Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Życie codzienne w PRL

W naszej szkole miała miejsce niecodzienna lekcja historii. Uczniowie z klasy IIa zaangażowali się w projekt "Życie codzienne w PRL".

Jego celem było przybliżenie młodzieży czasów PRL, zwłaszcza lat 80-tych z perspektywy zwykłego obywatela, który musiał zmagać się z szarą rzeczywistością, stać w kolejkach z kartką żywnościową w ręku po podstawowe produkty.

Tego dnia działo się bardzo dużo. Sala lekcyjna zamieniła się w muzeum - eksponaty z czasów PRL pochodziły z prywatnych kolekcji uczniów, a zwłaszcza ich rodziców, dziadków. Mieliśmy takie perełki jak: żelazko, kartki żywnościowe czy zabawki z tamtych czasów. Eksponatów było tak dużo, że nie sposób ich wszystkich wymienić.

Zachęciliśmy młodzież do poszukania w przepastnych szafach ubrań w stylu lat 80-tych i założenia ich w tym dniu. Niektórzy dali się ponieść fantazji i zaprezentowali się bardzo ciekawych kreacjach.

W trakcie zajęć mówiliśmy także o poważnych sprawach - o strajku w Stoczni Gdańskiej, powstaniu "Solidarności", podpisaniu porozumień sierpniowych, wprowadzeniu stanu wojennego. Projekt cieszył się ogromną popularnością wśród uczniów.

Tą lekcję nasi uczniowie na pewno zapamiętają na długo.

Anna Hadzicka

 


Powrót do listy aktualności