Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Aktualności


News

Pożegnanie absolwentów technikum w internacie

Publikacja: Wtorek, 8 maja 2018r.    Wejść 1356

Taka jest szkolna rzeczywistość - każdego roku o tej samej porze żegnamy najstarszy rocznik – naszych Absolwentów internatu. Ostatni wspólny internacki wieczór upłynął pod znakiem grilla – przygotowanego przez młodszych kolegów a także słodkiego poczęstunku. Miło było przy wspólnym stole powspominać razem spędzone lata.

Czytaj artykuł
News

Rok 2018 „Rokiem dla Niepodległej”

Publikacja: Wtorek, 8 maja 2018r.    Wejść 920

W 2018 roku obchodzimy 100. Rocznicę odzyskania państwowości. Jest to doskonała okazja do przypomnienia ważnych wydarzeń z tego okresu i budowania świadomości historycznej młodzieży.

Czytaj artykuł
News

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Publikacja: Wtorek, 8 maja 2018r.    Wejść 794

23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

Czytaj artykuł
News

Finał Ogólnopolskiego Konkursu Literatury Fantasy „Źródła marzeń”.

Publikacja: Wtorek, 8 maja 2018r.    Wejść 885

21 kwietnia 2018 po raz pierwszy wystąpiliśmy (jako szkoła) w finale Ogólnopolskiego Konkursu Literatury Fantasy „Źródła marzeń”, a startujemy w nim od trzech lat.

Czytaj artykuł
News

Zdrowie dla wszystkich

Publikacja: środa, 11 kwietnia 2018r.    Wejść 1131

Tegoroczny Światowy Dzień Zdrowia obchodzony był pod hasłem „Zdrowie dla wszystkich", a głównym celem było zwrócenie uwagi na konieczność zapewnienia wszystkim ludziom dostępu do powszechnej opieki zdrowotnej. Z tej okazji uczniowie i nauczyciele Medyka wyszli ze szkoły, aby na prudnickim Rynku umożliwić mieszkańcom naszego miasta wykonanie badań profilaktycznych. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane we współpracy naszej szkoły z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną.

Czytaj artykuł
News

Mamy to! W pierwszej pomocy jesteśmy najlepsi w województwie !!!

Publikacja: Niedziela, 8 kwietnia 2018r.    Wejść 2403

To musiał być szczęśliwy dzień! Losowanie numerów drużyn - mamy ostatni, 14-ty. Ale to nic, przecież "ostatni będą pierwszymi" - od razu stwierdza Kamila. Za chwilę, na szkolnym korytarzu szkoły medycznej w Brzegu, Andzia znajduje grosik. To "na szczęście"- mówi i pieczołowicie przechowuje go w kieszeni przez cały czas trwania zawodów. Jednak to nie szczęście czy przypadek tak naprawdę zdecydowały o naszym sukcesie, a wiele godzin ćwiczeń, ciągle aktualizowanie wiedzy i doskonalenie umiejętności w różnych warunkach przełożyły się na wyniki zawodów.

Czytaj artykuł
News

Szkolny etap XIII edycji Konkursu Wiedzy o Czerwonym Krzyżu

Publikacja: Czwartek, 5 kwietnia 2018r.    Wejść 1064

Problemy najbardziej potrzebujących w XXI wieku to wyzwanie dla PCK oraz dla tych, którym nieobca jest idea jego działań.My, w medycznej szkole, jesteśmy wciąż gotowi na to, aby wyciągnąć pomocną dłoń do tych, którzy jej od nas oczekują. Systematycznie bierzemy więc udział w akcjach i konkursach organizowanych przez PCK. Jednym z takich działań jest coroczny Konkurs Wiedzy o Czerwonym Krzyżu i Półksiężycu.

Czytaj artykuł
News

I znów pierwsza pomoc ...

Publikacja: Wtorek, 20 marca 2018r.    Wejść 1120

Statystyki mówią, że każdy z nas przynajmniej raz w życiu znajdzie się w sytuacji, w której powinien udzielić pierwszej pomocy. Wielu tej pomocy nie udziela z obawy przed tym, aby nie zaszkodzić. Jednak ciężko jest pogorszyć stan poszkodowanego gdy i tak już trwa walka o jego życie.

Czytaj artykuł
News

61 potencjalnych dawców zarejestrowaliśmy do bazy DKMS

Publikacja: Piątek, 16 marca 2018r.    Wejść 1195

Czy istnieje cudowny lek na raka? Tak. Każdy z nas nosi go w sobie. Wydaje się wręcz niemożliwe, żeby to było takie proste. Okazuje się, że szczególnie w przypadku chorych na nowotwory krwi przeszczepienie komórek macierzystych i szpiku kostnego od niespokrewnionego "bliźniaka genetycznego" często jest jedyną szansą na wyleczenie.

Czytaj artykuł
News

Trening pierwszej pomocy z Grupą Poszukiwawczo-Ratowniczą z Krapkowic

Publikacja: Poniedziałek, 12 marca 2018r.    Wejść 1466

Dzięki uprzejmości ratowników Krapkowickiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej, w sobotnie pogodne popołudnie mieliśmy niesamowitą okazję, aby uczestniczyć w ich treningu w terenie. Odwiedziliśmy ich w ramach wycieczki dydaktycznej dla członków Szkolnej Drużyny Ratowniczej.

Czytaj artykuł
News

Przyszli ratownicy wodni rozpoczęli szkolenie!

Publikacja: Poniedziałek, 12 marca 2018r.    Wejść 2478

W sobotnie popołudnie, 3 marca 2018 roku, na prudnickiej pływalni odbyły się pierwsze zajęcia szkoleniowe z ratownictwa wodnego. Uczestniczyło w nich 27 osób – członków nowo powstałej w naszej szkole Drużyny Środowiskowej WOPR MEDYK RESCUE Prudnik.

Czytaj artykuł
News

Dzieci ze szkoły podstawowej uczą się w Medyku!

Publikacja: środa, 7 marca 2018r.    Wejść 1387

W gościnnych progach naszej szkoły przywitaliśmy dziś grupę dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej z Białej. Nauczyciele tamtejszej szkoły zorganizowali dla uczniów klas III wycieczkę dydaktyczną do prudnickiego Medyka, aby umożliwić im zapoznanie się z zasadami udzielania pierwszej pomocy.

Czytaj artykuł