Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Aktualności


News

Przywitaliśmy nowy rok szkolny 2017/2018

Publikacja: Wtorek, 5 września 2017r.    Wejść 605

Tegoroczna inauguracja nowego roku szkolnego 2017/2018 miała miejsce 4 września. Po raz 60. w murach naszego Medyka rozległ się pierwszy dzwonek dla uczniów i słuchaczy, którzy wybrali przyszłość w zawodach medycznych i około medycznych. Uroczystość odbyła się w szkolnej auli i zgromadziła: społeczność uczniowską, nauczycieli, wychowawców oraz przedstawicieli Rady Rodziców.

Czytaj artykuł
News

Inauguracja roku szkolnego

Publikacja: Poniedziałek, 21 sierpnia 2017r.    Wejść 578

Informujemy, że uroczysta inauguracja roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września o godz. 9:00.

Czytaj artykuł
News

Zakończyliśmy rok szkolny 2016/2017

Publikacja: Niedziela, 23 lipca 2017r.    Wejść 705

Kolejny rok szkolny za nami. Rok wytężonej pracy, zdobywania wiedzy i nowych umiejętności. Czas, w którym przeżywaliśmy chwile radosne i integrowaliśmy się z naszymi szkolnymi przyjaciółmi. Oczywiście, nie zabrakło też momentów trudnych i stresujących. Ale najważniejsze, że wszyscy nasi uczniowie i słuchacze dotrwali do końca i znaleźli się bliżej celu na drodze do zdobycia solidnego wykształcenia.

Czytaj artykuł
News

Pokazy ratownicze podczas festynu parafialnego

Publikacja: Niedziela, 25 czerwca 2017r.    Wejść 962

Mimo, iż wakacje już się rozpoczęły, my nie przestajemy edukować. W niedzielne popołudnie uczyliśmy zasad udzielania pierwszej pomocy podczas festynu parafialnego przy kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Prudniku.

Czytaj artykuł
News

,,Rakoobrona" - czyli jak nie dać się nowotworom złośliwym

Publikacja: Czwartek, 22 czerwca 2017r.    Wejść 678

Każdego roku rejestruje się w Polsce ok.150 tys.nowych zachorowań na nowotwory złośliwe.Niestety, liczba ta stale rośnie. I choć wszyscy wiemy, że lepiej zapobiegać niż leczyć to badamy się zdecydowanie zbyt rzadko, a do lekarza zgłaszamy wtedy, gdy proces nowotworowy jest już zbyt zaawansowany.

Czytaj artykuł
News

V Wojewódzkie Warsztaty Ratownicze w Opolu

Publikacja: Wtorek, 13 czerwca 2017r.    Wejść 877

Członkowie naszej Szkolnej Drużyny Ratowniczej są dobrze wyszkoleni w ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego, jednak wciąż chcą doskonalić swoje umiejętności. Od kogo najlepiej się uczyć? Oczywiście, od profesjonalistów. 13 czerwca 2017r. nadarzyła się ku temu doskonała okazja, gdyż w dniu tym odbyły się Wojewódzkie Warsztaty Ratownicze dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych zorganizowane m.in. przez Opolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Komendę Wojewódzką Policji w Opolu, Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Kuratorium Oświaty w Opolu.

Czytaj artykuł
News

Kolejna grupa osób przeszkolona przez ratowników z Medyka

Publikacja: Wtorek, 13 czerwca 2017r.    Wejść 982

W poniedziałkowy wieczór, w świetlicy małej wioski Mionów pod Głogówkiem, zgromadzili się mieszkańcy wsi oraz okolicznych miejscowości, aby dzięki naszym ratowniczkom poznać podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy.

Czytaj artykuł
News

MOWA NIENAWIŚCI JĘZYKIEM CODZIENNOŚCI W EUROPIE

Publikacja: Wtorek, 13 czerwca 2017r.    Wejść 750

Uczennice klasy drugiej : Anna Próchnicka,Angelika Wasylewicz i Wiktoria Wac w dniu 8.06.2017r uczestniczyły w spotkaniu dyskusyjnym „Mowa nienawiści językiem codzienności w Europie?” , które odbyło się w Opolu. Organizatorem spotkania był Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Fundacja im. Friedricha Eberta w Polsce.

Czytaj artykuł
News

NASZE UCZENNICE W FINALE WOJEWÓDZKIEGO E-PORTFOLIO

Publikacja: Poniedziałek, 12 czerwca 2017r.    Wejść 518

Dnia 6 czerwca uczennice Ewa Iwaszkiewicz z klasy IIIa i Anna Próchnicka z klasy IIa uczestniczyły w finale wojewódzkiego konkursu e-Portfolio dla szkół zawodowych, organizowanego w ramach projektu „Opolskie szkolnictwo bliżej rynku pracy 2”. Elektroniczne e-portfolio to sposób prezentacji własnej kariery w formie elektronicznej. Polega na uporządkowaniu i wyborze dowodów swoich umiejętności, pracy i opublikowaniu ich online zgodnie z określonym celem i funkcją.

Czytaj artykuł
News

Dzień Zdrowego Ucznia w naszej szkole

Publikacja: Poniedziałek, 12 czerwca 2017r.    Wejść 1022

Na tegoroczne obchody tego osobliwego święta zaprosiliśmy do naszej szkoły delegację młodzieży z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Podgórnej w Prudniku. Choć spotkanie miało formułę konkursową, to w zamyśle organizatorów najważniejsza była integracja uczniów obu prudnickich szkół, wspólne przypomnienie sobie zasad zdrowego odżywiania, roli aktywności fizycznej w naszym życiu itp..

Czytaj artykuł
News

Jak nie czytam jak czytam

Publikacja: Piątek, 9 czerwca 2017r.    Wejść 684

1 czerwca 2017 roku uczniowie i nauczyciele z ZSM im. Janusza Korczaka w Prudniku, podobnie jak w większości szkół w Polsce, wzięli udział w akcji czytania pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”. Uczestniczyło w niej około 58 osób. Celem tej akcji było między innymi: głośne czytanie w klasach, które miało na celu zaprezentować ulubioną książkę wśród kolegów i koleżanek.

Czytaj artykuł
News

Jak osiągnąć sukces ?

Publikacja: Czwartek, 8 czerwca 2017r.    Wejść 1319

Sukces może odnieść każdy z nas. Trzeba tylko określić cel, ciężko pracować, zaangażować się w to całym sercem, wykorzystać nadarzające się okazje i dotrzeć do odpowiednich ludzi. Jest to trudne, ale na pewno możliwe.Sukces to stan zamierzony, zrealizowany w przeciągu pewnego czasu. Dla różnych ludzi sukces może być postrzegany w inny sposób.

Czytaj artykuł