Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Aktualności


News

Szkolne Jasełka i Wigilie 2017

Publikacja: Czwartek, 4 stycznia 2018r.    Wejść 1467

Tegoroczne jasełka w naszej szkole przygotowywała klasa II a technikum. Zostaną one zapamiętane jako jedyne w swoim rodzaju, oryginalne. Stało się tak, gdyż uczniowie nie skorzystali z gotowych scenariuszy, tylko urządzili bożonarodzeniowe widowisko w oparciu o scenariusz napisany przez swoją klasową koleżankę – Julkę Ledniowską.

Czytaj artykuł
News

Kiermasz bożonarodzeniowy

Publikacja: Czwartek, 4 stycznia 2018r.    Wejść 1270

Cóż by to było za Boże Narodzenie bez kiermaszu świątecznego? Jego organizacją w okresie poprzedzającym święta zajmuje się od lat młodzież zamieszkała w szkolnym internacie wraz z opiekunką Panią Elżbietą Kurek. W ten sposób dbają oni o to, by w domach nie tylko naszych, ale i naszych przyjaciół znalazły się choćby drobne akcenty świąteczne wykonane przez nich.

Czytaj artykuł
News

Mistrzostwa Medyka w tenisie stołowym

Publikacja: Czwartek, 21 grudnia 2017r.    Wejść 912

18 grudnia 2017 roku odbyły się Mistrzostwa "Medyka" w tenisie stołowym. Po zaciętej walce wyłoniliśmy zwycięzców

Czytaj artykuł
News

Mamy III miejsce w Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

Publikacja: Wtorek, 19 grudnia 2017r.    Wejść 968

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia to ogólnopolski konkurs dla tych, którzy wiedzą jak zdrowo i aktywnie żyć. Uczestnicy Olimpiady muszą wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy. Promocja zdrowego stylu życia to bardzo ważny aspekt w działaniach naszej szkoły.

Czytaj artykuł
News

Nasi nauczyciele na medal!

Publikacja: Wtorek, 19 grudnia 2017r.    Wejść 1794

Troje nauczycieli naszej szkoły odebrało dziś w Opolu nagrody w plebiscycie "Nauczyciel na medal" organizowanym przez nto. Do konkursu nauczyciele zostali nominowani przez uczniów, później odbywało się głosowanie sms-owe.

Czytaj artykuł
News

Spotkanie z wnuczką Lucjana Rydla

Publikacja: Niedziela, 10 grudnia 2017r.    Wejść 1330

W roku Narodowego Czytania „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego nie tylko czytaliśmy fragmenty tego arcydzieła (8 września), ale dokładnie trzy miesiące po tym wydarzeniu gościliśmy w naszej szkole Panią Marię Barbarę Rydel – Hetnał … wnuczkę Młodej Pary z „Wesela”, (czyli Lucjana Rydla i Jadwigi Mikołajczykówny). Blisko 2 - godzinne spotkanie miało miejsce 8 grudnia br. w auli i zgromadziło społeczność szkolną.

Czytaj artykuł
News

Odwiedziliśmy prudnicki kirkut

Publikacja: Niedziela, 10 grudnia 2017r.    Wejść 984

W jubileuszowym roku naszej szkoły wspominamy ludzi tworzących jej 60 – letnią historię. Szkoła to także baza dydaktyczna. W rozmowach, np. podczas III Zjazdu Absolwentów, poruszany był temat zmieniającego się oblicza Medyka. W uroczystej gali Pan Marcin Husak przypomniał zebranym historię naszego budynku, przeobrażonego z dawnej willi Fränkla w bazę dydaktyczną szkoły.

Czytaj artykuł
News

Udało się! Przygotowaliśmy Szlachetną Paczkę!

Publikacja: Niedziela, 10 grudnia 2017r.    Wejść 961

W ten szczególny przedświąteczny czas po raz trzeci już podjęliśmy w szkole decyzję, aby zaangażować się w przygotowanie Szlachetnej Paczki dla rodziny w potrzebie, którą z dostępnej listy wybrała nasza młodzież. Przez dwa tygodnie gromadziliśmy fundusze, przynosiliśmy produkty i artykuły, aby w ostatnich dniach przed finałem spakować 17 mniejszych, większych i bardzo dużych paczek. Oprócz wielu rzeczy niezbędnych w codziennym funkcjonowaniu udało nam się również zakupić nową pralkę dla wybranej rodziny. Podczas przygotowania paczki towarzyszyło nam sporo pozytywnych emocji, ale bywały też chwile zwątpienia. Zastanawialiśmy się czy zdążymy, czy uda nam się zgromadzić odpowiednią ilość środków, aby zaspokoić potrzeby wybranej rodziny. Udało się!

Czytaj artykuł
News

Skrzaty, chochliki i stworzenia leśne

Publikacja: środa, 6 grudnia 2017r.    Wejść 1214

„Ku mojemu zdumieniu doszły mnie słuchy, że podobno są ludzie, którzy nigdy nie widzieli skrzata. Jestem przekonany, że mają po prostu słaby wzrok.” Axel Munthe

Czytaj artykuł
News

Światowy Dzień Walki z AIDS

Publikacja: Piątek, 1 grudnia 2017r.    Wejść 1223

Czerwona Kokardka jest symbolem solidarności z osobami żyjącymi z HIV, chorymi na AIDS oraz ich rodzinami i przyjaciółmi. Znak ten zaprojektowano w latach 80-tych XX wieku podczas szczytu epidemii w USA. Czerwony kolor kokardki symbolizuje krew i miłość, a kształt kokardki - odwrócone V (z ang. Victory) przypomina, że jeszcze nie pokonaliśmy wirusa.

Czytaj artykuł
News

Sala Doświadczania Świata

Publikacja: Poniedziałek, 27 listopada 2017r.    Wejść 1120

Nazwa „Sala Doświadczania Świata” jest polskim odpowiednikiem nazwy „Snoezelen”- terapii znanej na całym świecie, która polega na silnym stymulowaniu poznawania świata na poziomie sensorycznym. Przebywanie w Sali Doświadczania Świata jest ukierunkowane na pobudzanie zmysłów (wzroku, słuchu, węchu, dotyku) do aktywności. Jednocześnie jest miłym spędzaniem czasu w atmosferze relaksu i bezpieczeństwa.

Czytaj artykuł
News

Rok Josepha Conrada-Korzeniowskiego

Publikacja: Poniedziałek, 27 listopada 2017r.    Wejść 908

"Rok Josepha Conrada-Korzeniowskiego" to forma uczczenia 160-lecia urodzin, najbardziej polskiego z brytyjskich i najbardziej brytyjskiego z polskich pisarzy, jest dobrą okazją, aby ten, już trochę zapomniany, znakomity pisarz, ponownie zagościł w świadomości czytelniczej. A przecież to właśnie Conrad kształtował świadomość młodego pokolenia walczącego z Niemcami w czasie II wojny.

Czytaj artykuł