Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Narodowe Święto Edukacji w Medyku

14 października 2022 r. odbył się uroczysty apel dla społeczności szkolnej naszego Medyka przygotowany przez mieszkańców internatu.

W części oficjalnej wystąpiła dyrektor szkoły Adrianna Benroth. Były nagrody dla pedagogów, życzenia, podziękowania, kwiaty,…
Część artystyczna miała inny charakter, niż to miało miejsce w ubiegłych latach. W Dniu Edukacji mówi się o pedagogach, pomija się tematykę uczniów, a przecież jedni nie mogliby istnieć bez drugich. Organizatorzy apelu postanowili zaprezentować społeczności szkolnej utalentowanych uczniów, którzy realizują swoje pasje w dziedzinach artystycznych lub sportowych. Ich osiągnięcia są pokłosiem pracy pedagogów: instruktorów, trenerów.
Tak się składa, że mamy w naszym Medyku przyszłych ortopedów czy masażystów, którzy pięknie śpiewają, grają, tańczą i osiągają sukcesy sportowe w różnych dziedzinach. Często mijamy ich na korytarzach, nie wiedząc, że to są mistrzowie powiatu, województwa czy kraju. Podczas apelu kilkoro z nich zaprezentowało próbki swoich umiejętności lub opowiadało o nich. Zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Widownia z zainteresowaniem obejrzała ten nietypowy program, bo prawda jest taka, że mimo codziennych kontaktów,  wciąż mało wiemy o sobie.
Święto Edukacji Narodowej w naszej szkole miało piękną oprawę i uroczysty przebieg.

Tekst: Elżbieta Kurek

 


Powrót do listy aktualności