Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Ochrona najmłodszych stóp

Ponad 150 dzieci z prudnickich przedszkoli skorzystało z bezpłatnego badania w Zespole Szkół im. Janusza Korczaka w Prudniku.

Prudnickie przedszkolaki zostały przebadane za pomocą podoskopu, który służy do szybkiego badania stóp pacjenta, oceny wad chodu, badania statycznego i dynamicznego stopy. Badanie takie dało olbrzymią ilość podstawowych informacji koniecznych w trakcie diagnozowania i leczenia szeroko pojętych wad stopy, dolegliwości związanych ze stawem kolanowym i biodrowym, a nawet dolegliwości bólowych kręgosłupa szyjnego, piersiowego oraz lędźwiowego.

Badaniu towarzyszyły specjalistyczne konsultacje dotyczące przeciwdziałania wadom postawy u dzieci, a także prezentacja profesjonalnego sprzętu ortopedycznego firmy Memo. Rodzice przedszkolaków zostali poinformowani o potrzebie dalszej diagnostyki u specjalisty ortopedy.

Te profilaktyczne działania promujące zdrowie wpisały się w obchody Święta Patrona Szkoły – Janusza Korczaka, człowieka bez reszty oddanego sprawom dzieci. Mali goście  uczestniczyli także w zajęciach prowadzonych przez słuchaczki wydziału opiekunka dziecięca, które zagwarantowały dzieciom świetną zabawę pełną radości i ruchu. Z kolei słuchacze wydziału technik masażysta poprowadzili gry i zabawy korekcyjne przeciwdziałające płaskostopiu.

Bardzo duże zainteresowanie badaniem stóp przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Jest to kolejny dowód na to, że jest duża potrzeba kształcenia młodzieży w zawodach technik ortopeda i technik masażysta.

Diagnostyka za pomocą podoskopu jest badaniem kosztownym, natomiast 29 maja w prudnickim „Medyku” dla wszystkich młodych pacjentów było ono zupełnie bezpłatne.

Obraz:
Obraz:
Obraz:

Tekst: Anna Matyjasik, Paweł Bochenek

Zdjęcia: Paweł Bochenek


Powrót do listy aktualności