Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Czytamy nie dlatego, że musimy, ale dlatego że chcemy!

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa to działania związane z poprawą stanu czytelnictwa bibliotecznego, zwłaszcza młodzieży szkolnej. Współczesny świat oferuje zamienniki czytania w postaci wizualizacji rzeczywistości wraz z narzędziami do jej wirtualizacji. To powoduje, że klasyczna książka odchodzi w cień bardziej atrakcyjnych (czytaj: łatwiejszych) form percepcji. Mimo wszystko rywalizacja pomiędzy książką klasyczną i jej wersjami cyfrowymi, a światem wirtualno – obrazowym nie jest rozstrzygnięta.

Aby zachęcić młodzież do czytania (a tym samym do pełniejszego rozwoju) został powołany do życia program pod nazwę Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, którego celem jest m.in. zaopatrzenie bibliotek szkolnych w zestaw literatury (od beletrystyki po literaturę fachową) pachnącej nowością i odzwierciedlającej gusta czytelnicze i kulturowe uczniów. Książki prezentowane na tej i  kolejnych wystawkach ukazują wyniki ankiet czytelniczych przeprowadzonych wśród uczniów i pracowników szkoły.

Mamy nadzieję, że ich czytelnicze wybory będą strzałem w dziesiątkę i szelest przewracanych kartek zastąpi byle jak spędzony czas lub zmusi do odpoczynku palce zmęczone bezustannym naciskaniem klawiszy...

Krystyna Krzyżowska