Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Studniówka 2013

Na ten pierwszy i jedyny w swoim rodzaju bal czekali 2,5 roku. I doczekali się. W mroźny wieczór, 25 stycznia 2013 roku, maturzyści z naszego liceum profilowanego zgromadzili się wraz z osobami towarzyszącymi, zaproszonymi gośćmi ze szkoły oraz rodzicami w restauracji ?Rzemieślnik? w sercu Prudnika.

Obraz:

W odświętnie udekorowanej sali balowej – starym, studniówkowym  zwyczajem – odtańczyli poloneza. Uczynili to z gracją i dostojeństwem, wprowadzając podniosły nastrój. Naukę poloneza, jak i innych układów choreograficznych wykorzystanych na studniówce, zawdzięczają Państwu Urszuli i Andrzejowi Nykielom.

Rolę gospodarzy wieczoru pełnili: Beata Jurek i Igor Panek.

W części oficjalnej były powitania, przemówienia – Pani Dyrektor Jadwigi Wiśniewskiej, przedstawicielki rodziców i jednocześnie głównej organizatorki imprezy – Pani Bożeny Salink, a także wychowawczyni klasy – Pani Krystyny Sikory. Były podziękowania, kwiaty i życzenia udanej zabawy i szczęścia na maturze.

Uroczystą kolację poprzedził tradycyjny toast szampanem. Po kolacji była sesja zdjęciowa a po niej rozpoczęła się zabawa. Do tańca przygrywał zespół „Sami Swoi” i robił to doskonale, bo wszyscy studniówkowicze świetnie się bawili.

Prawdziwym hitem tej studniówki był przygotowany przez maturzystów program artystyczny. Pod kierunkiem Państwa Nykielów wyuczyli się tańca góralskiego i – przebrani          w podhalańskie stroje – zaprezentowali go a następnie ... wciągnęli do tańców góralskich pozostałych uczestników studniówki, czyli zaproszonych gości, wcześniej zaopatrując ich   w stosowne stroje. Przez chwilę sala balowa zamieniła się w wielką imprezę folklorystyczną. Dynamiczne tańce, kolorowe stroje i integracja uczestników balu robiły niesamowite wrażenie! Było to niezapomniane widowisko!

W chwilę później miała miejsce zmiana klimatów muzycznych. Maturzyści zaprosili uczestników na koncert ... zespołu „ABBA”. Tak, tak! (Co za wielokulturowość na tej studniówce: polonez, tańce góralskie i muzyka pop!). Przebrani za szwedzkich muzyków, zaprezentowali wiązankę największych przebojów zespołu. Fantastycznie wcielili się w swe role, porywając do tańca i wspólnego śpiewu zachwyconą publiczność.

Restauracja „Rzemieślnik” okazała się bardzo gościnna dla studniówkowiczów, zapewniając im bardzo smaczne posiłki i świetne miejsce do zabawy.

Rodzice maturzystów swoją liczną obecnością (nie tylko podczas części oficjalnej) zapewnili bezpieczeństwo balowiczom  i – co tu ukrywać – byli dumni, że nasza młodzież tak wspaniale potrafi się bawić.

W dedykacjach muzycznych nie zabrakło podziękowań i życzliwości pod adresem tych wszystkich, dzięki którym impreza wypadła tak okazale.

(fot. Paweł Bochenek)

I jeszcze jedno: WSZYSCY maturzyści w KOMPLECIE i w DOBREJ kondycji wytrwali do końca studniówki, czyli do godziny 3.30.

T a k  s i ę  b a w i  „K o r c z a k”!

 

Jeśli czyta tę relację jakiś gimnazjalista – zapraszamy do nas! Ty też możesz mieć takie studniówki i uczyć się w wyjątkowej szkole.

Od września otwieramy technikum.  Śledź nasze strony internetowe. Kontaktuj się z nami!


Powrót do listy aktualności