Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Święto Szkoły czyli Dzień Patrona

Nasz Patron, Janusz Korczak, nierozerwalnie kojarzy się z dziećmi. Dlatego każdego roku w okolicach Dnia Dziecka cała społeczność szkolna spotyka się na Święcie Szkoły, czyli Dniu Patrona.

Przygotowanie tegorocznej uroczystości przypadło w udziale klasie Ia technikum. Przyszli technicy ortopedzi i technicy masażyści przypomnieli zebranym sylwetkę Janusza Korczaka, jego życiorys i dorobek literacki. Nade wszystko jednak skupili się na jego podejściu do pracy z dziećmi i na ich rzecz. Tradycyjnie też uczniowie złożyli piękny bukiet kwiatów pod portretem Patrona.

Gwoździem programu była inscenizacja teatralna przedstawienia pod tytułem "Nawet jeśli go nie ma" autorstwa pana Witolda Pelki. Perypetie konkurujących ze sobą: redakcji szkolnej gazety oraz szkolnego kółka teatralnego w upamiętnieniu osoby Janusza Korczaka spotkały się z uznaniem zebranej w naszej auli publiczności. Siarczyste brawa zebrali wszyscy aktorzy, a szczególnie duet aktorsko-reżyserski: Emilia Kusber i Milena Wolak.

Kolejną częścią programu było przygotowane przez Radę Rodziców Grill Party w szkolnym ogrodzie. W atmosferze rodzinnego pikniku, przy skwierczeniu kiełbasek (także wegetariańskich), relaksowaliśmy się przy muzyce w promieniach wiosennego słońca, które jakby na zawołanie wyszło zza chmur. Jedni na sportowo, inni piknikowo - ważne, że w duchu integracji.

 


Powrót do listy aktualności