Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Święto Komisji Edukacji Narodowej i 55 lecie Szkoły

Jubileusz 55 ? lecia Szkoły zbiegł się z obchodami Roku Janusza Korczaka i Dniem Edukacji Narodowej. Potrójna uroczystość była okazją do świętowania, do wspomnień i refleksji.

W odświętnej w tym dniu placówce było gwarno: spotkały się dwa pokolenia nauczycieli z „Medyka”, przedstawiciele Rady Rodziców, pracownicy administracji oraz aktualnie uczęszczający tu uczniowie i słuchacze. Wszyscy z zainteresowaniem obejrzeli okolicznościową wystawę „55 lat wspomnień - radości i łez”, na której zgromadzono kroniki szkolne, pamiątki, plakaty, uczniowskie mundurki itp. Ekspozycja wywoływała u przedstawicieli starszego pokolenia nieukrywane wzruszenie, zaś u młodzieży zaciekawienie.

Klasa III a liceum profilowanego zaprezentowała w auli przygotowany na ten dzień program składający się z dwóch części: „Kalejdoskopem przez 55 lecie”- przypomniano kalendarium szkoły, odczytano fragmenty zapisów z kronik szkolnych, pokazano galerię zdjęć z minionego okresu – z racji Święta Edukacji – przypomniano nazwiska dyrektorów i nauczycieli placówki.

To właśnie pedagogom była poświęcona i dedykowana druga część programu. Było więc trochę śmiechu i refleksji na temat tego jedynego w swoim rodzaju zawodu.

Tekst: eSka

 


Powrót do listy aktualności