Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Aktualności


News

Zajęcia z symulatorem odczuć osoby starszej

Publikacja: Piątek, 23 lutego 2018r.    Wejść 1030

Dlaczego nagle poczułem się słaby i niedołężny? Z każdym krokiem męczę się coraz bardziej, a sprawne wykonanie czynności dnia codziennego jest takie trudne. Co się stało, że gorzej widzę i słyszę? Czyżby już dopadła mnie starość? Spokojnie, to tylko symulacja.

Czytaj artykuł
News

Złoty medal dla Julii

Publikacja: środa, 21 lutego 2018r.    Wejść 1080

W rozstrzygniętym 21 lutego międzynarodowym konkursie fotograficznym "Region oczami młodych" uczennica klasy IIa Julia Ledniowska została uhonorowana Złotym Medalem w kategorii "Krajobraz i architektura". Uroczysty finał konkursu odbył się w Teatrze Miejskim w czeskim Bruntalu.

Czytaj artykuł
News

Nasze Technikum wśród dziesięciu najlepszych szkół tego typu w województwie!

Publikacja: Wtorek, 20 lutego 2018r.    Wejść 1241

W tegorocznym rankingu „Perspektyw” nasze technikum zajęło wysokie 8 miejsce pośród wszystkich techników w województwie opolskim, a tym samym 174 miejsce (na 1744 szkół tego typu) w rankingu ogólnokrajowym. Zajmując tak wysoką lokatę otrzymaliśmy srebrną tarczę.

Czytaj artykuł
News

Ratownik medyczny - zawód czy powołanie?

Publikacja: Czwartek, 15 lutego 2018r.    Wejść 1828

„Poszkodowani nas nie wybierają. Pojawiają się na naszej drodze w wyniku urazów i obrażeń, które wymagają naszej pomocy. My natomiast świadomie zdecydowaliśmy się ich ratować. Wybraliśmy ten zawód, a nie inny. Chcąc wykonywać go bezbłędnie powinniśmy czytać i uczyć się każdego dnia... I musimy albo przyjąć na siebie tą odpowiedzialność albo zrezygnować." Dr Norman McSwain

Czytaj artykuł
News

Podstępne WZW

Publikacja: Czwartek, 15 lutego 2018r.    Wejść 1499

Szacuje się, że wirusem zapalenia wątroby typu B lub C zakażony jest co 12-ty człowiek na świecie. Choroby te nie dają typowych objawów ,a nawet mogą przebiegać bezobjawowo, co powoduje ,że większość z zakażonych osób nie jest świadoma istniejącego ryzyka .Nie podejmowanie leczenia może z kolei powodować nieodwracalne konsekwencje zdrowotne, a nawet śmierć. Wirus zapalenia wątroby prowadzi bowiem do marskości i raka wątroby.

Czytaj artykuł
News

Wieści ze Słowenii

Publikacja: Wtorek, 6 lutego 2018r.    Wejść 1244

Minął trzeci tydzień praktyk zawodowych naszych techników ortopedów w słoweńskim Mariborze. Zapraszamy do przeczytania krótkiej korespondencji od Jesiki i Oli.

Czytaj artykuł
News

Pozdrowienia ze Słowenii

Publikacja: Czwartek, 25 stycznia 2018r.    Wejść 1249

Zimowe ferie powoli dobiegają końca, a tymczasem nasi technicy ortopedzi zdobywają nowe doświadczenia na praktyce zawodowej w słoweńskim Mariborze. Oto krótka relacja Jesiki Hoppe z pierwszego tygodnia pobytu.

Czytaj artykuł
News

Nawet maluszki mogą pomóc

Publikacja: Czwartek, 11 stycznia 2018r.    Wejść 1152

Od kiedy należy uczyć dzieci udzielania pierwszej pomocy? Czy w wieku przedszkolnym nie jest na to zbyt wcześnie? A może należy zaczekać z edukacją do czasu aż dzieci będą dojrzalsze, a omawiane zagadnienia bardziej zrozumiałe? Absolutnie nie. Przecież każdy może stać się bezpośrednim świadkiem nieszczęśliwego zdarzenia i osobą, w której rękach będzie ludzkie życie.

Czytaj artykuł
News

Seria nieprzewidzianych zdarzeń w Dytmarowie ...

Publikacja: Wtorek, 9 stycznia 2018r.    Wejść 1196

Gdy widzisz, że ktoś potrzebuje pomocy - reaguj, to Twój obowiązek! Łatwo mówić, trudniej wykonać. Bo jak to zrobić, gdy w sytuacji zagrożenia dominuje stres i wszystko, czego uczyliśmy się kiedyś, nagle odchodzi w zapomnienie?

Czytaj artykuł
News

Szkolne Jasełka i Wigilie 2017

Publikacja: Czwartek, 4 stycznia 2018r.    Wejść 1787

Tegoroczne jasełka w naszej szkole przygotowywała klasa II a technikum. Zostaną one zapamiętane jako jedyne w swoim rodzaju, oryginalne. Stało się tak, gdyż uczniowie nie skorzystali z gotowych scenariuszy, tylko urządzili bożonarodzeniowe widowisko w oparciu o scenariusz napisany przez swoją klasową koleżankę – Julkę Ledniowską.

Czytaj artykuł
News

Kiermasz bożonarodzeniowy

Publikacja: Czwartek, 4 stycznia 2018r.    Wejść 1483

Cóż by to było za Boże Narodzenie bez kiermaszu świątecznego? Jego organizacją w okresie poprzedzającym święta zajmuje się od lat młodzież zamieszkała w szkolnym internacie wraz z opiekunką Panią Elżbietą Kurek. W ten sposób dbają oni o to, by w domach nie tylko naszych, ale i naszych przyjaciół znalazły się choćby drobne akcenty świąteczne wykonane przez nich.

Czytaj artykuł
News

Mistrzostwa Medyka w tenisie stołowym

Publikacja: Czwartek, 21 grudnia 2017r.    Wejść 1051

18 grudnia 2017 roku odbyły się Mistrzostwa "Medyka" w tenisie stołowym. Po zaciętej walce wyłoniliśmy zwycięzców

Czytaj artykuł