Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Wokół Szymborskiej

Biblioteka to dobre miejsce, aby na chwilę zatrzymać się w natłoku informacji, i na przykład popatrzeć na świat i rzeczywistość oczyma poetów. Tym razem było to spojrzenie Wisławy Szymborskiej – patronki roku 2023.

Obraz:

W bibliotece Zespołu Szkół im. Janusza Korczaka w Prudniku zagościła poezja Wisławy Szymborskiej, autorki wierszy, felietonów, esejów, laureatki literackiej Nagrody Nobla. Młodzież z klas: Ia i 4a zainspirowana twórczością poetki zorganizowała happening pod hasłem „Wokół Szymborskiej”, na którym w recytacji i piosenkach rozbrzmiały wybrane wiersze. Podczas wydarzenia przedstawione zostały też ciekawostki z życia poetki,  która lubiła boks, szczególnie dopingowała walkom Andrzeja Gołoty, miała słabość do seriali telewizyjnych i skrzydełek z kurczaka z KFC.

Wisława Szymborska w niezwykle prosty sposób przedstawiała rzeczywistość, a jej literackie puenty trafiały w samo sedno. Prosto i pięknie. Jej twórczość ukazuje, że  poezja wcale nie musi być patetyczna i niedostępna, szczególnie, gdy jest recytowana przez Młodych Ludzi.

Wydarzenie poetyckie przygotowała młodzież z klas: Ia: Milena Wolak, Emilia Kusber, Jagoda Płosaj, Julia Przybyła, Mikołaj Giza -Pik, Wojciech Woleń, oraz z klasy IVa: Dominika Szczygieł i Paulina Bajak.

Aurelia Sokołowska


Powrót do listy aktualności