Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

"Legenda o świętym Aleksym" w wykonaniu klasy Ia.

W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy Ia naszej szkoły zaprezentowali niezwykłe przedstawienie oparte na motywach z lektury pt. „Legenda o świętym Aleksym". Pomysł na wykonanie takiego spektaklu zrodził się podczas lekcji języka polskiego, a uczniowie z dużym zapałem podjęli się jego realizacji.

Obraz:

Sami przygotowali rekwizyty, wymyślili dialogi i opracowali scenariusz. Wybór muzyki również należał do nich, co nadało przedstawieniu wyjątkowy charakter.

Trzy uczennice wspólnie zaśpiewały piosenkę, która opowiadając o smutku z powodu rozstania, idealnie wpisała się w atmosferę spektaklu.

Nauczycielka języka polskiego, pani Aurelia Sokołowska, służyła uczniom pomocą i radą podczas przygotowań. Próby odbywały się na kilku lekcjach polskiego, a zaangażowanie uczniów rosło z każdym dniem.

Na przedstawienie zostali zaproszeni goście, wychowawca pan Paweł Bochenek, pani kierownik szkolenia praktycznego Izabela Czabaj, pani kierownik internatu Teresa Gacek oraz pani pedagog szkolna Sonia Kopa. Wszyscy z uwagą i ciekawością śledzili losy świętego Aleksego, doceniając pomysłowość i kreatywność uczniów.

Prezentacja „Legendy o świętym Aleksym" była prawdziwym sukcesem klasy Ia. Uczniowie pokazali, że potrafią pracować w zespole, dzielić się obowiązkami i kreatywnie rozwiązywać problemy. Spektakl był nie tylko okazją do zaprezentowania swoich umiejętności aktorskich, ale również do refleksji nad wartościami, takimi jak skromność, pokora i bezinteresowność, które ukazuje nam postać z legendy.

Dawid Cygan, uczeń klasy Ia

 


Powrót do listy aktualności