Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Aktualności


News

Odwiedziliśmy prudnicki kirkut

Publikacja: Niedziela, 10 grudnia 2017r.    Wejść 837

W jubileuszowym roku naszej szkoły wspominamy ludzi tworzących jej 60 – letnią historię. Szkoła to także baza dydaktyczna. W rozmowach, np. podczas III Zjazdu Absolwentów, poruszany był temat zmieniającego się oblicza Medyka. W uroczystej gali Pan Marcin Husak przypomniał zebranym historię naszego budynku, przeobrażonego z dawnej willi Fränkla w bazę dydaktyczną szkoły.

Czytaj artykuł
News

Udało się! Przygotowaliśmy Szlachetną Paczkę!

Publikacja: Niedziela, 10 grudnia 2017r.    Wejść 831

W ten szczególny przedświąteczny czas po raz trzeci już podjęliśmy w szkole decyzję, aby zaangażować się w przygotowanie Szlachetnej Paczki dla rodziny w potrzebie, którą z dostępnej listy wybrała nasza młodzież. Przez dwa tygodnie gromadziliśmy fundusze, przynosiliśmy produkty i artykuły, aby w ostatnich dniach przed finałem spakować 17 mniejszych, większych i bardzo dużych paczek. Oprócz wielu rzeczy niezbędnych w codziennym funkcjonowaniu udało nam się również zakupić nową pralkę dla wybranej rodziny. Podczas przygotowania paczki towarzyszyło nam sporo pozytywnych emocji, ale bywały też chwile zwątpienia. Zastanawialiśmy się czy zdążymy, czy uda nam się zgromadzić odpowiednią ilość środków, aby zaspokoić potrzeby wybranej rodziny. Udało się!

Czytaj artykuł
News

Skrzaty, chochliki i stworzenia leśne

Publikacja: środa, 6 grudnia 2017r.    Wejść 1009

„Ku mojemu zdumieniu doszły mnie słuchy, że podobno są ludzie, którzy nigdy nie widzieli skrzata. Jestem przekonany, że mają po prostu słaby wzrok.” Axel Munthe

Czytaj artykuł
News

Światowy Dzień Walki z AIDS

Publikacja: Piątek, 1 grudnia 2017r.    Wejść 1085

Czerwona Kokardka jest symbolem solidarności z osobami żyjącymi z HIV, chorymi na AIDS oraz ich rodzinami i przyjaciółmi. Znak ten zaprojektowano w latach 80-tych XX wieku podczas szczytu epidemii w USA. Czerwony kolor kokardki symbolizuje krew i miłość, a kształt kokardki - odwrócone V (z ang. Victory) przypomina, że jeszcze nie pokonaliśmy wirusa.

Czytaj artykuł
News

Sala Doświadczania Świata

Publikacja: Poniedziałek, 27 listopada 2017r.    Wejść 944

Nazwa „Sala Doświadczania Świata” jest polskim odpowiednikiem nazwy „Snoezelen”- terapii znanej na całym świecie, która polega na silnym stymulowaniu poznawania świata na poziomie sensorycznym. Przebywanie w Sali Doświadczania Świata jest ukierunkowane na pobudzanie zmysłów (wzroku, słuchu, węchu, dotyku) do aktywności. Jednocześnie jest miłym spędzaniem czasu w atmosferze relaksu i bezpieczeństwa.

Czytaj artykuł
News

Rok Josepha Conrada-Korzeniowskiego

Publikacja: Poniedziałek, 27 listopada 2017r.    Wejść 736

"Rok Josepha Conrada-Korzeniowskiego" to forma uczczenia 160-lecia urodzin, najbardziej polskiego z brytyjskich i najbardziej brytyjskiego z polskich pisarzy, jest dobrą okazją, aby ten, już trochę zapomniany, znakomity pisarz, ponownie zagościł w świadomości czytelniczej. A przecież to właśnie Conrad kształtował świadomość młodego pokolenia walczącego z Niemcami w czasie II wojny.

Czytaj artykuł
News

Pomagamy walczyć z głodem, niedożywieniem i ubóstwem

Publikacja: Wtorek, 21 listopada 2017r.    Wejść 734

Każdego roku oddziały PCK w całej Polsce prowadzą Kampanię Walki z Głodem, w ramach której wspierają dzieci i młodzież z rodzin potrzebujących, stwarzają dzieciom szansę na zaspokojenie ich podstawowych potrzeb, edukację i rozwój osobisty, a w rezultacie pozwalają na uniknięcie pokoleniowej biedy.

Czytaj artykuł
News

Spotkanie integracyjne mieszkańców internatu

Publikacja: Niedziela, 19 listopada 2017r.    Wejść 1406

Jak co roku, dla nowych mieszkańców internatu przygotowywane jest spotkanie powitalno – integracyjne. Osobiście wraz z kolegami z pokoju nie oczekiwałem takiego przyjęcia, ale niewłaściwym byłoby się nie pojawić. Z opowieści mieszkańców żyjących dłużej w internacie usłyszałem, że zazwyczaj takie spotkanie to grill na podwórku. W tym roku faktycznie, mieliśmy grilla …. na stołówce… w piekarniku. Pierwsza reakcja? „No to, niezły, grill”. Zgadzam się było to lekkim zaskoczeniem, ale mówcie co chcecie, kiełbasa z piekarnika była zaskakująco dobra! Plusem takiej kiełbasy jest to, że jest równomiernie opalona a ta na dodatek była idealnie soczysta. W parze z bułką, pycha.

Czytaj artykuł
News

Technik ortopeda i technik masażysta zdobywają kolejne kwalifikacje

Publikacja: Sobota, 18 listopada 2017r.    Wejść 833

O tym, jak ważna jest anatomia topograficzna człowieka, nie musimy przekonywać naszych uczniów. Technicy ortopedzi i technicy masażyści w dniach od 10 do 12 listopada chętnie wzięli udział w kursie „Anatomia palpacyjna podstawą w pracy technika ortopedy i technika masażysty”.

Czytaj artykuł
News

Z wizytą na Politechnice Opolskiej

Publikacja: Sobota, 18 listopada 2017r.    Wejść 873

W piątek 10.11.2017 grupa projektowa (uczniowie klasy III a i IV a - kierunek technik ortopeda) wzięła udział w zajęciach warsztatowych prowadzonych na Politechnice Opolskiej na Wydziale Mechanicznym.

Czytaj artykuł
News

Narodowe Święto Niepodległości 2017

Publikacja: Poniedziałek, 13 listopada 2017r.    Wejść 806

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI – jest obchodzone co roku 11 listopada, dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku, po 123 latach od rozbiorów, dokonanych przez Rosję, Prusy i Austrię. Ustanowione zostało w 1937 r. W czasie wojny i w okresie komunistycznym skazane zostało na zapomnienie. Przywrócono je dopiero w roku 1989.

Czytaj artykuł
News

Szkolne eliminacje do powiatowego Konkursu Wiedzy o HIV i AIDS

Publikacja: Czwartek, 9 listopada 2017r.    Wejść 1222

Jesteś młodą osobą, Twój świat to szkoła, dom, praca, przyjaciele. Żyjesz dniem dzisiejszym, masz marzenia, bawisz sie, planujesz swoją przyszłość.Czy pomyślałeś już o swoim zdrowiu czy odkładasz to na później?

Czytaj artykuł