Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Podróż do starożytności

Uczniowie klasy Ia w ramach podsumowania wiedzy z historii wyruszyli w podróż do starożytności i przygotowywali projekt edukacyjny pod tytułem: Pierwsze cywilizacje – jak się kształtowały i co im zawdzięczamy?

Obraz:

Celem projektu była popularyzacja wiedzy dotyczącej starożytnych cywilizacji oraz kształcenie umiejętności poszukiwania, selekcji i wykorzystywania informacji z różnych źródeł.

Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i pomysłowością. Byli aktywni i pracowali z wielkim zaangażowaniem. Przedstawili informacje o wybranych przez siebie starożytnych państwach. Przebrani w stroje epoki nawiązujące do poszczególnych kultur doskonale odzwierciedlili omawiane cywilizacje.

Podsumowując projekt uczniowie zwrócili uwagę, że od czasu powstania pierwszych cywilizacji minęły tysiące lat. Żyjemy w czasach postępu technologicznego, w których poszczególne dziedziny przemysłu i nauki wkraczają w szczytową fazę rozwoju. Wzbiliśmy się w powietrze, przekroczyliśmy granicę kosmosu, potrafimy wznosić olbrzymie budowle, leczyć choroby, które wcześniej dziesiątkowały całe społeczności.  Te wszystkie osiągnięcia nie są wyłączną zasługą współczesnych.  Pismo, polityka, religia, nawet nauka, będąca podstawą rozwoju wszystkich współczesnych dziedzin, to nie nasze odkrycia  i wynalazki. My je tylko udoskonaliliśmy i znaleźliśmy dla nich nowe zastosowanie. Każda kolejna cywilizacja, która ukształtowała się po pierwszych, korzystała z wcześniejszych dokonań.

Anna Hadzicka

 


Powrót do listy aktualności