Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości.

Zgodnie z tradycją - Narodowe Święto Niepodległości uczciliśmy w naszej szkole uroczystym apelem. Przygotowała go klasa Vb technikum pod kierunkiem wychowawczyni pani Anny Florczak–Grzegockiej. Zrobiła to znakomicie!

Obraz:

Podczas apelu uczniowie zaprezentowali program słowno – muzyczny. Były w nim ukazane drogi do wolności. Historyczne fotografie ludzi i miejsc związanych z tym okresem uwiarygodniały przekaz. W programie wykorzystano piosenki i wiersze, które podnosiły uroczysty nastrój.

Gra na trąbce na takich szkolnych imprezach jest rzadkością. U nas uczestnicy apelu mieli możliwość wysłuchania dwóch utworów zagranych przez Zuzię Jaskólską. Wrażenie niesamowite!

Widownię urzekła także interpretacja piosenki  „Taki kraj” przez występującą gościnnie Miriam Sarnes z kl. IIa.

Na zakończenie tego świątecznego programu  kl. Vb   zachęcila widownię do wspólnego odśpiewania piosenek „My Pierwsza Brygada” i „ O mój rozmarynie”. Podgrzało to atmosferę spotkania.

Piękne dekoracje i kotyliony przygotowane dla uczestników apelu, wszechobecna biel i czerwień, stworzyły niepowtarzalny nastrój  przygotowały nas mentalnie do obchodów najważniejszego państwowego święta.

K. Sikora


Powrót do listy aktualności