Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Europejski Tydzień Młodzieży

Po raz szósty Komisja Europejska ogłosiła Europejski Tydzień Młodzieży ? inicjatywę koncentrującą się na dialogu młodych ludzi z przedstawicielami władzy. W tym czasie w całej Unii Europejskiej odbywają się różnorodne ciekawe projekty, których głównym celem jest ukazanie współczesnych potrzeb młodzieży za pomocą publicznej debaty z ludźmi wszystkich szczebli władz samorządowych.

W dniach 27 – 29 maja obchody Europejskiego Tygodnia Młodzieży w województwie opolskim odbyły się właśnie w Prudniku. Ich organizatorem była Chorągiew Opolska ZHP. W trzydniowym seminarium zatytułowanym „Europejski Tydzień Młodzieży – wyjdź, zobacz, zmień” wzięły udział także przedstawicielki naszej społeczności szkolnej – uczennice klasy IIa: Patrycja i Kamila.

Program seminarium w pierwszym dniu koncentrował się wokół Unii Europejskiej. Młodzież z całego województwa spotkała się z panią europoseł Danutą Jazłowiecką oraz posłanką na Sejm RP Janiną Okrągły. Odbyła się symulacja obrad Parlamentu Europejskiego – nasze dziewczyny brały udział w pracach komisji do spraw ochrony praw człowieka.

Drugi dzień to debata z przedstawicielami władzy samorządowej: burmistrzami Prudnika i Głuchołaz, starostą prudnickim oraz dyrektorem departamentu edukacji i rynku pracy z Urzędu Marszałkowskiego.

Popołudniami odbywały się zajęcia warsztatowe w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym dotyczące tożsamości europejskiej.

Seminarium zakończyło się w środowe przedpołudnie uroczystym podsumowaniem dwudniowych prac i postulatów młodzieży. Podsumowując całość seminarium, burmistrz Prudnika wyraził nadzieję, że zaproponowane przez uczestników inicjatywy będą miały duży wpływ na aktywność młodzieży na ziemi prudnickiej.

Tekst i zdjęcia: Paweł Bochenek

Obraz:
Obraz:


Powrót do listy aktualności