Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Aktualności


News

Pomagamy walczyć z głodem, niedożywieniem i ubóstwem

Publikacja: Wtorek, 21 listopada 2017r.    Wejść 651

Każdego roku oddziały PCK w całej Polsce prowadzą Kampanię Walki z Głodem, w ramach której wspierają dzieci i młodzież z rodzin potrzebujących, stwarzają dzieciom szansę na zaspokojenie ich podstawowych potrzeb, edukację i rozwój osobisty, a w rezultacie pozwalają na uniknięcie pokoleniowej biedy.

Czytaj artykuł
News

Spotkanie integracyjne mieszkańców internatu

Publikacja: Niedziela, 19 listopada 2017r.    Wejść 1307

Jak co roku, dla nowych mieszkańców internatu przygotowywane jest spotkanie powitalno – integracyjne. Osobiście wraz z kolegami z pokoju nie oczekiwałem takiego przyjęcia, ale niewłaściwym byłoby się nie pojawić. Z opowieści mieszkańców żyjących dłużej w internacie usłyszałem, że zazwyczaj takie spotkanie to grill na podwórku. W tym roku faktycznie, mieliśmy grilla …. na stołówce… w piekarniku. Pierwsza reakcja? „No to, niezły, grill”. Zgadzam się było to lekkim zaskoczeniem, ale mówcie co chcecie, kiełbasa z piekarnika była zaskakująco dobra! Plusem takiej kiełbasy jest to, że jest równomiernie opalona a ta na dodatek była idealnie soczysta. W parze z bułką, pycha.

Czytaj artykuł
News

Technik ortopeda i technik masażysta zdobywają kolejne kwalifikacje

Publikacja: Sobota, 18 listopada 2017r.    Wejść 730

O tym, jak ważna jest anatomia topograficzna człowieka, nie musimy przekonywać naszych uczniów. Technicy ortopedzi i technicy masażyści w dniach od 10 do 12 listopada chętnie wzięli udział w kursie „Anatomia palpacyjna podstawą w pracy technika ortopedy i technika masażysty”.

Czytaj artykuł
News

Z wizytą na Politechnice Opolskiej

Publikacja: Sobota, 18 listopada 2017r.    Wejść 778

W piątek 10.11.2017 grupa projektowa (uczniowie klasy III a i IV a - kierunek technik ortopeda) wzięła udział w zajęciach warsztatowych prowadzonych na Politechnice Opolskiej na Wydziale Mechanicznym.

Czytaj artykuł
News

Narodowe Święto Niepodległości 2017

Publikacja: Poniedziałek, 13 listopada 2017r.    Wejść 717

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI – jest obchodzone co roku 11 listopada, dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku, po 123 latach od rozbiorów, dokonanych przez Rosję, Prusy i Austrię. Ustanowione zostało w 1937 r. W czasie wojny i w okresie komunistycznym skazane zostało na zapomnienie. Przywrócono je dopiero w roku 1989.

Czytaj artykuł
News

Szkolne eliminacje do powiatowego Konkursu Wiedzy o HIV i AIDS

Publikacja: Czwartek, 9 listopada 2017r.    Wejść 1125

Jesteś młodą osobą, Twój świat to szkoła, dom, praca, przyjaciele. Żyjesz dniem dzisiejszym, masz marzenia, bawisz sie, planujesz swoją przyszłość.Czy pomyślałeś już o swoim zdrowiu czy odkładasz to na później?

Czytaj artykuł
News

Byliśmy w muzeum anatomii w Guben

Publikacja: Czwartek, 26 października 2017r.    Wejść 1523

W niemieckiej miejscowości Guben, tuż za granicą wytyczoną przez Nysę Łużycką, znajduje się miejsce unikalne w skali światowej pod względem walorów dydaktycznych. Zwiedzający mają tu możliwość wyczerpującego zapoznania się z anatomią ludzką i zwierzęcą oraz z samym procesem plastynacji i poszczególnymi technikami preparacji. PLASTINARIUM otworzył w Guben lekarz i wynalazca Gunther von Hagens w 2006 roku.

Czytaj artykuł
News

XV edycja Międzynarodowej Konferencji REHA FOR THE BLIND IN POLAND w Warszawie

Publikacja: Sobota, 21 października 2017r.    Wejść 800

Przedstawiciele naszej szkoły zostali zaproszeni przez Fundację Szansa dla Niewidomych oraz Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi w Laskach na tegoroczną Konferencję REHA FOR THE BLIND IN POLAND, która odbyła się w dniach 16-18.10.2017 r. w Warszawie.

Czytaj artykuł
News

Origami modułowe "Łabędź"

Publikacja: Sobota, 21 października 2017r.    Wejść 1258

Możliwości jest wiele. Sam decydujesz o swojej przyszłości. W naszej szkole zdobycie wartościowego zawodu, jakim jest TERAPEUTA ZAJĘCIOWY jest możliwe dla każdego.

Czytaj artykuł
News

Poczytajmy

Publikacja: Sobota, 21 października 2017r.    Wejść 814

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” (Wisława Szymborska)

Czytaj artykuł
News

Dzień Edukacji Narodowej

Publikacja: środa, 18 października 2017r.    Wejść 995

13 października br. (w dodatku w piątek!) świętowaliśmy - jak Polska długa i szeroka - Dzień Edukacji Narodowej.

Czytaj artykuł
News

Design thinking ponownie ...

Publikacja: Wtorek, 10 października 2017r.    Wejść 1460

9 października 5 osób z klasy IV brało udział w zajęciach organizowanych w ramach projektu Opolskie Szkolnictwo Zawodowe Bliżej Rynku Pracy 2 w Dobrotece w Dobrodzieniu. Tematem zajęć był "Design Thinking", czyli głębokie zrozumienie problemów i potrzeb docelowych użytkowników.

Czytaj artykuł