Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Inauguracja obchodów roku Janusza Korczaka

"Nie ma dzieci" - są ludzie. - pod tym hasłem - myślą Janusza Korczaka ? będą przebiegały obchody Roku Korczakowskiego. 70 rocznica śmierci Starego Doktora będzie okazją do odświeżenia nauk, idei, przesłań tej niezwykłej postaci.

Janusz Korczak patronuje naszej szkole już od 1978 r. Drugie pokolenie uczniów, pobierających tu naukę, w toku kształcenia zgłębia idee korczakowskie i wdraża je w życie poprzez np.: działające na terenie szkoły kluby. Ale nie tylko. Idee te są na stałe wpisane w program wychowawczy szkoły.

Obchody Roku Janusza Korczaka są dla nas nie lada wyzwaniem. Wszak Święto Szkoły rozłożone jest na 12 miesięcy.

Uroczysty apel, inaugurujący roczne święto, miał szczególny charakter. Jego organizator – Samorząd Szkolny – postarał się o atrakcyjną formę przedsięwzięcia. Przedstawiono harmonogram rocznych działań (zamieszczamy go osobno!). Jest ich wiele. Dają one możliwość popisania się nie tylko znajomością biografii i twórczości J. Korczaka. Pozwalają wykazać się różnym talentami: plastycznym, wokalnym, aktorskim, fotograficznym itp.

Atrakcyjne imprezy i konkursy są adresowane nie tylko do nas, wychowanków placówki. Organizatorzy chcą wyjść z nimi poza szkołę, do środowiska. Niewiele bowiem szkół może poszczycić się takim patronem.

Rok Korczakowski – ze względu na osobę patrona – z pewnością ubogaci nas wewnętrznie a słowo „empatia”, odmieniane w różnych formach przypadkowych, nie będzie tylko pusto brzmiącym terminem. Ono będzie wyróżniało korczakowców – ambasodorów korczakowskich idei.

Obraz:
Obraz:
Obraz:


Powrót do listy aktualności