Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

„Szkoła pamięta” 2022

Pamięć o zmarłych, o ludziach, którzy odeszli do wieczności przed nami, jest czczona mniej lub bardziej okazale na całym świecie. W naszej polskiej kulturze od wieków zajmuje ona poczesne miejsce.

Obraz:

Kilka lat temu Ministerstwo Edukacji zainicjowało akcję „SZKOŁA  PAMIĘTA”. Jej celem jest wspomnienie, upamiętnienie w tych dniach naszych Bliskich i tych, którzy zapisali się w naszej historii – zarówno tej ogólnokrajowej, jak i lokalnej. Przyłączamy się i my do tej akcji.

W ostatnich dniach października  nauczycielka historii Anna Hadzicka podejmowała na  swoich lekcjach  tę tematykę.  Przywoływano   bohaterów, którzy odegrali w historii Polski, ale i naszego regionu ważną rolę. Uczniowie   kl. II a technikum byli na cmentarzu komunalnym w Prudniku.

Obraz:

Na szkolnym korytarzu przygotowano kącik pamięci ,  poświęcony pracownikom naszej szkoły – nauczycielom i pracownikom administracyjnym, których już nie ma wśród nas – ale tylko fizycznie- bo są częścią historii naszej szkoły i zawsze pozostaną w naszej pamięci. 

Akcja „SZKOŁA PAMIĘTA”  jest bardzo szlachetna i pożyteczna.Wskazuje młodym ludziom potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności.


Powrót do listy aktualności