Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Krawiectwo w terapii zajęciowej.

Słuchaczki kierunku terapii zajęciowej są już na końcówce nauki, już niedługo egzaminy zawodowe a one poznają tajniki dużego działu w terapii zajęciowej jakim jest krawiectwo. Pracownia krawiectwa obejmuje : szycie ręczne i maszynowe, prucie i zwijanie włóczki, haftowanie, aplikacje.

Podczas zajęć słuchaczki Zdobywają umiejętności wykonywania prostego szycia ręcznego i mechanicznego. Dziergania wzorów dziewiarskich i wykonywania wzorów hafciarskich.

Poznają rodzaje i właściwości materiałów dziewiarskich, hafciarskich i krawieckich, oraz

narzędzi służących do wykonywania prac krawieckich. Rozwijają poczucie estetyki, oraz poznają  walory terapeutyczne kwawiectwa takie jak: usprawnienie czynności manualnych rąk i palców, ćwiczenie koordynacji wzrokowo-ruchowej, spostrzegawczości, koncentracji uwagi. Rozwój wyobraźni i poczucia sprawstwa kształtowanego przez możliwość tworzenia i wykorzystania własnej pracy do celów artystycznych, użytkowych i zawodowych. Kształtowanie cierpliwości, wytrwałości i poczucia odpowiedzialności za wykonywaną pracę oraz umiejętności funkcjonowania i pracy w grupie. Kształtowanie  umiejętności w zakresie preorientacji zawodowej.

Małgorzata Nakonieczna


Powrót do listy aktualności