Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

"DO ZOBACZENIA , ABSOLWENCI!"

Kolejny rocznik absolwentów naszego liceum profilowanego opuścił szkołę. Uroczystość pożegnania miała miejsce 27 kwietnia 2012 r. na uroczystym apelu.

Składał się on z dwóch części: oficjalnej i artystycznej.

         W części oficjalnej imprezy 18 absolwentów otrzymało z rąk wychowawcy klasy, pani mgr Sylwii Rölle, świadectwo ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej      (w pięknej oprawie!), a wyróżniający się absolwenci dostali dyplomy i nagrody książkowe.

         Bohaterowie uroczystości wyglądali w tym dniu szczególnie dostojnie – i to nie tylko ze względu na galowy strój, ale za sprawą biretów, które włożyli na tę szczególną okazję i – zgodnie z tradycją – po otrzymaniu świadectw podrzucili je razem do góry (powiało wielkim światem!).

Nie zabrakło – jak to zwykle bywa na takiej uroczystości – przemówień, podziękowań i życzeń. Były kwiaty i łzy wzruszenia ... . Ta chwila pozostanie          w pamięci na długie lata. Dla tegorocznych absolwentów skończył się bowiem pewien etap życia, wkrótce wkroczą w następny...

... i właśnie motyw życia jako wędrówki stanowił myśl przewodnią programu artystycznego, przygotowanego przez klasę II A. Na montaż słowno – muzyczny składały się wspomnienia (w fotografiach) z trzech lat pobytu kl. III A w naszej szkole (a było co wspominać, bo to bardzo aktywna klasa!), szkolna statystyka (na wesoło), była mowa o maturze, sukcesie w życiu, były życiowe rady, np. z piosenki Myslovitz „Nie poddaj się, bierz życie jakim jest i pomyśl, że na drugie nie masz szans”. Można było wysłuchać wzruszających sentencji i nastrojowych piosenek.

Prowadzące apel drugoklasistki – Beata Jurek i Dominika Salink- składając absolwentom życzenia, prosiły, by nie zrywali kontaktów ze szkołą, by kontynuowali zawarte tu znajomości i przyjaźnie, by zachowali ciepłe myśli i wspomnienia o tym miejscu.

Nie mogły zatem paść słowa: „Żegnajcie!” lecz „Do zobaczenia!”.

eSKa

 


Powrót do listy aktualności