Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

 • Zadzwoń do nas

  77 436 27 84
 • ul. Piastowska 26

  48-200 Prudnik

Otrzymalismy tytuł "Szkoły młodych patriotów"

Nasza szkoła uczestniczyła w VII edycji konkursu „Szkoły młodych patriotów”, którego organizatorem było Studium Prawa Europejskiego z siedzibą w Warszawie .

Obraz:

Cel konkursu zakładał uświadomienie młodym ludziom, na czym polega współczesny, świadomy i odpowiedzialny patriotyzm. Młodzież poprzez podejmowane zadania, poznawała nie tylko sylwetki i czyny polskich bohaterów, ale przede wszystkim szukała odpowiedzi na pytanie, w jakich wartościach dzisiaj, powinno budować się postawy patriotyczne. Udział w tym przedsięwzięciu był również doskonałą okazją do włączenia się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Wszystkie zadania konkursowe były oceniane przez jury, na podstawie sprawozdań oraz protokołów wysyłanych do organizatorów. Za każde podjęte działanie uzyskaliśmy maksymalną ilość punktów. W nagrodę za 100% wykonanie zadań, otrzymaliśmy tytuł „SZKOŁY MŁODYCH PATRIOTÓW”.

  Zadania, które mieliśmy do wykonania:

 1. Przeprowadzenie konwersatoriów pt. „Patriotyzm na co dzień. Co dla mnie oznacza bycie patriotą”. 
 2. Przygotowanie plakatu „100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości”. 
 3. Przeprowadzenie sondażu wśród uczniów, nauczycieli, mieszkańców miejscowości nt. postaw patriotycznych oraz roli patriotyzmu lokalnego. 
 4. Przeprowadzenie ogólnoszkolnego konkursu wiedzy pt. „Historia Polski a patriotyzm”. 
 5. Przygotowanie Kodeksu Postaw Patriotycznych. Ocena na podstawie sprawozdania, treści kodeksu przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.
 6. Motyw „małe ojczyzny w literaturze” – przygotowanie prac pisemnych. 

Udział w VII edycji ogólnopolskiego konkursu był świetną okazją do pogłębiania wiedzy historycznej i kształtowania postaw patriotycznych wśród uczniów.   

Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy włączyli się do wykonania poszczególnych zadań.

 

Koordynator konkursu Anna Hadzicka


Powrót do listy aktualności