadzonych na uroczystości przekazał również przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Michał Brzozowski.

Tegoroczna inauguracja roku szkolnego zbiegła się z ważnymi dla naszej historii rocznicami: 80–leciem wybuchu II wojny światowej i 100 rocznicą wybuchu I powstania śląskiego. Te wydarzenia upamiętniono w programie słowno–muzycznym, przygotowanym przez młodzież -  przedstawicieli klas II, III i IV technikum pod kierunkiem Pani Anny Grembowskiej. W programie artystycznym oczywiście nie mogło zabraknąć refleksji o minionych już wakacjach. Następne będą dopiero za 10 miesięcy…

Ostatnim punktem programu tego dnia były pierwsze lub pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkania z wychowawcami i opiekunami klas.

 


Powrót do listy aktualności