Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

"Godność człowieka to cecha osobowa, którą zawdzięcza się temu, że jest się człowiekiem niezależnie od pochodzenia, pozycji społecznej, zasług czy w ogóle czegokolwiek" Ks. Remigiusz Sobański

Obraz:

Niepełnosprawność nie może być przyczyną dyskryminacji żadnego człowieka. Jako uczniowie i pracownicy szkoły, której patronuje Janusz Korczak doskonale to rozumiemy. Jesteśmy zawsze gotowi na to, by wyciągnąć pomocną dłoń do tych, którzy jej od nas oczekują.
W Dniu Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną organizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Głogówku uczestniczyli przedstawiciele naszej Szkolnej Drużyny Ratowniczej oraz wolontariusze Fundacji Dr Clown.
Ludzie z niepełnosprawnością intelektualną stanowią jedną z najbardziej wykluczonych społecznie grup. Postrzegani są jako osoby o niższej świadomości i zaradności, zależne od innych oraz pozbawione potencjału i ambicji. Nasi uczniowie wspólnie zadbali o to, by goście uczestniczący w tym wydarzeniu poczuli się po prostu dobrze. Świetnie poradzili sobie w kontakcie z tymi, którzy mają w życiu trudniej.
Działania na rzecz osób chorych i niepełnosprawnych oraz bezinteresowna pomoc to dobra nauka empatii dla naszej młodzieży, która zawodową przyszłość wiąże z pracą z człowiekiem.

Tekst: Sabina Wencel

 


Powrót do listy aktualności