Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

 • Zadzwoń do nas

  77 436 27 84
 • ul. Piastowska 26

  48-200 Prudnik

Uroczystość podsumowania Roku Janusza Korczaka w naszej szkole

"Janusz Korczak nauczycielem dziecięcych marzeń, szacunku i tolerancji" - pod takim hasłem przebiegała nasza szkolna uroczystość podsumowania Roku Janusza Korczaka w dniu 19 grudnia 2012 roku.

Program spotkania przedstawiał się następująco:

 1. Otwarcie spotkania – dyrektor szkoły Jadwiga Wiśniewska, słuchaczka Kamila Pusz.
 2. Prezentacja nt.: "Poczucie szacunku i bezpieczeństwa dziecka w myśli Korczaka", prelegenci: prof. zw. dr hab. Józefa Brągiel i dr. Alicja Kurcz z Katedry Pedagogiki Społecznej Instytutu Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Opolskiego.
 3. Podsumowanie działań szkoły w Roku Janusza Korczaka – Samorząd Szkoły (Paweł Bochenek i Aleksandra Janda).
 4. Prezentacja nowości wydawniczych poświęconych Januszowi Korczakowi (Krystyna Krzyżowska).
 5. Utwór muzyczny „Tolerancja” (Justyna Grelich – śpiew, Aleksandra Janda – gitara).
 6. Panel dyskusyjny: "Realizacja marzeń, szacunek i tolerancja wobec człowieka"
  • opowiadanie o chłopcu z jednym okiem (Kamila Pusz),
  • dyskusja (Krystyna Sikora, Kamila Pusz).
 7. Rozmowa z Panią Barbarą Niewiedział, złotą medalistką Igrzysk Paraolimpijskich Londyn 2012 – prezentacja filmu (Krystyna Sikora).
 8. Utwór muzyczny „Joszko Broda” (Justyna Grelich – śpiew).
 9. Quiz Korczakowski - Samorząd Szkolny.
 10. Patron szkoły inspiracją naszego rozwoju – dyrektor szkoły.
 11. Życzenia świąteczne. Rozdanie upominków. Zakończenie spotkania.
 12. Utwór świąteczny (Justyna Grelich – śpiew).

Naszymi gośćmi byli w tym dniu w szkole, oprócz wymienionych w programie prelegentek z Uniwersytetu Opolskiego, pan Waldemar Zadka z Urzędu Marszałkowskiego w Opolu, pani Liliana Bisowska z Opolskiego Kuratorium oraz poseł na Sejm RP pani Janina Okrągły.

Roczne Święto Szkoły było bardzo pracowitym okresem. Prezentacja efektów naszych działań była imponująca. Odkrywaliśmy na nowo nauki Starego Doktora, stosowaliśmy je w praktyce i mieliśmy w tym wiele satysfakcji. Minęło 70 lat od śmierci tego niezwykłego człowieka, a jego przesłanie o spełnianiu marzeń, szacunku i tolerancji ani trochę się nie zestarzało.

W końcowej części spotkania głos zabrali zaproszeni goście. Podzielili się oni refleksjami na temat  obejrzanego programu, jak również odnosili się do postaci patrona szkoły, jego przesłania do potomnych. Usłyszeliśmy wiele ciepłych słów pod naszym adresem. Było nam z tego powodu miło.

Rok Janusza Korczaka dobiega końca. Wiedza i doświadczenia zdobyte w 2012 roku pozostaną w nas, naszych sercach na długie lata. Dzięki nim staliśmy się bogatsi. Jako „Korczakowcy” nie zapomnimy nigdy o realizacji jego „testamentu”.

Rozstaliśmy się w nastrojach świątecznych, bożonarodzeniowych, składając sobie z gośćmi życzenia, bo o bliskości Świąt przypominała data spotkania.

Obraz:
Obraz:
Obraz:
Obraz:
Obraz:
Obraz:
Obraz:
Obraz:


Powrót do listy aktualności