Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Poznajemy nową technikę terapii zajęciowej – tkactwo.

Tkactwo – dział przemysłu włókienniczego i rzemiosła artystycznego zajmującego się wytwarzaniem tkanin. Jedno z najstarszych rzemiosł uprawianych przez człowieka znalazło zastosowanie też w terapii zajęciowej. Tkactwo jako technika manualna, jest bardzo lubianą i chętnie stosowaną przez terapeutów zajęciowych podczas zajęć terapeutycznych z podopiecznymi.

Dlaczego? O tym dowiedziały się słuchaczki  kierunku terapii zajęciowej na zajęciach praktycznych, które odbyły się w Izbie Tradycji Tkackich Prudnickiego Muzeum.

Tkactwo jest przede wszystkim bezpiecznym zajęciem dla wszystkich osób z szerokim spektrum schorzeń od dzieci do seniorów. Pozwala ćwiczyć różnicowanie, zapamiętywanie i odtwarzanie wzorów.

Tkactwo usprawnia manualnie, angażuje głównie dłonie, służy ich usprawnianiu i niweluje napięcie mięśniowe. Oprócz tego jak każda działalność artystyczna stwarza możliwość swobodnej ekspresji, wyrażania siebie poprzez swoje działo.

Podczas zajęć słuchaczki uczyły się tkania na ramie a efektem finalnym tej nauki były bransoletki, breloczki, zakładki do książek i makatki.

Po tych zajęciach już wiedziały, że tkactwo jest super terapią.  

Małgorzata Nakonieczna


Powrót do listy aktualności