Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Aktualności


News

Terapeutyczna moc dotyku

Publikacja: Wtorek, 9 października 2018r.    Wejść 1099

Dotyk i fizyczna bliskość dają dziecku poczucie bezpieczeństwa i pozwalają na prawidłowy rozwój emocjonalny. Dzieje się tak, m.in. dlatego, że w chwili narodzin zmysł dotyku jest już dobrze rozwinięty i są to doznania znane dziecku z okresu życia płodowego. Jednym ze sposobów, dzięki którym możemy korzystnie wpłynąć na rozwój dziecka, jest noszenie niemowląt w chustach. O terapeutycznej mocy dotyku i zaletach noszenia niemowląt w chustach mówiła położna, pani Aleksandra Osińska, podczas zajęć warsztatowych, które przeprowadziła dla opiekunek dziecięcych pierwszego roku.

Czytaj artykuł
News

Nasza młodzież na XIV NYSKIM FESTIWALU NAUKI

Publikacja: Czwartek, 27 września 2018r.    Wejść 867

Gimnazjaliści oraz uczniowie szkół średnich w dniach 26-27 września 2018 roku brali udział w 14 Nyskim Festiwalu Nauki, któremu w tym roku towarzyszy hasło „Zdrowie i nauki o zdrowiu”. Dla uczestników przygotowano interesujące wykłady, prezentacje, pokazy, ćwiczenia, laboratoria, wystawy i konkursy nawiązujące do problematyki zdrowia i nie tylko. Uczniowie naszej szkoły chętnie wzięli udział w tym wydarzeniu 26 września 2018 roku.

Czytaj artykuł
News

Dzień Kota 2018

Publikacja: środa, 19 września 2018r.    Wejść 1885

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego już za nami, mieliśmy trochę czasu aby zapoznać się z nowymi członkami naszej Medykowej społeczności i nadszedł dzień "Chrztu". Rok temu, też przypadł mi zaszczyt pisania kilku zdań o tym wydarzeniu lecz teraz, to ja byłem "chrzcicielem".

Czytaj artykuł
News

Narodowe czytanie "Przedwiośnia"

Publikacja: Piątek, 7 września 2018r.    Wejść 788

W jubileuszowym roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości podczas Narodowego Czytania sięgnięto do ważnej dla naszej klasyki literackiej powieści Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie”. Jej fabuła wpisuje się w tematykę obchodzonej rocznicy.

Czytaj artykuł
News

XXVII Konkurs Recytatorski Wierszy już za nami… II miejsce należy do nas !!!

Publikacja: Poniedziałek, 18 czerwca 2018r.    Wejść 1260

Jak co roku młodzież z powiatu prudnickiego ma możliwość rozwijać swoje zainteresowania literackie i recytować poezję Josepha von Eichendorffa w języku niemieckim.

Czytaj artykuł
News

Wyróżniono nas w ogólnopolskim konkursie Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości

Publikacja: Poniedziałek, 11 czerwca 2018r.    Wejść 1260

Głównym celem Ogólnopolskiego konkursu Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości jest zidentyfikowanie, wybór i rozpowszechnienie najciekawszych rozwiązań podnoszących jakość edukacji zawodowej w Polsce. Dobra praktyka w szkolnictwie zawodowym, w myśl regulaminu konkursu jest rozumiana jako „sprawdzona, godna naśladowania inicjatywa, często przełamująca dotychczasowe schematy, nastawiona na rozwiązanie problemu (lub jego części), wykazująca duży stopień skuteczności, a także pewne nowatorstwo i prostotę”. Praktyka zatytułowana "Moja pasja - mój zawód", dotycząca zajęć naszej Szkolnej Drużyny Ratowniczej "Pomocna dłoń", otrzymała wyróżnienie w tym prestiżowym konkursie.

Czytaj artykuł
News

Targi Ortopedyczne w Lipsku

Publikacja: Poniedziałek, 11 czerwca 2018r.    Wejść 1146

17-18 maja uczennice klasy IIIa miały okazję pojechać na targi ortopedyczne, które odbyły się w Lipsku. Wystawcami były największe i najpopularniejsze firmy ortopedyczne z całego świata, w tym rówież z Polski.

Czytaj artykuł
News

Bieszczadzkie wspomnienia

Publikacja: Poniedziałek, 11 czerwca 2018r.    Wejść 911

W dniach 21 - 25 maja 2018 r. uczennica naszej szkoły Anna Próchnicka miała przyjemność uczestniczyć w Obozie Naukowym w Bieszczadach.

Czytaj artykuł
News

VI Wojewódzkie Warsztaty Pierwszej Pomocy w Opolu

Publikacja: środa, 6 czerwca 2018r.    Wejść 1424

O udzielaniu pierwszej pomocy wiemy już bardzo dużo. Co nie znaczy, że jesteśmy w tej dziedzinie nieomylni oraz, że nie chcemy wciąż się rozwijać i uczyć od najlepszych. Dlatego już po raz drugi wzięliśmy udział w corocznie organizowanych, tym razem już szóstych Wojewódzkich Warsztatach Ratowniczych dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

Czytaj artykuł
News

Święto naszego Patrona

Publikacja: środa, 30 maja 2018r.    Wejść 1449

Po co szkole patron? Patron to ktoś, kogo podziwiamy i chcemy naśladować. Jego osiągnięcia są dla nas wzorem. Janusz Korczak- lekarz z wykształcenia, pisarz z talentu, wychowawca i pedagog z wyboru i powołania. To właśnie Jemu poświęciliśmy dzisiejszy dzień.

Czytaj artykuł
News

„Droga do Niepodległej”

Publikacja: Czwartek, 24 maja 2018r.    Wejść 1043

W Opolskim Urzędzie Wojewódzkim 21 maja br. podczas uroczystej gali podsumowano konkurs o tematyce patriotycznej, zorganizowany w ramach obchodów 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Czytaj artykuł
News

Mamy II miejsce w etapie rejonowym Konkursu Wiedzy o Czerwonym Krzyżu i Półksiężycu!

Publikacja: środa, 23 maja 2018r.    Wejść 1189

Jako członkowie Szkolnego Koła PCK z oddziałem rejonowym w Opolu staramy sie systematycznie włączać w działania Polskiego Czerwonego Krzyża. Trzy nasze uczennice: Sandra Weicht, Zuzia Dudek i Marysia Lenartowicz, które w kwietniu br. pomyślnie przeszły eliminacje szkolne, wzięły udział w kolejnym, rejonowym etapie Konkursu Wiedzy o Czerwonym Krzyżu i Półksiężycu w Opolu.

Czytaj artykuł