Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

DZIECIĘCE "OSTATKI" Z "DR. CLOWNEM"

Wolontariusze z działającego przy naszej szkole Prudnickiego Oddziału Fundacji ?Dr Clown? zrobili miłą niespodziankę dzieciom ze świetlicy środowiskowej "Caritas" przy Parafii Św. Michała Archanioła w Prudniku. Zaprosili je bowiem na bal karnawałowy, zorganizowany w murach naszej szkoły. Jego termin przypadł na ?ostatkowy? wtorek, 12 lutego 2013 roku.

Mali goście (ok. 20 osób) zostali ciepło powitani przez organizatorów. Nie kryli swojej radości   i ciekawości. Wielu z nich znalazło się w tym miejscu po raz pierwszy.

Wolontariusze wykonali im stosowne, karnawałowe makijaże a następnie zaproponowali dzieciom pierwszą niespodziankę – obejrzenie inscenizacji pt.: „Shrek na wesoło”, którą przygotowały słuchaczki pierwszego roku kierunku opiekunka dziecięca, przy artystycznym wsparciu   pani Katarzyny Adamczyk.

Przedstawienie wywarło na małych widzach niesamowite wrażenie. Wprowadziło dzieci   w baśniowy świat. Jak to w bajkach bywa – pojawiła się też wróżka, która ... zaczarowała wszystkich – co dało początek wesołej zabawie w pięknie udekorowanej auli szkoły.

Uczestnicy balu poprzez wspólne tańce szybko zintegrowali się. Potrafili pięknie rywalizować ze sobą w czasie przeprowadzanych przez wolontariuszy konkursów.

Każdy uczestnik zabawy otrzymał na pamiątkę czerwony nosek clownowy. Będzie on z pewnością miłym wspomnieniem fantastycznej imprezy.

            Po karnawałowych pląsach i szaleństwach organizatorzy zaprosili dzieci na mały poczęstunek, który smakował znakomicie.

Na zakończenie balu panie opiekunki ze świetlicy – w imieniu dzieci – podziękowały organizatorom oraz dyrekcji za możliwość goszczenia w murach szkoły.

            Karnawałowa zabawa już po raz drugi została zorganizowana u nas przez wolontariuszy Oddziału Fundacji „Dr Clown” (poprzednia była w 2011 roku).

Słuchaczki wydziału opiekunek dziecięcych – Klaudia Szkolik i Paulina Żądło mają długi staż pracy w wolontariacie. Dwa lata temu, jeszcze jako maturzystki liceum profilowanego, przygotowywały pierwszy bal. Teraz mogły wykorzystać poprzednie doświadczenia i podzielić się nimi z koleżankami z fundacji. Towarzyszył im ten sam zapał i profesjonalizm. Mają nadzieję, że takie bale staną się już tradycją.

            Na co dzień „doktorzy clowni” niosą śmiech, radość i zabawę dzieciom przebywającym      w szpitalach. Śmiech i radość są bardzo potrzebne chorym dzieciom, to pewien rodzaj terapii.

Podopiecznym ze świetlicy środowiskowej „Caritasu” kilka godzin cudownych przeżyć pozwoliło oderwać się od szarej rzeczywistości, zaszczepić w nich pozytywne myślenie i wiarę we własne siły.

            Wolontariuszy z Fundacji „Dr Clown” wspierali członkowie szkolnego Klubu Wolontariatu. Wspólnymi siłami – pod kierunkiem pań: Soni Kopy i Sabiny Wencel – przeprowadzili wspaniałą imprezę. Podarowali dzieciom uśmiech i dobrą zabawę.

ESka.

 


Powrót do listy aktualności