Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Internat – bogata w wydarzenia końcówka roku.

Końcówka 2019 roku była dla mieszkańców naszego internatu pracowita, ale i obfita w wydarzenia.

KONCERT W OPOLU

10 mieszkańców internatu wraz z opiekunkami uczestniczyło w koncercie zespołu „Kotyś Device”. Miał on miejsce w siedzibie Polskiego Radia Opole. Zaproszenie na tę imprezę – jubileuszową  X–lecia  zespołu - przekazał sam jego lider – Pan Józef Kotyś podczas pobytu z koncertem poezji śpiewanej w naszej szkole.

Blisko dwugodzinny koncert był niesamowitym przeżyciem! Wreszcie mogliśmy zobaczyć i usłyszeć cały zespół! Wrażenie niezapomniane! Raz jeszcze dziękujemy!!!

Wizyta w Opolskiej Rozgłośni PR też była nie lada atrakcją, wszak nie codziennie trafia się taka okazja… .

Podczas pobytu w Opolu zajrzeliśmy do Rynku, gdzie był jarmark bożonarodzeniowy. Bogactwo różnokolorowych światełek, świątecznych rekwizytów, dźwięki kolęd, bogactwo straganów z świąteczną żywnością i ozdobami….  Po prostu baśniowy świat!

 

WIGILIA  W  INTERNACIE

Internacka „rodzina” zasiadła do wigilijnego stołu 18 grudnia. W przygotowaniu potraw, wypieków oraz świątecznego wystroju świetlicy brali udział mieszkańcy - chętni i aktywni, a takich nigdy nie brak. W świątecznym nastroju wszyscy – czyli mieszkańcy i wychowawcy – połamali się opłatkiem, złożyli życzenia, a następnie zjedli wigilijną kolację, na którą składały się tradycyjne polskie dania. Nie mogło oczywiście zabraknąć pięknego śpiewu kolęd.  Zapachy wigilijnych potraw, piękne dekoracje oraz dźwięki kolęd uczyniły internat niesamowitym miejscem!

 

PROGRAM BOŻONARODZENIOWY DLA NASZEGO MEDYKA

Tegoroczny apel – program bożonarodzeniowy - przypadł w udziale mieszkańcom internatu. Pod kierunkiem wychowawcy -  Pani Elżbiety Kurek – przygotowali dla społeczności szkolnej naszego Medyka piękny występ, na który składały się jasełka, kolędy, bożonarodzeniowe piosenki oraz nastrojowe strofy. Całość dopełniła piękna, świąteczna dekoracja. Młodzi artyści dali z siebie wszystko. Publiczność nagrodziła ich gromkimi brawami. Występ internackiej młodzieży podobał się, przygotował też mentalnie do wigilii klasowych, które miały miejsce chwilę później.

                                                                                             

Tak więc mieszkańcy internatu nie mogą narzekać na nudę. Wspomniane działania dowodzą, że świetnie się integrują w pracy i podczas imprez.

K. Sikora


Powrót do listy aktualności