Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Studniówka

Tegoroczny BAL STUDNIÓWKOWY maturzystów naszego liceum profilowanego ? kl. III A ? miał miejsce 14 stycznia 2012 roku w restauracji ?Oaza? w Prudniku. Przygotowania do tej imprezy były długie, żmudne, nierzadko stresujące, ale trud organizatorów: rodziców, wychowawczyni, p. Sylwii Rölle, oraz samych maturzystów nie poszedł na marne. Impreza wypadła ŚWIETNIE!

Ale po kolei.


W części oficjalnej w roli gospodarzy balu wystąpili maturzyści: Dominika  Ciąglewicz oraz Paweł Surmacz.
Było powitanie, podziękowanie, kwiaty dla pedagogów, chwile wzruszenia ...


Następnie głos zabrała pani dyrektor, Jadwiga Wiśniewska, kierując do maturzystów słowa otuchy oraz refleksji nad wagą, ale i urodą tej chwili. Zaś przedstawicielka rodziców, p. Pałka, wystąpiła z wyrazami wdzięczności za troskę o dzieci – ich wiedzę, wychowanie oraz bezpieczeństwo. Obie panie dokonały przecięcia wstęgi, co symbolizowało rozpoczęcie balu. Padła formuła: „Poloneza czas zacząć” i na parkiet wyszli bohaterowie tego wieczoru.


Maturzyści z niemałym przejęciem, ale i z wielką gracją odtańczyli ten dostojny, narodowy taniec (słowa uznania dla p. Patrycji Kleszno za przygotowanie układów tanecznych). Teraz dało się dostrzec w pełnej krasie wspaniałe, wieczorowe kreacje, fryzury, elegancję – widok zapierał dech w piersiach!


Licznie zgromadzeni w sali balowej krewni maturzystów nie kryli podziwu i wzruszenia. Błysk fleszy zdradzał, że chcieli tę szczególną chwilę utrwalić na zawsze. (Będzie co wspominać, oj będzie!).


Po polonezie wzniesiono toast szampanem (dobrej zabawy i pomyślności na maturze!). Później była uroczysta kolacja, zaś po niej sesja zdjęciowa.


Dalej już pałeczkę przejął zespół „Voice”, który do rana świetnie bawił uczestników studniówki. Nogi same niosły do tańca!
Oczywiście, jak to na studniówkach bywa, nie zabrakło programu artystycznego, przygotowanego przez maturzystów – trochę humoru, refleksji, tańce, no i nieśmiertelna piosenka Czerwonych Gitar „Matura”.


"Miło szaleć, kiedy czas po temu ..." – napisał poeta. Naszym maturzystom i gościom studniówki ‘ 2012 tez miło będzie wspominać ten styczniowy wieczór i noc w „Oazie”.


Oby wspomnienia z tej imprezy pokryły się ze wspomnieniami z majowej matury! ...

 


Powrót do listy aktualności