Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Pielęgnowanie dziecka z położną

Opiekunka dziecięca zajmuje się dziećmi od urodzenia do czwartego roku życia. Pielęgnuje je, wychowuje, dba o bezpieczeństwo, edukuje również rodziców małych dzieci. Aby dobrze przygotować nasze słuchaczki do wykonywania przyszłych zadań zawodowych niejednokrotnie współpracujemy z ekspertami w określonych dziedzinach. Tym razem, o profesjonalny pokaz kąpieli i pielęgnacji noworodka poprosiłyśmy położną - panią Aleksandrę Osińską.

Na zajęcia z pielęgnowania dziecka przygotowałyśmy sprzęt i przybory niezbędne do wykonania tego zadania. Pani Aleksandra zademonstrowała naszym opiekunkom sposób wykonania kąpieli oraz pielęgnacji noworodka, w taki sposób aby była to czynność bezpieczna, a zarazem przyjemna dla obu stron. Zwróciła jednocześnie uwagę na problemy pielęgnacyjne, które mogą wystąpić u nowo narodzonego dziecka. Dziewczyny miały możliwość zadawania pytań oraz rozprawienia się z mitami, które krążą wokół tego tematu.

 

Dobrze, że możemy korzystać z doświadczenia i fachowej wiedzy czynnego zawodowo profesjonalisty. Któż bowiem lepiej niż położna potrafi zadbać o maleństwa, które powierzone są jej opiece i trosce już od momentu poczęcia? Do takiego profesjonalizmu w działaniu dążymy również w kształceniu naszych opiekunek dziecięcych.

Sabina Wencel

 


Powrót do listy aktualności