Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Własne przedsiębiorstwo receptą na sukces - zajęcia z przedsiębiorczości dla uczniów z Zespołu Szkół Medycznych w Prudniku

Dnia 13.12.2016r.- doradca zawodowy MCK Prudnik Roland Rogowski - wolontariusz oraz doradca zawodowy Agnieszka Lenkowska przeprowadzili zajęcia dla uczniów z Zespołu Szkół Medycznych im. Janusza Korczaka w Prudniku w ramach Ogólnopolskiego Programu Popularyzacji Przedsiębiorczości i Kształcenia Zawodowego.

Podczas zajęć uczniowie mieli okazję poznania różnych możliwych ścieżek prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Tworzenie firm w zespołach od samego początku dało duży zbiór możliwości względem komponowania postaw i podwalin przedsiębiorczych. Wymyślenie przez młodych ludzi własnych działalności gospodarczych stanowiło zadanie główne. W zadaniach szczegółowych znalazły się między innymi elementy takie jak: czym będzie się zajmowała, hasło reklamowe-jak najbardziej chwytliwe, jej logo, kosztorys oraz promocja przedsiębiorstwa z jednoczesnym wykorzystaniem procentowym danego kapitału firmy. Tym razem, aby jeszcze bardziej rozbudować zajęcia uczniowie otrzymali do dyspozycji kości - ,,Story Cubes”, gdzie mogli ich używać od samego początku do końca w procesie tworzenia swoich dzieł grupowych. Poza tym mieli okazję i za zadanie po raz pierwszy dodatkowo pochwalić się swoimi historiami na temat przedsiębiorstwa (z kości lub bez) na forum klasowym. Następnie uczniowie swoje pomysły na własną działalność gospodarczą w sposób atrakcyjny i ciekawy (po przez analizę) uzasadniali podjęte wybory oraz ścieżki/gałęzie odnoszące się do podjętych działań. Rynek pracy nieraz w charakterystyczny sposób sprawia, że młodzi ludzie winni częściej oraz bardziej drobiazgowo ukierunkowywać właśnie myśli/działania nie tylko na teraźniejszość, ale również wykorzystywać je również przede wszystkim z nastawieniem na i ku  przyszłości. Uczniowie winni owe elementy wprowadzić w czyn a w razie potrzeby  ulepszać w sposób optymalny. Stymulacja młodych ludzi podczas zajęć tego typu wspomaga ich ewolucję, inwencje twórczą i zwiększa zasoby wiedzy w omawianym obszarze oraz często ma korzystny wpływ na orientację w tymże zagadnieniu. W przyszłości młodzież dzięki tego typu programom może z dużo większym prawdopodobieństwem  zaistnieć oraz co ważne przetrwać na rynku zatrudnieniowym.

 


Powrót do listy aktualności