Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

O niesieniu pomocy, leczeniu i rehabilitacji...

Zawody medyczne to zawody szczególne. Tu nie ma miejsca na bylejakość czy niewiedzę, ponieważ od osób, które je wykonują zależą skutki leczenia i rehabilitacji tych, których zdrowie i życie z różnych przyczyn jest zagrożone. Próbką swoich umiejętności podzieliliśmy się z dziećmi i młodzieżą Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Dytmarowie.

Do Dytmarowa pojechały dwie ekipy z naszej szkoły: słuchaczki kierunku technik masażysta oraz szkolne ratowniczki wraz z opiekunami. Uczniowie podstawówki poznali dzięki nam różne rodzaje masażu, zobaczyli sprzęt m. in. do masażu bańką chińską i gorącymi kamieniami, a nawet korzystali z masażu w wykonaniu naszych słuchaczek. Z zapałem uczestniczyli też w kolejnych już warsztatach z udzielania pierwszej pomocy.

Podczas zajęć była również okazja do rozmów o odpowiedzialności za ludzkie życie, wielu dylematach z tym związanych oraz o tym, że jeśli chce się pomagać ludziom trzeba to robić dobrze i z pasją. My takie umiejętności posiadamy i dlatego regularnie edukujemy młodszych kolegów i koleżanki.

Sabina Wencel

 


Powrót do listy aktualności